Şaka Gibi! Limonata ve Meyve Suyuna ÖTV Geldi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şaka Gibi! Limonata ve Meyve Suyuna ÖTV Geldi

d6df43e640e864f3f75ff0a7fe3f5990.jpg

sent via GSC

Abartmayın yahu... 1 maden suyu taş çatlasa 1 lira falan, %10 zam gelmiş 1.10 lira olmuş hepi topu. Bazı marketler maden sularının fiyatını 0.95 olarak belirleyip halkı kandırıyordu bunun da önüne geçilmiş oldu, artık 1 liranın altında 0.95-0.99 gibi fiyat veremeyecekler bilmem anlatabildim mi ?

Mehmet Abi böyle bir post attığın için çok üzüldüm. Şu araştırmaya bakar mısın lütfen;

Kuruş deyip gecmeyin! Değerini bir bilseydiniz... - HABERLER SON DAKİKA

Mehmet bey forumun godamanlarindandir , bunu bilmemenize sasirdim.
Ben hep 50 tl lik aldığım için beni etkilemiyor.

Mehmet Abi böyle bir post attığın için çok üzüldüm. Şu araştırmaya bakar mısın lütfen;

Kuruş deyip gecmeyin! Değerini bir bilseydiniz... - HABERLER SON DAKİKA

Casper Via A1 cihazimdan Gscimbom mobil uygulamasi ile gönderildi.

böyle sorgusuz sualsiz biat eden halk olursa olacağı bu.ben olsam bu halktan aldıkları her nefes içinde vergi isterim nasıl olsa karşı çıkan yok!!

Tüm dünyaya malzeme oluyoruz. Dünyanın başka bir yerinde meyve suyundan ötv vergisi alan var mı?

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Avrupa ve amerikada kucuk istisnalarla beraber bu ek verginin adi "sugar tax" yani seker vergisi imis . Bir kac haber arastirdim

‘Fruit juice may be as bad or worse than soft drinks’

Bu haberlerin iclerinde dolanirsaniz baya baya varmis bu tip vergiler . Fakat soda vb de goremedim , kapsaminda bir hata var gibi

Avrupa ve amerikada , 100 ml ye dusen seker miktarina bagli olarak kademelendirilen bir vergi var

Adam ekonomi bakanlığına göz kırptı şu mesajıyla , yeminle.

Şeker gibi Vergi demek ..

Ben bu tip bir vergi var mi dunyada dendi , google ettim ve seker vergisi adi altinda boyle bir vergi varmis diye koydum , bu sacma sapan gorsellerle gonderme yapmaya ne luzum var

tepkinizi turkiye ingiltere ya da amerikadaki karar alicilara gosterin , elciye zeval olmaz

ülkenin çivisi çıktı artık,ağır vergiler insanların belini büküyor.insanların 2-3 araba aldığına bakmayın bankalara eşşek yüküyle borçlu bir halkız artık.
Ulan biz hollanda'da yasiyoruz 1 tane arabamiz var ailecek, Turk insani neyin kafasini yasiyor'da 2-3 tane araba alip kendini borca sokuyor?

Üst Alt