Riekerink: "Hırsımızı sahaya yansıtacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink: "Hırsımızı sahaya yansıtacağız"

d1e904b600a445229d5913a8b821055d.jpeg

Teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink 11. haftada oynanacak Fenerbahçe mücadelesi öncesi Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

Hollandalı teknik adamın açıklamaları şu şekilde;

Pazar günü bizi önemli bir derbi bekliyor. Diğer taraftan ligin ilk bölümünde önce Beşiktaş sonra Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacağımızı biliyorduk. Beşiktaş’tan beraberlikle döndük. Konuştuğum tüm Galatasaraylıda bu açlığı hissediyorum. 17 senedir kazanamamanın hırsını hissediyoruz. Bu maçla ilgili olumlu bir hava var. Pozitif anlamda bir hırs ve tansiyon var. Bu seriyi bitirmek için elimizden geleni yapıp sonlandıracağız.

“KAZANMAKTAN BAŞKA SENARYO YOK”
Oraya gidip kazanmak istiyoruz. Başka senaryo yok. Bunu ümit etmiyorum. Görmek istiyorum. Oyuncularımın da bu hırsı göstereceğinden eminim. Bana gösterdikleri enerji bu konuşmamı yapmamı sağlıyor. Deplasmanda ümitle değil hırsımızla ve enerjimizle gidiyoruz. Herkes bunu çok hissediyor. Tek yapmamız gereken sahaya yansıtmak.

“PUAN KAYIPLARI KÖTÜ OYUN NEDENLİ DEĞİLDİ”
Son iki maçtaki sonuçlar adil sonuçlar değildi. Maçı domine ettiler. Oyuncularımı istediklerimizi yapmadılar diye suçlayamam. Çok kolay kazanabilirdik. Göreve ilk geldiğimde alınan puan kayıplarında iyi oynamamıştık. Galatasaray’da tek hedef galibiyet. Fakat son iki puan kaybı kötü oyun nedeniyle değildi. Şu an tek hedefimiz Kadıköy’de nasıl oynayacağımız.

“GALİBİYETİN KİLİDİ KENDİ OYUNUMUZU OYNAMAK”
Fenerbahçe teknik direktörünü uzun zamandır tanıyorum. Oyun mantalitesini bildiğim biri. Maçları da analiz ettik. Eksiklerini biliyoruz. Antrenmanlarda bunun üstüne çalıştık. Eksik oyuncuları var ama oyunları aynı olacaktır. Dersimize iyi çalıştık Pazar günü bunu sahaya yansıtacağız. Galibiyeti bize getirecek kilit nokta sezon başından beri oynadığımızı oynamak, deplasmanda Fenerbahçe ile oynuyoruz diye sistem ve mantalite değiştirmemek.

Galatasaray.org

PORTAL HABERİ

Bu maca iyi hazirlarsin takimi insallah, oyuncu tercihleri, oyun sistemi, hepsi onemli. Ama her sezon oldugu gibi genelde Kadikoy macinda hep sacma sapan bir taktik (kadro) ile baslariz.

Ben kadıköy galibiyetini veya mağlubiyetini önemseyen biri değilim. Sezon sonu sonuca bakarım sadece. Lakin bu sezon önemsiyorum, Riekerink Kadıköyden Galip ayrılmayı, seriyi bozmayı fazlasıyla hak ediyor. Sadece bu yüzden 3 puan istiyorum ilk defa.

Ulan koca Galatasaray ne hale düştü 2 yıldır ilk defa bu kadar erkenden şampiyonlukdan koptuğumuzu hatırlıyorum geçen sene tek derdimiz avrupa cezasını bu yıl çekebilmekti bu yıl tek derdimiz Fener'i kadıköyde yenmek gerçekten Platini'nin sözünü hep kuşlar için kullanırdık küçük takımlar galibiyetle övünür büyük takımlar kupalarla diye yavaş yavaş küçük takım olmayı kabul ettiriyorlar bize

Ne Dursun GALATASARAY'ın başkanı olabilir nede JoR TD'si

Ulan koca Galatasaray ne hale düştü 2 yıldır ilk defa bu kadar erkenden şampiyonlukdan koptuğumuzu hatırlıyorum geçen sene tek derdimiz avrupa cezasını bu yıl çekebilmekti bu yıl tek derdimiz Fener'i kadıköyde yenmek gerçekten Platini'nin sözünü hep kuşlar için kullanırdık küçük takımlar galibiyetle övünür büyük takımlar kupalarla diye yavaş yavaş küçük takım olmayı kabul ettiriyorlar bize

Dursun sağolsun.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Koptuğumuzu kim söyledi de pardon?

Sana İnanıyor ve Güveniyorum hocam. İnan bana bu tılsımı bozmayı en çok sen hak ediyorsun ve başaracaksın. Rabbim senin ve aslanlarımızın yanında olsun. O Sene bu sene.

Üst Alt