Riva ve Florya Satış Gelirleri ve Toplam Net Borç | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Riva ve Florya Satış Gelirleri ve Toplam Net Borç

Riva ve Florya arazilerinin satışından elde edilen gelirinin kulübümüze düşen payı 1 milyar TL'nin üzerindeydi.

Bu para mevcut finansal tablolarımıza yansıtıldı mı?

Haziran ayında yapılan olağan kongrede net borcun 1,4 milyar TL olduğu açıklandı. Bu borç hesaplanırken Riva ve Florya arazilerinin satışından elde edilen gelirler hesaba katıldı sanıyorum. 1,4 milyar TL'lik net borcun ne kadarı bankalara ve hangi gelirlerimiz temlikli, bilen var mı?

Yeni başlık açmak istemedim eski başlıklarımın da içine etmişiniz gençler burada yeni tarihli hazır açılmışı var buradan devam edelim...

Evet halihazırda 2019 İkinci Çeyrek Sonu yani Bankalarla Yapılandırma Anlaşması öncesi son durumumuzda net konsolide borcumuz 1.4 katrilyon.

Tek tek gidelim;

Konsolide ne demek? Tüzel kişilik ve ona bağlı tüm ortaklıklar. Yani Galatasaray Sportif AŞ, Galatasaray Spor Kulübü Derneği, Galatasaray İletişim AŞ, Galatasaray Gayrimenkul AŞ ve Galatasaray Mağazacılık AŞ'nin tüm borçlarının toplamı.

Net Borç ne demek? Tüm bu tüzel kişiliklerin kısa ve uzun vade alacaklarından tüm kısa ve uzun vade borçlarını çıkarınca oluşan net eksi bakiye.

Demek ki her şey dahil edilip düşülünce geriye 1.4 katrilyon borcumuz kalıyor. Peki bu borçlara futbolcuların sözleşmeleri bitene kadar alacakları dahil mi? Dahil

Rivadan gelecek denen ve şu an florya yüzünden tehlikeye düşen meblağ dahil mi? Değiş zira müphem alacaktı o ki kadük kalacak gibi protokol.

Banka borçları, personel ödemeleri, stopaj, kdv gibi vergi kalemleri ve sigorta primi işveren borçları dahil mi? Dahil...

UEFA gelirlerimiz dahil mi? Dahil

Peki banka yapılandırmasını KAP'a yaptığımız bildirimle duyurduk buradan oluşacak geri ödemesiz dönem için ortaya çıkan faiz dahil mi? Değil

Lakin bjk'ninki gibi bir faiz oranı ve 2 yıl ödemesiz 5 yıllık bir ödeme planıyla takribi 200 trilyon daha faiz çıkacak. Rivadan da floryadan ötürü sözlşem iptali geleceğinden sulh yoluyla en fazla bir çeyrek katrilyon daha gelir elde ederiz hepsi o... Yani kabaca;

1) 2019 ilk yarısı itibariyle borcumuz 1.4 katrilyon iken yapılandırma anlaşmasıyla yaz sonu itibariyle uzun vadeli ve 2 yıl ödemesiz de olsa 1.6 katrilyona çıkmış olur

2) 1.6 katrilyon-0.25 katrilyon riva bakiyesi = 1.35 katrilyon

3) 1.35-0.20 katrilyon boşta kalan 30 loca ki kombineler tükenmiş = 1.15 katrilyon

4) 1.15-0.15 katrilyon (%8'lik sportif aş hisse satışı yapılabilir halihazırda çözüm önerisi olarak) = 1 katrilyon

5) 1-0.1 (mağazacılık aş'nin iletişim aş ile birlikte derneğe devir bedeli) = 900 trilyon

6) 900-300 (10 yıllık yeni stadyum isim hakkı devri; bir önceki anlaşmanın tam olarak yarısını aldım ki gayet makul) = 600 trilyon

7) 600-20 (2019-2020 sezonu sponsorluk gelirleri ki ayni yardımları düşüyorum sadece nakdi olanlar ancak bu kadar ediyor) = 580 trilyon

8) 580-80 (zorlansa mecidiyeköy binası bu bedele satılabilinir her ne kadar yapı kullanım izni olmasa da) = 500 trilyon

9) 500-25 (aynı şekilde hasnun galip elden çıkartılabilinir) = 475 trilyon

10) 475-5 (erenköy villaları) = 470 trilyon

1 sene içinde aksiyon alınsa net borç bu seviyelere düşer ki tekrar şampiyonluk halinde şampiyonlar ligine son sezon direkt olarak katılacak son türk takımı olarak bir de seneye kadroyu küçültür ve sözleşme fesihleri de yaparsak ayrıca sportif aş personelini de azaltırsak seneye borç sıfırlanabilir bile zira floryadan taşınma olayı kalktığı için ekstra bir maliyet de olmayacak ki salon inşaatına da ruhsat almamıza rağmen başlayamadığımız için oradan da ekstra bir külfet çıkmayacak...

Kısaca en iyi durumda olan biziz yine... GALATASARAY KİN'DİR!!!

Büyük ihtimalle son takım olduk katılan ama hala ümit var bence, biz AL'ye kalırsak ve diğer köftehorlar 4 galibiyet 3 beraberlik alırsa seneye şampiyon olan yine direkt gider diye tahmin ediyorum üstat. Mesajını sayfa kirliliği olmasın diye alıntılamadım hürmetler.

Büyük ihtimalle son takım olduk katılan ama hala ümit var bence, biz AL'ye kalırsak ve diğer köftehorlar 4 galibiyet 3 beraberlik alırsa seneye şampiyon olan yine direkt gider diye tahmin ediyorum üstat. Mesajını sayfa kirliliği olmasın diye alıntılamadım hürmetler.
Bence seneye son üstat neyse ki biz eleme geçebiliyoruz ve son 3 senenin şampiyonlar ligi gelirini iç etmiş olacağız :) anladım üstat sıkıntı değil hirmet bizden :)

Bir de seneye kapasite 62 bin olacak. + 10000 kombine daha yapar. Bu sene sampiyon olup UCL yaparsak ve ilaveten Belhanda Feghouli satilip Onye tarzi ucuz kiralik bulursak maasi iyice dusururuz.
Mesela Muslera da 2 milyon civarina inerse yine cok iyi olur.
Naga. 2 milyon
Mari. 2 milyon
Belhanda 4 milyon
Fegh. 4 milyon
Seri. 3 milyon
Lemina. 3 milyon
Muslera. - 1.5 milyon
Selcuk. 500 bin
20 milyonluk maas boslugu olacak. Ayrilanlarin yerini 10 milyona doldursak yeter

En az beklenen gelirler üzerinden hesaplandı herhalde.

Ayrıca en son türk takım katılacak konusunu geçiniz.

Galatasarayın olduğu yerde Avrupa konusu ise son mon olmaz. Zamanında dünyada gösterilen en güçlü takımını eleyerek o şampiyonlar ligi kapısından geçtik....

Burası Galatasaray !!!! Şimdiki gibi kolay ve sıklıkla olmaya bilir katılma belkiide ama katılılız arada sırada

Bu sene şampiyon olan direkt Cl yapıyor ondan sonrası için bu yıl sonundaki puanlara bakılacak.

@Mehmet Arslaner şimdi tekrar baktım da bu sezonu atlatırsak bile sonraki sezon avusturya bizi geçiyor ve 2 puan fark atıyor şu anki mevcut durumuza bakarsak 2 sezonda Avusturyaya 2 puan farkı biraz zor atarız işimiz çok zor çok bi geriye düşersek bir daha da ileriye çıkamayız orası kesin.
Bir de ülke ekonomisini ekle tam sıçtığımızın resmi.

Borcun azalması için yapmamız gereken en önemli şey maaş limitini 35 milyon euro ve altına indirmek çünkü bu seviyenin altında kulüp kendini ŞL olmadan sabit şekilde döndürebilir borç azalması veya artması olmadan

Bu seviyede maaş ile ŞL yaparsak gelen paranın tamamı borcu eritebilir o yüzden en önemlisi maaşları düşürmek Marcao ve luyindama transferi bunun için güzel bir adımdı maaşları serdar kadar bile değildi bu tarz transferler yapmamız lazım en fazla 1 Falcao parası verebiliriz 1 oyuncuya biz şuan Falcao parasına yakın paraları şu oyunculara veriyoruz muslera feg belhanda (gitmeden önce gomis)

10 dan aşağı düşünce Cl harici Uefa'ya da direkt takım gönderemiyormuşuz böyle olursa paso elenir bizim takımlar önelemelerde , puanımız daha da aşağı düşer bizim bu sezon ne yapıp edip Ukrayna'yı geçmemiz gerekiyor yoksa halimiz harap ligimizde takılıp dururuz paso.

Ee tam bizim uklenin istedigi degil mi zaten
Sabah aksam ip tv kodu kovalamam kafam rahat eder hem

———-
Golcao!!

Borcun azalması için yapmamız gereken en önemli şey maaş limitini 35 milyon euro ve altına indirmek çünkü bu seviyenin altında kulüp kendini ŞL olmadan sabit şekilde döndürebilir borç azalması veya artması olmadan

Bu seviyede maaş ile ŞL yaparsak gelen paranın tamamı borcu eritebilir o yüzden en önemlisi maaşları düşürmek Marcao ve luyindama transferi bunun için güzel bir adımdı maaşları serdar kadar bile değildi bu tarz transferler yapmamız lazım en fazla 1 Falcao parası verebiliriz 1 oyuncuya biz şuan Falcao parasına yakın paraları şu oyunculara veriyoruz muslera feg belhanda (gitmeden önce gomis)
Evet ki indiriyoruz zaten ünal aysal zamanı 47 futbolcuyla drogbalar varken adililer filan 90 milyon euroları bulmuştu... Esas bizi batıran o oldu zaten...

Üst Alt