Rakip Analizi | Kasımpaşa - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Analizi | Kasımpaşa

Cevap: Rakip Analizi | Kasımpaşa

Fenerden daha ciddi rakip var karşımızda ama fenere atamadığımızı bunlara atıyoruz işte.. oda fark atmak manasına geliyo ;)

böyle bir kadro ve teknik ekibimiz varken kasımpaşa maçının neyini düşüneceğim, koyar geçeriz işte

Çok zor maç

Çekiniyorum açıkcası.

İlk haftaya denk gelmesi bir nebze iyi oldu oyuncuları tam birbirine alışamamıştır.

Öyle herkesin beklediği gibi çok kolay geçmez. Hele ilk golu es kaza yersek cok zorlanırız. Kesinlikle hafife almamak lazım.

Geçen sezon ve yine bu sene en etkili,en çok pozisyon bulduğumuz maçlar hep Fenerbahçe maçları oldu.Diğer maçlarda hiç Fenerbahçe maçları kadar pozisyon üretemedik.O yüzden Fenerbahçe maçlarının çok yanıltmaması gerekiyor bizi çünkü Anadolu kulüpleri daha kapalı oynuyor bize karşı ve üretimde sorun yaşıyoruz.Umarım bu senenin genelinde daha yaratıcı oynarız ve bu Kasımpaşa maçı ile başlar.Zor maç olacak fakat kazanacağımızı düşünüyorum.

Defans hatlarının uyum sürecini aşamamış olmamaları bizim için büyük avantaj olacak ancak hücum konusunda hele de kontrataklar konusunda sıkıntı yaşayabiliriz. Uche ciddi manada çok çok iyi bir oyuncu ve defansımızı zorlayacaktır, Dany ile boğucu bir savunma uygulamamız lazım sindirmek için.

Diğer yandan ortada sürekli hızlı paslar yapmayı başarabilirsek bizi durdurabilme ihtimalleri çok düşük. Açıkçası Fio maçının ilk yirmi dakikasındaki gibi oynayalım zaten ligde bizi durduracak bir takım olmaz.

Kesinlikle zorlu bir maç değil, katılmıyorum bazı arkadaşların düşüncelerine.

Takım moralli ve iştahlı, Arena ilk maçında keyifli ve gollü bir maça ev sahipliği yapacak.

Oynamaya daha yatkın isimlerin olması ise bizim için avantaja dönüşecektir.

Süperlige göre ortalam üstü transferleri var. Bu kadar çok transferin uyumu ancak ligin 10. haftasından sonra yerine oturmaya başlar. Ligin başında karşılaşıyor olmamız avantaj.

Bende öyle düşünüyorum bu kadar yeni bir takıma karsı ilk hafta hemde icerde oynamak buyuk avantaj Ama paşanın özellikle ocak ayından sonra patlama yapcagını ve ilk 10 icinde bitircegini düşünüyorum.. Cok iyi hocaları olmamalarına ragmen

Aslında baktığımız zaman 2-3 flaş transfer dışında o kadarda çok iyi transferleri yok. Ama bende ligde üst sıralara oynarlar diye düşünüyorum diğer takımlar daha kötü çünkü. Birçok kişininde belirttiği gibi daha takım olamadılar mutlaka kopukluk yaşayacaklar o yüzden ilk maç hemde arenada olması iyi oldu

Andreas Isaksson

Fabian Ernst

Kalu Uche

Pablo Pintos

Tabare Viudez

Djalma Campos

İlker Avcıbay

Abdurrahman Dereli

Elyasa Süme

Yalçın Ayhan

İlhan Eker

Volkan Yaman

Hakan Özmert

Kerem Şeras

Kasımpaşa'nın yeni transferleri, Saidhodja gönderildi. Kıvanç alınmadı.

Geçen seneden kalanlar ise;

Adem Büyük (Cezalı)

Şahin Aygüneş

Hüseyin Kala

Halil Çolak

Georgi Sarmov

Niko Dimitrov

Ali Bilgin

Sancak Kaplan

Barış Başdaş

Ertaç Özbir

Ligtv'ye göre Kasımpaşa'nın kadrosu;

493519_Kasimpasa.jpg

Adem Büyük cezalı. Volkan Yaman ve Şahin Aygüneş sakatmış.

Benim düşündüğüm ve hazırlık maçlarının kadrosunun aksine bir kadro vermiş Ligtv. Kimse nasıl ve hangi kadro çıkacak tahmin edemiyor :)

Defans: Verilen kadroda ki defans elemanlarına bakarsak,bildiğimiz tanıdığımız oyuncular. Bence ağır ve tek hamlesi olan,topu oyuna sokmakta becerileri bulunmayan oyunculardan kurulu defans. Baskı ve pres altında top kayıpları fazla olacak.

Orta saha: Djalma ve Sarmov hakkında pek bilgi sahibi değilim. Ernst ve Sarmov ikilisi uyum sorunu yaşayacaklardır. Bizim orta sahamızla baş edebileceklerini sanmıyorum.

Hakan Özmert kanat değilde daha çok ofansif ortasaha oyuncusu sol kanatta etkili olabileceğini düşünmüyorum.

Forvet: Halil Çolak oda daha çok sol kanat oyuncusu Hakan Özmert'le oyun içinde yer değişebilirler. Genç ve hızlı sayılabilecek bir oyuncu. Uche içim ilk sayfada yaptığımız analizin üstüne bişey dememe gerek yok heralde,ona karşı ilk hamlelerde başarılı olmalıyız.

Analiz içinde analiz gibi oldu ama benim kadromdan çok başka bir kadro verildiğini görünce tekrar kısa bilgilendirme yapmak istedim. :)

Amrabat'ın performansı çok önemli defans hatları oldukça ağır gözüküyor rakibi ara paslarla devirmeye çalışmak çok mantıklı olacaktır fazla kapanmazlarsa.

Üst Alt