Riekerink, Mağlubiyet Sonrası Konuştu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink, Mağlubiyet Sonrası Konuştu

rikerink-1.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, karşılaşma sonrası basın toplantısında Başakşehir mücadelesini değerlendirdi.

Olde Riekirink'in maçla ilgili görüşleri ve basın mensuplarının sorularına yanıtları şöyle:

Maçtan önce hissiyatımız gayet iyiydi. Rakibin güçlü yanlarını iyi çalıştık. Oyunun kontrolünün bizde olacağını biliyorduk. Pozisyonlara girdiğimizde son vuruşlarda etkili olmamız lazım. Bu konuda sıkıntı yaşadık. Dominant devam ederken bir gol yedik. İkinci gol de duran toptan geldi. Trabzon maçında da benzer bir hikaye vardı. 1-0'dan sonra oyunun kontrolünün biraz daha bizde olması gerekiyordu. İyi oynadığımız bir maçta ne yazık ki Trabzon maçı gibi aynı sonla bitti.

Top kaybındaki baskıya çok çalışıyoruz. Bu bizim güçlü yanlarımızdan bir tanesi. Maçların birçok bölümünde reaksiyon gösterdik. Trabzon maçında da bu konuda üstündük. Ofanstan defansa geçişlerimiz hala artılarımızdan biri. Duran toplara da her hafta çalışıyoruz. Ancak rakibimiz Başakşehir'in de en güçlü yanlarından biri duran top. Akhisar maçında erken yenen bir gol vardı ama reaksiyon verip 'bu maçı alacağız' mesajını hissettirmiştik. Bugün de 1-1'den sonra daha olumlu reaksiyon verebilirdik.

Bugün defans hattımızı, stoperlerimizi suçlayamam. Evet daha iyi işler çıkartabilirdik ama bu maça bakıldığında defans hattında stoperlerimizin yapması gereken konu orta saha ile mesafeyi açmamaktı. Bu konuda bugün iyilerdi. Zor bir forvete karşı oynadılar. Semih ve Hakan iyi bir performans gösterdiler. Serdar Aziz de önemli bir oyuncu. Sakatlık yaşaması onun şanssızlığı. Kendisinden memnunum ve onun da oynayacağı zaman gelecektir.

Bugünkü oyun şeklimizde Nigel’i savunmanın önüne; Selçuk’u biraz daha ileri koyduk. Top bizdeyken olumlu işler yapmaya çalıştılar. Olması gereken; Eren’e top getirdiğimizde dönen toplarda daha kalabalık olmalıyız. Örneğin ilk yarıda Bruma’nın ortasında Eren kafa topuna çıktı ama ikinci topta orada daha kalabalık olmamız lazımdı.

Bugünkü baskımız Trabzon maçından daha az olabilir ama kaybettiğimizde bile kazanmak için oynayan bir Galatasaray var. Wesley bugün sol kanatta daha fazla şans buldu ama bunları olumlu sonuçlandırmanız gerekiyor. Dominant oynayınca 3 puan almıyorsunuz, girdiğiniz pozisyonları gol yapmanız gerekiyor. Wesley’in performansını takımın performansı da etkiliyor. Boş alanlar buluyorsunuz ama bunları değerlendirmeniz gerekir. Eren’in performansını değerlendirirken kaç orta kesildiğini de düşünmek gerekiyor.

Galatasaray.org

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evimizde iki maçı kaybettik ilk golü biz attık sonra beraberlik yakaladılar ardından ikinci golü yedik. Vs vs.. Türk hocalara benzemiş onlarda maç sonu böyle saçma sapan açıklamalar yapıyor

Son düzenleme:
güle güle zaten bu sorumluluğu sana yükleyenlerde suç sende değil daha çok tecrübe kazanman lazım gerçek bi t.direktör olabilmen için.

Haftaya son sansi, evet cok ciddiyim Fener macindan da 0 cekersek bavulunu toplar. Bu ulke de sistem boyle malesef, kusura bakmasin.

Ayni seyi yazacaktim ,yazilmis . Maci izlemeyen birine maci anlatmis . Izleyen birine bunlarin neden oldugunu aciklamak yerine .

Bu adamla olmaz bu is

Fener maci son mac falan katilmiyorum. Simdi yapsinlar hamleyi milli arayi iyi degerlendirelim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne anlatiyon dayı ya. Bana semihi anlat selcugu gobekli portakalı sabiriyi anlat. 5 maçtır pozisyona giremeyisimizi yapamadıgin oyuncu değişikliklerini anlat. Anlat ki tutulsun dilim.

tüm suçu bu adama yüklemek haksızlık aslında.sakat ve kabiliyetsiz transferleri bize büyük bir başarı gibi sundular.serdar aziz sakat eren derdiyok golcu falan degil tolga çok koşuyor diye GS da oynayamaz.de jong hazır degilmiş derkenn ligden kopucaz.bruma muslera ve carole harici GS da oynayabilecek kapasite futbolcu yok bu adamın elinde..

Bence sen bu maç yorumunla radyo spikeri ol.
İlk golü atmışız, sonra yemişiz, sonra da bir daha yemişiz.
E tabi gollerden sonra da santra filan yapmışız, ara sıra top taca filan da çıkmış olabilir tabi.

Mancini prandelli hamza mustafa ve riekerink .. hangisinde "evet bu" dedik ? size soyluyorum bir 5 antrenor daha degisse hepsi teneke baglanir kovalanir cunku sorun oyuncularda

bunu senelerdir soyluyorum ,soylemeye de devam edecegim , klubun yapisi gelen her transferi yonetim ve td den bagimsiz olarak etkiliyor

oyuncuya dayali duzen ,simariklik umursamazlik bir klup kulturu haline gelmis durumda ...

Üst Alt