Rio 2016 Paralimpik Oyunları | 7-18 Eylül | TRT Spor - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rio 2016 Paralimpik Oyunları | 7-18 Eylül | TRT Spor

gures-federasyonundan-riza-kayaalp-aciklamasi-170138-1.jpg

Lan ben de millet niye tepkili diyordum bu kadar, yeni öğrendim yukarıdaki olayı. Güzel koymuş Kübalı kardeşimiz.
Irkçılıktan 6 ay ceza aldığını unutmayalım

Dünya ve Avrupa şampiyonluğu ile olimpiyadı bir tutmak çok yanlış. Çoğu sporcunun tek hedefi olimpiyat altını. Dünya ve Avrupa şampiyonluğu her sene alınabilir ama olimpiyat madalyasını 4 yılda bir alma şansın oluyor bunu da çok iyi değerlendirmek lazım.

Bu Rıza 2015'de adamı nasıl yenip de şampiyon olmuş ? Bu maçta doğru dürüst hücum bile yapamadı.

Iki kere yendi, 4 kere kaybetti.

Ilk 30 saniyede bitti mac. Riza buldozerleyecegim derken, tuzaga düstü. Sonra zenci paso savunma yapti, Rizada etkisiz kaldi.

Riza cok kötü bir mac cikardi. Finale en rahat Riza geldi ama sonunu getiremedi. Senji daha iyi.

Senjiyi 11 yildir riza disinda kimse yenemior zaten.

Taha Akgül'den de umutluyum... Dünya sampiyonasinda sakatti, kazanma sansi yüksekdi. Yetenekli bir genc umarim 18de altin getirir.

400 Metre kadinlar finalde . Shaunae Miller cizgiye kafa kafaya geldigi rakibini yere duserek gecti gibi bir sey oldu :D Muazzam bi finaldi .

Yasemin Can 5000m elemelerinde kendi serisinde 2.olarak yarı finale yükseldi.

2016 Avrupa şampiyonu ve 23 yaş altı dünya rekorunun sahibi Yasemin.
5000 metrede bundan önceki en başarılı sporcumuz Elvan Abeylegesse'nin derecelerini daha şimdiden zorluyor. 19 yaşında.

Elvan, Dibaba ve Defar'ın 5000m sahnesinden çekilmesiyle bu sene ciddi olarak madalya şansı var.

Son düzenleme:
Cenk İldem 98kg GR güreşte çeyrek finale yükseldi.
Fakat madalya şansı az, 98 kiloda çok ciddi rakipler var ilerideki turlarda.

Üst Alt