Riekerink, Florya'da Veda Konuşması Yaptı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink, Florya'da Veda Konuşması Yaptı!

Ben kendisinin bu yöneticilerle yapabildikleri kadarını başarılı buluyorum. Benim nazarımda Riki hocam başarılıdır. Gerek karakteriyle, duruşuyla ve o güzel saçlarıyla. Kendisinin yolu açık olsun. Umarım ileride tekrar yollarımız kesişir. Altyapı hocalığına geri dönse olmuyor mu ?

Ayrica rakamsal baktigimizda ,geldigi andaki takim ile gittigi andakine , tek kaybedilmis sey bu seneki turkiye kupasi. Nedenlerine gelirsek

1- Geldiginde yanlis hatirlamiyorsam fbjk ile toplam 40 uzeri puan farkimiz vardi , 60 lardaydi onlar biz daha 30 lu puanlardaydik . Ve haliyle geldiginde agziyla kus tutsa sampiyon ya da ikinci olamazdi , zaten ikinciligin de avrupa cezasindan oturu bir degeri de yoktu , gidemiyorduk

2- Amac ilk 5 e girmekti cunku turkiye kupasini alacak takim buyuk olasilikla ilk 4 ten biriydi , onu basaramadi ve 6 inci olduk , ama bu basarisizligini finalde fb yi yenerek kapatti ,ustelik kupayla ve derbi galibiyetiyle kapatti .. Herkes ilk 5 i istiyordu , osmanli 5 inci olunca uzulduk kizdik ama sorsalar 5 e girip finali mi kaybedelim diye , herkes turkiye kupasini fb yi yenerek almayi tercih ederdi

3- Ikinci amac cok dillendirmesek de evdekileri derbileri kazanmak , mumkunse ne olursa olsun fb yi celmelemekti , bjk ye yenilmek cok sorun degildi ,karnimizdan konusmayalim ,bjk nin bu seneki antipatikligi yoktu ve onu da yapip fb ye en kritik 2 puanini kaybettirdik

4- Sezon bitene kadar guzel maclar oynayamadik , hakem hatalari da skorlari iyice kotu gosterdi ama amacimiza ulasip avrupa cezasini doldurduk , tek amac kalmisti , super kupayi diger ezeli rakipten almak , ched sabote etmese uzatmalarda alacaktik , penaltilarla olsa da aldik , oldu 2 kupa

5- Bu sezon biraktigi yere bakilirsa da onunde liderle 5 puani 2 ye indirecek macin cepte , bir uzerindeki ile kazandiginda alt edecegin mac da cepte .. bunlari kazanirdi kaybederdi bilemem ama bu sezon icin de bjk ye uzay takimi deniyorsa , arandaki mac kendi sahanda henuz oynanmadan 5 puan bir felaket tablosu degildir

Dolayisiyla bu kisa surede 2 kupa , avrupa katilim hakki ve denizli ya da hamza gibi ligde dip yapmamis bir takim ,hala potada bir takim birakti

Kotu diyemem , hem de bunlari 900 bin euro ya yapti

Kişilik olarak bu kadar iyi bir insanı çok saygısızca gönderdiler ya takımdan, bir şey diyemiyorum.

Efsane olmuş tarihe geçmiş futbolcuların bile teknik direktör olarak Galatasaray'ın başına geçmekten çekindiği bir dönemde geldi sorumluluk aldı, elinden geleni yaptı. İki ezeli rakibimizden alınan kupanın altında imzası var.

Kendisine sonraki kariyerinde başarılar diliyorum hocam. Umuyorum iyi yönetimlerle karşılaşırsın. Takımı ailesinin çiftliğine çevirenlerin başkanların olmadığı takımlara gidersin.

:melo :melo

0dc678248b2cd48e69b394eafcddcfb9.jpg

Üst Alt