Rijkaard kalmalı mı gitmeli mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard kalmalı mı gitmeli mi?

Cevap: Bilinçsiz destek, destek değildir! Rijkaard'la olmuyor, olmayacak...

Kardeş yazmayı kaç yaşında öğrendin ? Okurken gözüm biraz yorulduda.

başlıgını degiştirin konuyu yoksa daha post atmıcam bu konu hakkında zaten sinirliyiz iyice tepemize cıkarınız sinirimizi!

ben GSARAY hiç olağanüstü kongre görmedim.ve şu anki inancım adnan polat başkanın istifa etmeyeceği yönünde.biz bu hafta da puan alamasak ve haftaya sami yende protesto yapsak da yönetim istifa etmez kanımca..bu gerçeği öngörüp hocanın istifasının bizim için çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

ben rijkardı çok seviyorum.keşke bu başarızlığının üstüne yapılacak 2 transferle takımı toparlayıp lig yarışına soksa ve şampiyon olsa seneye de adam gibi planlamayla rijkard takımı gibi olsak ama..

buna inanmıyorum.

ayrıca bunca hatasına adnan sezgin günahına rağmen ben adnan polatı rijkardan daha çok seviyorum.

onun rijkardı gönderip abdullah avcı + 2-3 nokta transfer ve diğer futbolcuların normale dönüşüyle şampiyon olup istikrarla uzun yıllar devam etmesini daha çok istiyorum.

bana ikinci senaryo daha uygulanır ve gerçekci geliyor.

rijkardı kötü hatırlamayı adnan başkanı kötü hatırlamaya tercih ederim yani.

Gerçekten bu saatten sonra transfer yapsak çok mu mutlu olacaksın yada bu saatten sonra hala Adnan Polat'ı iyi mi hatırlayacaksın bırakın Allah aşkına ya bu takım şu anda Avrupa'dan elendiyse bunun tek sorumlusu Polat'tır.

ben sezon başından beridir bu işin reijkaard ile olmayacağını dile getiriyorum,forumun belli başlıklarındada eleneceğimizi dile getirdim.

gerçekleri görelim beyler,ne takımın toplam fiyatı nede kalitesi ile reijkaardı bağdaştırabiliriz.reijkaardın futbol anlayışı güzel ama uygulamasında ve uygulatmasında problem var ,oyuncuların hiçbiri reijkaarda saygı duymuyor.bunun yönetimlede alakası yok bence,bir teknik adam geldiği klübe bir ambiyans yaratamamışsa 1 yıldır dahada yaratamaz.

hatırlayın,terim gitti luce geldi,hakanlar gitti yerine 2. sınıf cana tarzı adamalr geldi ama luce saygıyı kazanmasını bildi ve jardel gibi belkide lincolndenbile problemi bir adamı oynatmasını,kendisine saygı duymasını sağladı.bunlar önemli kriterler zira oynana futboldan çok ben takım içindeki huzursuzluğu,reijkaarda olan güvensizliği ve saygılarının bitmesini irdelemek istiyorum.

Daha öncede dediğim gibi artık reijkaardın klüpde kalması çok çok zor.Büyük ihtimal ile bu hafta yollar ayrılacakdır reijkaard ile zira bu saaten sonra yönetimde trasnfer yapamaz zira türkiye liginde oynayacak kaliteli yabancı oyuncuda gelmez.

Benim görüşüm şudurki takımın saygı duyacağı ve disiplinli oynaycağı bir teknik direktör getirilmesidir,ama kesinlikle bu yerli bir isim olmaldır.Bu sezon takımı toparlayıp belirli bir disiplin vermesi ile takım şu kadrosu ile türkiye ligini götürür düşüncesindeyim.Genç yeteneklere daha çok şans verilir onların saygıları kazanılır ise türkiye liginde gene ilk 3e oynarız biz ancak şuanki tabloda bu imkansız.Ne yönetimin ne de oyuncuların reijkaard ile devam edeceğini düşünmüyorum.

Artık biraz at gözlüklerimizi çıkaralım,ben reijkaardın oynatmak istediği futbola asla bir laf söylemiyorum.Herkezin istediği total futbol mantalitesi ve seyir zevki üst düzey olan futbolu kim istemezki ancak bu olayın uygulama ve uygulatma bölümü reijkaardın yapabilceği bir iş değil malesef.Geçen sezonki kadro ile bunu başaramayan ve yarı serbest bir disiplin anlayışı ile tabiri caiz ise canımlı cicimli futbolcuları çalıştırarak bu kadar ciddi tatktik varyasyonu oynatamassınız.Reijkaard kendini başka bir yerde zannetiği için türk oyuncusunu algılamada çok zorluk çekti zira türk oyuncusu malesef eli sopalı teknik adamları sever bunu kabul edelim.

Şuan oyuncuların hepsi "yerime kimi istiyor" korkusu ve kaprisleri ile reijkaardın gitmesi için adeta takımı yakıyor.Oynana oyunda 1 gram mücadele varmı? kim karpativ marpativ allah aşkına şu kadromuz ile içerde dışarda rahat almamız lazım ama mücadele yoksa sokakdaki takımı bile yenemessiniz işte reijkaard bugünki maç sonrası basın konuşmasında maelsef beni bir kez daha hayal kırıklığına uğratarak herkezi suçlar nitelikde konuşma yaptı sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık misali ama gerçek Galatasaray taraftarının bunları göreceğini ben adım gibi biliyorum.

Gelecek günler sancılı ama benim görüşüm klübümüz için hayırlı sonuçlar getirecek olaylara gebedir...

konu açabilmek için kriter getirilsin !

Biz Rijkaard in degerini ancak istifa edip Avrupada bir takim ile basarili olunca anlariz.

Inadina Rijkaard

Barcelonada reijkaard tek adam gibiydi,istediği transferi yapıyordu ama burda öyle bir imkanı yok dolayısı ile reijkaard bizde yapamaz artık ama benim görüşüm reijkaardda avrupada bir barcelona gibi bir takıma teknik direktör olamaz düşüncesindeyim zira Galatasaray macerası kötü bitti ve bu onun kariyerine darbe vurdu..

Gerets döneminde bazı konularda eksiklik olsa da sürekli hucüm oynamayı düşünürdük. Kalli döneminde futbolcular ciğerleri çıkana kadar pres yapacak seviyede ve oyun anlayışında. Skibbe döneminde 60 dakikaklık bir güçe sahip olsak da en çok zevk veren futbol, tek paslar, hızlı oynama gibi şeyler öne çıkmıştı. Bu dönemlerde bazı şeyler eksik olsa da bir kimlik vardı. Ya da sistem diyelim. Rijkaard bir sene fazla oldu ve takıma ne kattı ya da ne yapmaya çalışıyor anlayamadım.

Artık pas yapamıyoruz, yavaş oynuyoruz, hucüma çıkmaya korkuyuruz(üç önlibero yeri geldiğin birini açığa kaydırıp dört ön libero ile sahadayız), bunların yanında 60 dakikada yine pilimiz bitiyor.

Takım yenilmeye alıştı, normal bir şeymiş gibi geliyor. Deplasmanlarda puan kaybedince şaşırmıyoruz bile.

Yazdıklarının neresinden tutmaya çalışsan elde kalıyor arkadaş. Adnan Polatı çok seviyorum demişsin, belki de çoçukluğumdan beri Adnan Polatın başkan olacağı günü bekledim, çoğu kimseden çok sevinmişimdir Galatasarayın başına geçtiğinde. Ancak bu duygusal yaklaşım hiçbir şekilde saçmalama hakkı vermez kimseye. Hem istikrar diyeceksin, hem de Rijkaardı gönder Avcıyı getir istikrar olsun ne kadar mantıklı bir yaklaşım? Olay 2-3 transfer olsun Galatasaray şampiyon olsun olayı değil, sorunlar bununla bitmeyecek. Maalesef taraftarı salt para kaynağı gören bir zihniyet var Adnan başkanda, ben utanır hale geldim artık söylediği yalanlardan. Eminimki bu yalanlar sadece bize değil, teknik ekibe karşı da tekrarlanıyor, niye laf edecekmişimki bu adamlara, bir zahmet açıkla. Senin populist yaklaşımlarınla kaptan yapıp sorumluluk beklediğin Arda efendi eli kıçında ağzı açık bekler, takıma gelen kariyerli adamlara karşı ayrımcılık yaparken göstermezsen duruşunu bu takımın başına kimi getirsen boş. Şimdi daha iyi anlıyorum Skibbeyi ve o ahlaksız dediğimiz Lincolnü hangi çapulcuların yediğini...

hakikatten gerets dönemi çok ilginç bir dönemdi ve elde "sorunlu" bir kadromuz vardı ama buna rağmen şampiyonluk yaşadık ama fener maçlarını saymassak o dönem oyuncuların geretse saygıları vardı ve çok güzel bir ambiyans sağlamışdı gerets.Fenere hep yenildik ama gücümüz yetmemişdi zira fenerin en sağlam kadrosu gerets dönemindeydi ve buna rağmen biz şampiyon olmuşduk.

şuanki kadro bile gerets döneminden iyiydi.orhan aklar,cihanlar vs gibi adamları hatırlamak bile istemiyorum ama bu adamlara rağmen şampiyon olunduysa şimdiki kadroyla karpativ gibi takımları yenmemiz gerekirdi ancak gerets döneminin en ilginç anektodu trömsö olayıdır ama o maçdada bizim takım paf maçına çıkar gbi top oynamışdı,oyunuclar gevşek davranmışdı ama o dönem şampiyon olduk hemde rekor bir puanla...

hakikatten gerets dönemi çok ilginç bir dönemdi ve elde "sorunlu" bir kadromuz vardı ama buna rağmen şampiyonluk yaşadık ama fener maçlarını saymassak o dönem oyuncuların geretse saygıları vardı ve çok güzel bir ambiyans sağlamışdı gerets.Fenere hep yenildik ama gücümüz yetmemişdi zira fenerin en sağlam kadrosu gerets dönemindeydi ve buna rağmen biz şampiyon olmuşduk.

şuanki kadro bile gerets döneminden iyiydi.orhan aklar,cihanlar vs gibi adamları hatırlamak bile istemiyorum ama bu adamlara rağmen şampiyon olunduysa şimdiki kadroyla karpativ gibi takımları yenmemiz gerekirdi ancak gerets döneminin en ilginç anektodu trömsö olayıdır ama o maçdada bizim takım paf maçına çıkar gbi top oynamışdı,oyunuclar gevşek davranmışdı ama o dönem şampiyon olduk hemde rekor bir puanla...

Bir ertesi seneye ne oldu ? Sorması ayıp

şuanki kadro bile gerets döneminden iyiydi.orhan aklar,cihanlar vs gibi adamları hatırlamak bile istemiyorum

Şu Cihan 'ı sağ beke, Orhan Ak 'ı sol beke bugün koysak daha kötü olamazdı diye düşünüyorum.

Gerets 'in 2. dönemiyle bu dönem hemen hemen kopya. İstenilen transferler yapılmıyor ve Trömsö 2 yaşanıyor ligin başında. Başkanda yönetici de aynı.

yahu hala bekliyorum FR gitsin diyenler

elinizde klup var

GS daki butun oyunculari almaniz lazim

kac para verirsiniz tek tek yazin

15 milyon dolar etmez bu adamlar

Rijkaard bizi Barcelona yapacaktı, yapamadı. Madem olmadı Sparta Rotterdam yapayım diyor. Başlık çok doğru "Bilinçsiz Destek".

"Galatasaraya ne olursa olsun, Rijkaard' a bir şey olmasın" tavrı var. Bu gerçekten çok sinir bozucu.

Geleceğe umutla bakabileceğimiz tek şeyi de yollamayalım...

"Galatasaraya ne olursa olsun, Rijkaard' a bir şey olmasın" tavrı var. Bu gerçekten çok sinir bozucu.

Zaten katlanılamayan nokta bu. Özellikle Galatasarayı Efendileri rütbesindeki, ben de dahil çoğu arkadaşın yönetimi veya futbolcuları izole edip "tek suçlu Rijkaard" mantalitesi güttüğünü sanmıyorum.Çünkü yönetimin geçen seneden ziyade bu seneki "sinir bozucu" tavrı daha önde.

Fakaaaaaat.... Rijkaard'ı kulüpten(bakın yönetimden demiyorum) üstün tutan tavır da hiç hoş değil. Bence had aşılıyor çoğu zaman. Seçtiğimiz kelimelere farklı fikirlerde de olsa dikkat edelim.

Üst Alt