Real Madrid CF Takip Başlığı - Sayfa 291 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Son zamanlarda pek Real'i takip etmedigini anladim bu yorumundan ama problem degil cunku bir cok kisi eskisi kadar takip etmiyor La Liga yi.

Sana sorsam en son ne zaman cok iyi oynadiklarini gordun diye mesela?

Cevabi da ben verim:

Bale- en son Ronaldo Real de oynarken Bale ust duzey formdaydi. Aradan kac sene gecmis daha 3 tane ust duzey performans gosterdigi mac sayisi yok. Simdi Google da baktim Ronaldo 2018 de ayrılmış yani 4 senedir Bale yok piyasada. Sürekli sakat, futbol disi aktifitilere daha cok ilgi göstermeye ozenen biri haline geldi (bizde benzeri Babel var o son kisim ile ilgili)

-Hazard- geldigi gunden beri hastaneden cikamayan, 3 tane 90 dakikalik akillarda kalan mac performansi yok.

Yerlerine oynayan oyuncular hem daha genc hem daha verimli. Sen 1 mac uzerinden yorum yapiyorsun ben sana son 3 senenin ozetini verdim.

Burada cogu eski yorumlara bakinca Vinicius cop 45 milyon euro cope gitti diyenlerin yorumlari duruyor. Simdi 100 milyon veren alicisi ciksa ayakkabısını vermezler.

Futbol boyle birseydir.

Bizde de Arda Turan ve Feghouli gibi heriflerden medet umuyan insanlar var. Senin dedigin de ona benziyor.

Dikkatli okursan ikisi ilk 11 oyuncusu olmalari gerektigini söylemiyorum, sadece harcandiklarini söyluyorum.

Sen izlememissindir ama Bale'i Spursdayken izledim (gecen sezon), bu halde olmasina ragmen katki saglayabildi orada. Deginmek istedigim nokta, bu adami çöp ilan etmektense verim almayi çalisilmali. Hala büyük maçlarda is yapabilecek biri, bunu geçmiste gösterdi. Asensio 1000 kere top kaybi yapti o psg maçinda, o maçi izlediysen bunu fark etmissindir.

Büyük maçta bu tarz oyuncular is yapabilirler.

Realin bir çok maçinda orta saha pasif kaliyor, o pasifligi bozmak için Hazardi oyuna atip 4-2-3-1 2li orta sahaya dönebilirler. Modriç her maç 90 dk oynayacak kapasitede degil, Kroos da bir çok maçta pasif kaliyor. Anlaman için bir daha söyluyom - bu oyuncular ilk 11e girsin demiyom - sadece daha iyi kullanmalari gerekiyor. Ancelottinin sorunlarindan birisi bu - fazla rotasyon yapmamasi.

Ardayla Feghouli alakasi yok. :d Bale daha geçen sezon EPLde is yaptigini kanitladi. Arda kim?

Son düzenleme:
Dikkatli okursan ikisi ilk 11 oyuncusu olmalari gerektigini söylemiyorum, sadece harcandiklarini söyluyorum.

Sen izlememissindir ama Bale'i Spursdayken izledim, bu halde olmasina ragmen katki saglayabildi orada. Deginmek istedigim nokta, bu adami çöp ilan etmektense verim almayi çalisilmali. Hala büyük maçlarda is yapabilecek biri, bunu geçmiste gösterdi. Asensio 1000 kere top kaybi yapti o psg maçinda, o maçi izlediysen bunu fark etmissindir.

Büyük maçta bu tarz oyuncular is yapabilirler.

Realin bir çok maçinda orta saha pasif kaliyor, o pasifligi bozmak için Hazardi oyuna atip 2li orta sahaya dönebilirler. Modriç her maç 90 dk oynayacak kapasitede degil, Kroos da bir çok maçta pasif kaliyor. Anlaman için bir daha söyluyom - bu oyuncular ilk 11e girsin demiyom - sadece daha iyi kullanmalari gerekiyor. Ancelottinin sorunlarindan birisi bu - fazla rotasyon yapmamasi.

Ardayla Feghouli alakasi yok. :d Bale daha geçen sezon EPLde is yaptigini kanitladi. Arda kim?
Arda ve Fegh de bizim acimizdan ( bizim seviyede olan takimlarda) bitik oyuncular. Eskiden soyleymis boyleymis iste büyük topçu falan gecti artik onlar.

Real acisindan da ; Bale icin bitik diyorum ki oyle zaten ayrica Spurs da hic fazla buyuk katki da vermedi. Bir kac guzel maci vardi o kadar. Spurs ayrica top class takimlar arasinda yer almaz buyuk kuluplerin 1 tik alti. Orada kendini toparlar diye bekledi herkes ama onu da yapamadi. Simdi Real de en fazla yedek olur arada sirada rotasyonda oynatir Ancelotti. Sezon sonu Mbappe geldiginde gonderilecek zaten. Belki rotasyonda daha fazla kullanmali diyorsun olabilir tabi ama yedekte harcanıyorlar kismina takildim cunku formayi hakettiklerini kendileri gostermeli.

Hazard yine Bale'den bir kaç yaş kucuk ama surekli sakat kendine iyi bakmiyor. Kendine gelse Hazard gibi oyuncu fark yaratabilir ama Real Madrid acisindan bence fazla sabir gösterildi , artik o da bir tik altta olan takimlara gidip orada anca duzenli ilk 11 formasi yakalayabilir.

Üst Alt