RG2017 Finali | Stanislas Wawrinka 0-3 Rafael Nadal | MS | Şampiyon Nadal! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

RG2017 Finali | Stanislas Wawrinka 0-3 Rafael Nadal | MS | Şampiyon Nadal!

Vamos ulan.Efsaneeee oynadı nadal.Set vermeden şampiyon oldu.Bu adam tarihin en iyi oyuncusu.Wimbledon u alacaktır 2 hafta sonra.Tahminim 20 gs yapar toplamda.

Benim oyun boyunca Stan i desteklememin sebebi bu sonucun Djokovic i dünya sıralamasında 4 numaraya düşürmesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tebrikler reis

news328c.jpg

Bu toprak zemin hep böyle..10 yıldır takip etmiyorum ama 93-2003 arası tüm Fransa ve Wimb. turnuvalarını izlemişimdir.Aslın da çim kortta farklı.2 turnuvada başarılı olanlar diğer kortlarda çoğu zaman dökülüyorlardı.Mesela Brugeara, Muster ,Moya,Ferrero,Kuerten ve 1-2 kişi daha vardı,Fransa açığı kazansa da başka bir başarıları yoktu.Bir ara ispanyollar yarı final-final yapıp duruyorlardı(sanırım ispanyada daha çok toprak kortta oynanıyyor)

Djokovic'iuzay tenisi oynadığı 2015 yılında roland Garros da yenerek şampiyon oldu. şampiyon ol grand slam finalinde yendi; 2016 da yine djokovic i ABD açıkta yenerek şampiyon oldu; yılını tam hatırlayamadığım Avustralya açık finalinde Nadal ı yenerek şampiyon oldu. Atp1000 başarılarını saymıyorum. Daha ne numarası olacak! Ama bugün çok acele ediyor. Böyle giderse set bile alamayacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nadal sakatlanmis nezaketen tamamlamisti o maci toplara uzanmiyordu bile. Yoksa Stan yine alamazdi...

Benim klavye sacmalamaya basladi nedense yazmak cok zor. Yanlis bir tusa mi bastim nedir anlamadim. Normal Turkce klavye idi:confused:...

Oh be klavye düzeldi!:)...

Merak edenler için tenis kort zeminlerinin farkını izah edeyim. Toprak kortta top zemine düşünce hem yavaşlar ve hem diğer zeminlere göre daha fazla yükseklik kazanır. Bu nedenle de düz-sert vuruşlar yapanlara değil, derin topspin (top öne doğru dönerek gider) vuruş yapan oyunculara daha fazla avantaj sağlar. Sert zemin düz vuruşlara daha fazla prim verir. Çimde ise top zeminde kaydığı için çok daha az yükselir, bu da topspin oynayan oyuncular için dezavantajlı bir durumdur...Federer' in Wimbledon, Nadal' ın Roland Garros efsanesi olmalarının en önemli sebebidir bu dediklerim...

Transfersiz Galatasaray'ı görmemek için maç tahminine android manager oyunlarına tenise sardı GEBE'RSUN SENDEN NEFRET EDİYORUM BECERİKSİZ HERİF ve yandaşları

Üst Alt