Roman Kosecki - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Roman Kosecki

Cevap: Roman Kosecki

yıllar önce küçükken ve Koseckiyi tanımıyorken, bi forumda bi üyenin nickiydi "kosecki" ben de uzun bi süre o nicki "kosecik (kösecik)" olarak okumuştum.. :D sonra kosecki yazdığını fark edince "ulen bu ne demek acaba?" diye kendisine pm atmadan önce google'a sordum ve cevabımı aldım.. :)

O zaman internet yok, okuldan kulübü telefonla arayıp bilgi soruyorduk bitti mi Kosecki transferi diye? Fener 'in son anda araya girmesinden dolayı zor bir transfer olmuştu.

Ertesi yıl Fotospor bize Nisan 1 şakası yaptı, "Kosecki kaçtı" diye, gazetenin manşeti böyle olunca hepimiz dumur olmuştuk. O zaman dek böyle şakalar yazılı basında hiç yapılmamıştı.

Ankara 'da oynadığımız bir Gençlerbirliği maçında (3-0? kazanmıştık) tüm spor gazetelerinin kendisine 10 üzerinden 10 verdiklerini bilirim. Süratinin, attığı çalımın haddi hesabı yoktu.

Gittiği sene, takım gencecik Hakan Şükür 'lere ve Feldkamp 'a emanet edilmiş ve seyirci açılışı Kosecki neden satıldı diye boykot etmişti.

Hey gidi günler.

O acilis Inonudeydi. Ve ben eski aciktaydim..

Werder Bremen maçıydı galiba 2-1 yenilmiştik rövanşındada 0-0 kalarak elenmiştik. Ne tesadüftürki benim avatarımdaki resimdede yerde yatan Rotariu maçın son dakikalarında kale çizgisine yakın yerden vurmuş zemininde çamurlu olması sebebiyle inanılmaz bir biçimde top kalecinin kucağına gitmişti, pozisyonda resimdeki pozisyondur. O sene Bremen Kupayı almıştı.

O macta da oradaydim. Eski acikta maca girmeden izdihamda ici su dolu cukura dustuk. pacalarim dizlerime kadar su oldu. O karda kista o halde maca girip izledim. 4 saat boyunca ayaklarim tir tir titredi..

Ben bir Fenerbahçe maçını hatırlıyorum. Geldiği ilk seneydi. O kadar iyi oynuyordu ama bir türlü golü atamıyordu. En sonunda sol çaprazdan atmıştı golü. Sanırım 4-1 kazanmıştık. Tanju 2 tane atmıştı. Deli yardırıyordu. O zaman için harika bir futbolcuydu. Çok beğenirdim

Parayı yere attığı için oyuncumu gönderilir? Hem de Dünya yıldızı.Adnan Polat'ın işleri işte.

Gece oynanan bir Avrupa kupası maçında attığı golle; babamla beraber yattığımız yataktan fırlamamıza neden olmuştu. İlk Galatasaray efsanelerimdendir..

Bu formayla anılır..

10580.jpg

Kewell'a benziyor.

Ben Galatasaray da bu kadar hızlı
Topu alıp resmen rüzgar gibi rakip sahaya akan taraftara heyecan veren bir iki oyuncu sayabilirim Galatasaray tarihinde ( tanık olduğum yıllarında diyelim )
Ve içlerinden en hızlısı en çok heyecan vereni de koseckiydi diyebilirim buna bruma da dahil.

Ancak çok futbol oynamaya kafası yatkın değildi kariyeri başladığı gibi bitti malesef..

sent by note ????

Geldiginde devre arasiydi. Ilk yariyi 7-8 puanla onde kapamistik ki yanlis hatirlamiyorsam daha 3 puanlik degil 2 puanlik sistemdi. Kosecki geldiginde herkes GS banko sampiyon diyordu.

Ama oyle olmadi. Takimin cok ustunde para aliyordu. Ve futbolcular "madem oyle bizim yerimizde de kosecki oynasin" deyip ligin 2.yarisinda sermislerdi ve biz de avucumuzun icindeki sampiyonlugu vermistik.

Bir sonraki sene sonunda da takim berbatti , oynamadi takimin diger fertleri ve kosecki gonderildi. Kendi adima tam bir huzundu GS kariyeri benim icin.

Eger o devre arasi kosecki gelmeseydi GS in sampiyonluk sayisi 1 hatta belki 2 fazla olacakti.

Son düzenleme:
Geldiginde devre arasiydi. Ilk yariyi 7-8 puanla onde kapamistik ki yanlis hatirlamiyorsam daha 3 puanlik degil 2 puanlik sistemdi. Kosecki geldiginde herkes GS banko sampiyon diyordu.

Ama oyle olmadi. Takimin cok ustunde para aliyordu. Ve futbolcular "madem oyle bizim yerimizde de kosecki oynasin" deyip ligin 2.yarisinda sermislerdi ve biz de avucumuzun icindeki sampiyonlugu vermistik.

Bir sonraki sene sonunda da takim berbatti , oynamadi takimin diger fertleri ve kosecki gonderildi. Kendi adima tam bir huzundu GS kariyeri benim icin.

Eger o devre arasi kosecki gelmeseydi GS in sampiyonluk sayisi 1 hatta belki 2 fazla olacakti.
Öyle ama adam iyi oyuncuydu fenerin elinden.kapmıştık.ama.o zamanki yerli çetesinin kurbanı olmuştu

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zamanlar sezon aralarında puan durumu ve takımların transferleri ikinci yarıya hazırlıklarıyla ilgili gazeteler dergi eki verirlerdi
Derginin Galatasaray bölümünde başlık şuydu
GALATASARAY'A MUHTEŞEM TAKVİYE
Fotoğrafta da yine 1 parmağını havaya kaldırmış sallayarak koşan ve gol sevinci yaşayan sen
Devreye 5 puan farkla girmemize rağmen araka arkaya puan kayıplarıyla şampiyonluğu vermiştik evet ama kalbimize sen kazınmıştın
Ah ulan Kosa
Çocukluğumun süper kahramanı
Bizden sonra kime gittiysen o takım hep ikinci takımım oldu
İlk kez bir GS maçını stattan izleme şansı bulduğumda Bursada şov yapmıştın
Benim için yerli yabancı senden öte topçu giymedi şu formayı
Hagiler Popescular Sneijderler Hakanlar Drogbalar geçti
Ama sen başkasın
Bizden gittiğin gün günlerce ağladım
Sadece 500bin için seni gönderenleri benim gibi binlerce çocuğun da hayallerini yıktılar
Senin başını yiyen o yerli lobisi öyle çok topçuyu da yedi ki..
Ama hiçbiri sen kadar sevilmedi
Çünkü dedim ya sen bambaşkaydın
Ve hep öyle kalacaksın

Üst Alt