Rivaldo mu? Zidane mı? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rivaldo mu? Zidane mı?

Bugunun antrenman scheme leri, gelişmiş nutrition ve yeni tedavi şekilleri varken yine iki kez aynı acli yırtardı demek bana saçma geliyor.

Önceden bin kere yaptigi hareketi yaparken dizi patladi duz kosu yaparken degil @ rifik

bacağın güçsüzlüğü, belki de tam hazır olmayışı

bu sakatlığından önce 18 ay kadar süre sakatlanıp çıkmıştı

18 ay sonra sahaya döndü 10 dk sonra top sürerken sakatlandı yine gitti 18 ay (bu maçı da izledim)

vücudu sporcu vücudu değil

bak göreceksin protekizli ronaldo futbolu bırakınca da terminatör gibi gezecek

br. ronaldo daha futbol oynarken 98 kiloydu

Tekme yiyip sakatlandı diyen yok zaten

Ama bugun oynasaydı prime ı en az 3-5 sene uzardı. O zamanların italyan futbolu ronaldo'da oldugu gibi butun oyuncularin uzerinde negatif etki birakti.

18 ay sonra sahaya döndü 10 dk sonra top sürerken sakatlandı yine gitti 18 ay (bu maçı da izledim)

br. ronaldo daha futbol oynarken 98 kiloydu
Inter li ronaldo 98 kilo degildi wtf

ronaldo daha futbol oynarken 98 kiloydu
Söylediklerinin hiçbirisi değil sebep hatta alakası yok hızı, vücut koordinasyonu ve fizik gücü mükemmel seviyede. Olay diz kapağı-uyluk bağlantısında, dışarıdan gözle fark edebileceğin bir şey değil yani xray ışınları yollamıyorsan. Attığım linke bak anlatıyor tahmin yürütmeye gerek yok. Kilonun sebebi de sakatlık döneminde alınan ilaçlar.

What made Ronaldo such a special athlete?
Ronaldo was genetically gifted with special muscle fibres, which produced a huge power output, We performed several speed tests on him at Inter and we reached the conclusion that Ronaldo didn’t just have speed, but also incredible co-ordination. The way that he was able to dart from left to right was pure co-ordination. The tests demonstrated that he would probably be able to do 100 metres in 10.2 or 10.3 seconds, which is incredible when Usain Bolt ran that distance in 9.8 seconds. He also had fantastic strength – which was another genetic gift. When you combine that with the years of football training he developed the perfect combination of speed, strength, power and co-ordination.

Ronaldo is often called explosive – did the force he produced also make him vulnerable to injury?
There is no doubt about that. Ronaldo had a problem called trochlear dysplasia. This makes the relationship between the kneecap and the femur a bit unstable. There is no direct surgery for that so the kneecap keeps, for a lack of a better word, “dancing” on the femur. As a result, Ronaldo needed constant monitoring so he could keep it as stable as possible, because this was a bone dysfunction of his own development.

Had he been slower, would he have had the same problems with his body?
Athletes that have a lot of power are also at risk of muscle and tendon injuries. Slow individuals normally don’t suffer these types of problems. But Ronaldo’s injuries weren’t because his body was weak, but because of his explosive capacity. He didn’t just run fast in a straight line, he also changed direction at incredible speed. There were several moments when Ronaldo fell, stood up, and then moved from left to right very fast…so it was obvious, by the that way he played, that injuries were always a possibility.

Freak sakatliklar oluyor işte...mesela şimdiki neymarı ozamanların futboluna koysan bir sezonda 20 maç cikarirmi? Sanmiyorum
fazlasını çıkarırdı

belki şimdi tıbbın gelişmesi, antreman tekniklerinin gelişmesi ARTI ama eskiye doğru gittikçe götlü göbekli futbolcu sayısı artıyor

asıl eski futbolcular kas kütlesi belli bir seviyeye gelmeden bugüne ayak uyduramazdı

Söylediklerinin hiçbirisi değil sebep hatta alakası yok hızı, vücut koordinasyonu ve fizik gücü mükemmel seviyede. Olay diz kapağı-uyluk bağlantısında, dışarıdan gözle fark edebileceğin bir şey değil yani xray ışınları yollamıyorsan. Attığım linke bak anlatıyor tahmin yürütmeye gerek yok. Kilonun sebebi de sakatlık döneminde alınan ilaçlar.
ya neyse işte

sonuç olarak size ronaldonun futbolun en büyük forveti olmadığını ispat ettim mi

ettim

sonuca bak

ya neyse işte

sonuç olarak size ronaldonun futbolun en büyük forveti olmadığını ispat ettim mi

ettim

sonuca bak
Beni ikna etmen imkansız da belki bunları edersin bir dene iletişime geçmeyi, biraz futbol öğrensinler:

Bu Messi:
"Ronaldo was my hero. He was the best forward I've ever seen. He was so fast that he could score a goal from nothing and he struck the ball better than anyone I've seen."

Bu Maradona:

Bu da Mourinho:

Bunları ikna et, ek listeyi yollarım sonra sana :D

fazlasını çıkarırdı

belki şimdi tıbbın gelişmesi, antreman tekniklerinin gelişmesi ARTI ama eskiye doğru gittikçe götlü göbekli futbolcu sayısı artıyor

asıl eski futbolcular kas kütlesi belli bir seviyeye gelmeden bugüne ayak uyduramazdı
Neymar bugunun ticky tack futbolunda 20 maç zar zor çıkarıyor.

Ronaldo bugun oynasa dunyanin en iyi forveti olur tipki ozaman oldugu gibi.

Messi'de ne kadar kas var kardeş ufak tefek bir herif ne alaka yani

Beni ikna etmen imkansız da belki bunları edersin bir dene iletişime geçmeyi, biraz futbol öğrensinler:

Bu Messi:

Bu Maradona:

Bu da Mourinho:

Bunları ikna et, ek listeyi yollarım sonra sana :D

ya messi futbolu bırakınca klopp, guardiola veya ne bileyim sterling, firmino falan ne diyeceklerini düşünüyorsun. hatta mourinho ne diyecek

bunu da başımıza futbolcu yaptılar mı diyecek

ronaldonun kariyerinde vay be diyeceğimiz max 5 gol var diğerlerinin benzerlerini çok uzağa gitmeye gerek yok burak yılmaz da atıyor

br ronaldo futbol oynarken bu kadar övülmüyordu. ne zaman futbolu bıraktı herif forvet mevkini icat eden kişiymiş gibi el fenomeno falan denmeye başladı.

messi alçak gönüllü bir adam

messiden iyi kimse olamadı, olması da imkansız gibi bir şey

br. ronaldoyu kurtaran sadece los galacticos

br. ronaldoyu vieri, raul, rooney, ibrahimoviç ile kıyaslarım

ronaldo sevgisi gerek brezilyalı oluşu, gerek real madrid kariyeri, gerek 2002 dünya kupasındaki saç şekili ile gereksiz bir romantizmdir

Aga hem gelmis gecmis en iyisi messi diyorsun. Ayni cumlede ronaldo galacticos olmasa bir hic diyorsun.

Kafanmi guzel? Neymar pique iniesta xavi pujol villa henry ibra etc bunlarla kim oynadı?

Ronaldo Madridde oynadı diye efsane sanan varsa 2000 öncesi performansını izlemesin tapmaya başlayabilir zira.

Abartıyorsak da zidane, bütün brezilya milli takımı, cannavaro, maldini, nesta, maradona, ibrahimovic, benzema, mourinho, owen, recoba, seedorf, rooney, drogba, eto'o, desailly, vieri, buffon, raul kadar abarttık. Bunlar gelmiş geçmiş en iyi striker olduğunu söyleyenler. Bir çoğu da kariyerlerinde gördügü en yetenekli topçu olarak tanımlar.

Çok kasmaya gerek yok bir adam ibrahimovic gibi bir tipin idolü oluyorsa orada bir durup düşüneceksin aga.

Zidane konusunda da oynadığı/oynamadığı dünya kupası ve avrupa şampiyonalarında fransa milli takımının konumuna bakmak yeterli olacaktır.

messi ile br ronaldoyu kıyaslamak futbola hakaret de portekizli ile de kıyaslanması küfüre girer

vieri ile kıyaslayalım aga

fransa 98 'de vieri daha çok gol atmış el fenomenodan

mesela çeyrek final görmüş italya ile vieri 5 gol ve çeyrek final görmüş arjantin ile batistuta 5 gol atarken

finale kadar gidip kupayı da alan el fenomeno 4 gol atmış

işte bunları konuşalım

ya messi futbolu bırakınca klopp, guardiola veya ne bileyim sterling, firmino falan ne diyeceklerini düşünüyorsun. hatta mourinho ne diyecek

bunu da başımıza futbolcu yaptılar mı diyecek

ronaldonun kariyerinde vay be diyeceğimiz max 5 gol var diğerlerinin benzerlerini çok uzağa gitmeye gerek yok burak yılmaz da atıyor

br ronaldo futbol oynarken bu kadar övülmüyordu. ne zaman futbolu bıraktı herif forvet mevkini icat eden kişiymiş gibi el fenomeno falan denmeye başladı.

messi alçak gönüllü bir adam

messiden iyi kimse olamadı, olması da imkansız gibi bir şey

br. ronaldoyu kurtaran sadece los galacticos

br. ronaldoyu vieri, raul, rooney, ibrahimoviç ile kıyaslarım

ronaldo sevgisi gerek brezilyalı oluşu, gerek real madrid kariyeri, gerek 2002 dünya kupasındaki saç şekili ile gereksiz bir romantizmdir
Messi hakkında iyi konuşulacak gelmiş geçmiş en iyisi olduğu söylenecek çünkü doğrusu o. Kimse kimseyi silah zoruyla övmüyor yaw bu nasıl bir savunma şeklidir. Maradona demiş gelmiş geçmiş en iyi forvet diye, messi demiş, mourinho demiş vs vs. Sana kalsa Burak Yılmaz. Gerçi fazla olmuş maks Mehmet Yıldız kalibresinde bir adamdı falan bekliyorum bir dahaki alıntında xD

Fenomeno lakabını da kariyerinin ilk yıllarında almıştır, belki senin sonradan haberin olmuş olabilir :/

+

golcü numarası olan 9 numara ile özdeşleşmesini de ekleyelim

bırakın gereksiz romantizmi

henry br. ronaldodan çok daha iyi

bana kalsa shevcenko bile daha iyi ronaldodan

ronaldo sevgisi sadece romantizmdir

Üst Alt