Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

Cevap: Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğuna Ne Kadar İnanıyorsunuz?

Ben Barcelona, Real Madrid gibi takımlardan bahsediyorum. Milan bile 2. sınıf kaldı bunların yanında.

O iki takımı yazmayı unuttum özür dilerim :SS:

Birisini başkası elerse ne olacak. Finaldesin.

O da yeter :)

Senin mantığına göre öyle değil mi Arda ;)

İyi bir hava yakalayıp, günümüz futbolunun doğrularını sahaya yansıttığımızda çeyrek final falan elbette çok uzak değil ama ondan sonra çok şanslı eşleşmeler yapabilirsek ve finale kadar Barca, Madrid gibi bir takımla eşleşmezsek, şansımızında büyük yardımı olursa niye olmasın diyeyim :)

riza demir den fantastik anketleri serisi

2015 CL Finali Arena'da olacak diyorlar. Olaylar olaylar olaylar...

Barcelona ve Real Madrid gibi 2 takım her sene yarı finali zorluyorlar hele bu ve bundan sonraki senelerde böyle geçecek gibi duruyor.Takımda İbrahimovic,Rooney,Puyol gibi süper adamların olması önemlidir ama harmoniyi yakalamış birbirini bilen yetenek sahibi oyuncular,taktiksel anlayışını oturtabilmiş ve oyunu okuyabilen bir takım biraz da şansla bu takımları bile yenebilir.Ama bunu Chelsea,ManU,Bayern Munich gibi her sene kafaya oynayan takımlar başaramıyorken bizim başarmamız hayli zor şu durumda.Artık "Kupa 2" bile zor oraya düşen takımları ve kadrolarını da düşününce eğer o havayı yakalayabilirse takım belki başarı gelir ama ben seneye başarı beklemiyorum sadece oturup Star'da grup maçlarımı seyredip özlem gidersem yeter.

Çok zor şu andaki mevcut durumla. Hem çok güçlü takımlar var Şampiyonlar Liginde,gruptan çıkmak benim için başarıdır. Bunu sürekli hale getirirsek de ilerleyen zamanda yavaş yavaş çeyrek final ve belki de kura şansımıza göre yarı final bile gelebilir. Ama dediğim gibi önemli olan bu konuda istikrarı yakalamak.

Real'in 10 senedir alamadığı kupayı almak zor iş.

Normalde taraftar takımı yeterli bulmaz, transfer ister, kadrodaki leşler, senelerce işe yaramayanlar, takım seviyesinin altındakiler gitsin diye bakar.

Normal olmayanda ise, geleceğin yıldızı Aydın senede 2 maç oynadı diye şansı hakediyor diyenler, kütükten öteye geçemeyecek Ceyhuna Melonun alternatifi gözüyle bakanlar, birkaç ay öncesine kadar en iyi yerli stoper olarak Serveti görenler, müzmin sakat-cezalı-sorunlu Barosa tapanlar, sırf alınmayan adama çamur atmak için Shaqiri leş Necati kralcılar. İşin kötüsü taraftarın hedefi bile vasat bizde, üstüne Suarezi 3 milyonluk topçu olarak gören ama Rieraya senede daha fazlasını veren bir yönetim varken gruptan çıkarsak öpüp başıma koyarım.

Ne zaman bu zihniyet değişir, o zaman çeyrek te olur yarı da.

Bi taraftan bakınca hayalcilik bi taraftan bakınca olmayacak iş değil gibi duruyor.

Olacaksa da 2020 öncesi olmasını beklemiyorum.Doğrusal bir şekilde dimdik ilerlesen 10 seneye anca varırsın Real seviyesine.

Kaldı ki Real bile uzun zamandır alamıyor.Kısacası çok zor ama imkansız değil.

cok zor oldugunu herkes bilir, Imkansiz mi? ASLA! ama burda uzun bir yol olacagini unutmamak lazim. Sampiyonlar Liginde saglam bir durus gostermemiz icin en az 2 sezon gecer avrupada 3cu sezon bir varlik gosteririz ve rakip takimlar kendini dahada denk almaya baslar. 4. sezon takim kimyasi bozulmasi ve guc katarak takim buyurse (dogru transferler ve dogru oyuncu secimi) ozaman 2015/2016 2016/2017 ve 2017/2018 yillarinda Sampiyonlar Liginde kendini ispatlamis ve iyimser bir bakisla en az 3 defa ceyrek final oynamis ve belki de 1-2 yari final sansini bulmus bir takim olur.

Zaten Ceyrek finalden sonra is biraz sansa kaliyor. o zaman guc dengeler bir birine daha yakin olmasi beklentisi icinde gunun formu belirleyici faktorler olur.

genelde buyuk takimlar Avrupadaki basari lari icin iyi bir "jenerasyonla" diyelim yillarca beraber oynamasi ve bu gidisle birlikte avrupada 3-4 sene boyunca ciddi bir sampiyonluk adayi olmasi ile en fazla 1-2 defa o kupayi kaldiriyor.

Insallah 2020 olmadan once hepimiz gorururuz bu basarayi

*DIPNOT!

Sampiyonlar Ligi Kupasini kaldiracak bir aday takimi "oldugumuz" anda sezon boyunca acik ara farkla ligin bitmesine 3-4-5 hafta kala Sampiyonluk ilan etmis ve bunu 2 sezon ust uste yapan bir Galatasaray olur. (ligin tadi kalir mi acaba?)

imkansız. biz gene uefa kupasını alırız önümüzdeki yıllarda. şayet ki arap şeyhi Galatasaray'ı satın alırsa belki o zaman şampiyonlar ligi kupasını da alabiliriz. bu da olmuyacağına göre hiç sanmıyorum şampiyonlar ligini alabileceğimizi.

şuanki güç dağılımlarına göre imkansız 10 yıl sonrasınıda kimse bilemez

Iyi bir kadro,paraya kiyacaksin yoksa olmaz. 8 10 sene sonra hayal degil. Altyapidanda 4 5 oyuncu koydun mu. Tanamdir.

Suanki kadro Uefayi alabilir bir iki kanat transferiyle.

Önce şampiyonlar ligine sürekli katılan bir takım olmalıyız..

Üst Alt