Riekerink'in Yardımcısı Meselesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riekerink'in Yardımcısı Meselesi

Görüntüye bakılırsa yeni hocamız Riekerink olacak. Bu kararın doğru ya da yanlış olması ayrıca bir tartışma konusu ama madem JOR artık hocamız, bunsan sonrasını düşünmek de fayda var.

Hoca'nın geçen seneden bıraktığı bazı izlenimler ve son br kaç yıldır takımımızda rutin hale gelen bazı garipliklerden hareketle bir takım tedbirler de almak gerekiyor diye düşünüyorum.

Mesela Hoca'nın oyuncu değişikliği konusunda hemen her maçta hata yapmasının önüne geçmek için adım atılması gerekiyor.

Mesela Hoca (varsa böyle birşey) Hollandalılara karşı Donk bile olsa zafiyet gösteriyor algının kırılması için gerekirse Sneijder'i bile oyundan çıkarmayı teklif edecek veya bu hafta oynamasın otursun diyebilecek birinin yanında olması gerekiyor.

Ve herşeyden önemlisi takımın içindeki yerlilerle medyadaki eski futbolcu ve bazı muhabirlerin birlikte oluşturduğu futbol çetesinin baskıları altında Hoca'yı ezdirmeyecek, alıancak alternatif oyuncu meela Selçuk'dan iyi olduğunda gerekirse Selçuk'u kulübeye gönderelim diyebilecek bir tedbir lazım.

Yukarıdaki meseleleri Riekerink gibi zaten gelişi bile bir çoka damın kafasında soru işareti olan zayıf bir karakterin tek başına yürütmesi kolay değil. Adam gibi Sportif Direktörlük mekanizması da olmadığına göre Hoca'ya gerçek anlamda yardımcılık yapacak birini ya da birilerini teknik kadroya katmak gerek.

İsmi geçen Ayhan Ergün vb. adamlar bu işi yapabilir mi emin değili. İçlerinden birisi ikinci yardımcı olarak gelse belki yerlilerle iletişim açısından faydalı olabilir ama Riekerink'in yanına sağlam bir yardımcı antrenör gerekirse yabancı olacka şekilde getirilmelidir. Yoksa bize de hocaya da yazık olabilir.

Sabah gazetesine açıklaması var A. Akman'ın anlaştım diye.

Bence Mustafa Sarp ve Barış Özbek'te diğer yardımcıları olmalı.

BAM ile yürümeliyiz.

Turkiye'de yardımcı hocanın görev tanımı teknik direktörün kuyusunu kazıp yerine geçmeye çalışmak. O yüzden olmasa daha iyi ancak Ayhan'da anlaşıldı büyük ihtimal.

Üst Alt