Şampiyonluğun Formülü: Muslera - Chedjou - De Jong - Sneijder - Eren | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonluğun Formülü: Muslera - Chedjou - De Jong - Sneijder - Eren

İlk iki haftası geride kalan ligde averaj ile lider durumda olan takımımızın iki kulvarda gideceği sezonda tek hedef şampiyonluk olacak.

Rakiplerin üç kulvarda mücadele edeceği ve zorlu bir Avrupa Kupası takviminde yarışacağı sezonda geniş bir kadro kuran Galatasaray şampiyonluk yarışında iddialı olmak istiyorsa yine tanıdık isimlere muhtaç olacak gibi görünüyor.

YENİ TRANSFERLER MÜHİM AMA...

Yaz transfer döneminde kadrosunu Sigthorsson, Eren, Cavanda, Josue, Serdar, Tolga, De Jong takviyeleri ile güçlendiren takımımız tek kulvarda gideceği sezonda mutlak şampiyonluk hedefi ile lige başladı.

Her anlamda kötü geçen sezonun izlerini silmek adına çalışarak sezona 7 yeni transfer ile girecek olsak da şampiyonluk yarışında büyük ölçüde yine uzun süredir takımımızda bulunan isimlerin ayağına bakacağız gibi görünüyor.

TAKIM OMURGASI GÜÇLENDİ

Şampiyonluk için en önemlisi bir takımın bir omurgaya ve o omurgayı şekillendiren oyunculara sahip olmasıdır. Bizim kadromuzun uzun süredir ekmeğini yediği ve ona başarılar kazandıran Muslera-Melo-Selçuk-Sneijder-Burak gerek performans düşüklüğü, gerek de yaşlanmaya bağlı olarak büyük ölçüde dağıldı. Elimizde kalanlardan Sneijder, Muslera ise son sezonu formsuz geçirince takım oldukça kötü bir yılı geride bırakmıştı.

Şimdi ise bu hatta Melo boşluğunu doldurması adına De Jong ve top tutan forvet olarak da Eren Derdiyok katıldı.
1472331083159.jpg

Kafa toplarında ligin en çok top kazanan oyuncusu olan Eren Derdiyok

ŞAMPİYONLUK ŞİFRELERİ

1. Sneijder'in geçtiğimiz sezon oldukça vasat olduğu oyun içi insiyatif alıp pas kanallarını beslemek, ve tempo dikta etme de kararlılık göstermesi.
  2. Muslera'nın 2014-2015 ikinci devresinde ki performansını tekrarlaması.
  3. De Jong'un transparan hale gelen orta saha da geçirgenliği düşürüp ikili mücadeleden kazandığı topları oyun kuruculara iyi ve çabuk servis etmesi.
  4. Chedjou'nun dağınıklığını biraz törpüleyip daha fazla konstantre olarak genel de ıskaladığı defansif mücadelenin içinde kalması.
  5. Eren'in kafa toplarında topları iyi servis edip takımı önde tutması ve en az 15-20 arası gol üretmesi.

Bunlar eğer gerçekleşirse bu yarışın içinde oluruz ve finallerde ki başarılı duruşumuzu da düşündüğümüzde ipi göğüsleriz.

Ancak Sneijder yine silik kalır, Muslera bir yerden sonra yine dağılır, De Jong orada ki derde deva olmaz, Chedjou savrukluğa devam ederse takım için sonuç geçen sene kadar kötü olmaz ama ilk 2 de yine hayal olur.

Tabi Riekerink'in performansı da önemli bir kriter.

Bence Defansta yapacağımız hatalar şampiyonluğu kazanıp kazanmayacağımızı belli edecek.. Çünkü Hakan - Chedjou - Serdar 3'lüsüne zerre güvenmiyorum.. güven vermıyor

Yanlış hatırlamıyorsam o fotoğraf beraberlik golü değil. O topu kaleci çıkartmıştı Chedjou'nun ortasında Karabük maçında yaptığı vuruşun bi benzeriydi hatta. Beraberlik golü soldan gelen ortaya daha alçaktan o kadar sıçramadan ve stoper de daha yakınken gelmişti. Alpay Asma

Geçen seneye nazaran orta sahamız çok daha 'kuvvetli ve diri' olacağından dolayı daha az gol yeriz diye düşünüyorum, ileride pozisyon ve gol problemi yaşamayız.

Türkiye kupasında son 3 sezonun şampiyonu biziz.. neden 4 kez üst üste şampiyon olmayalım ?? neden 5 kez şampiyon olmayalım ? Galatasaray yarıştığı her kulvarda sampıyonluk hedefiyle yola çıkar..

Ben şampiyon olmayalım demedim ki. Seçim şansı varsa lig şampiyonluğunu seçerim ama hepsi birden olursa yok almayalım yeter diyecek halimiz yok.

Herkes bu kadar gergin olursa konu açmanın da manası kalmıyor. Sinerji yaratmaya çalışırken açık konuşmak gerekirse üzücü bu tablo.

Ben şampiyon olmayalım demedim ki. Seçim şansı varsa lig şampiyonluğunu seçerim ama hepsi birden olursa yok almayalım yeter diyecek halimiz yok.

Herkes bu kadar gergin olursa konu açmanın da manası kalmıyor. Sinerji yaratmaya çalışırken açık konuşmak gerekirse üzücü bu tablo.

yok ben yorumu gayet sakin şekilde yazdım :) siz yorumu gergin olarak algıladınız sanırım :)

Haklısın Alpay,ama kupayı da angarya olarak görmek doğru değil hani,vurguyu oraya yapmak istemiştim.Türkiye Kupası,bizim bu ülkenin en büyük takımı olduğumuzu gösteren en büyük belgedir,UEFA Kupası'ndan sonra.17 tane olsa 18 olsun isteriz,50 tane olsa 51,100 tane de olsa 101.

Şöyle desen daha doğru olurdu,halihazırda 3 sene üst üste aldık,bu sene ligdeki duruma göre,ligde iddialı olursak şampiyonluk için,elenmemiz tolere edilebilir.Katılırım buna.Ama öyle Bjk gibi en baştan elenmek falan olmaz,olmamalı bize yakışmaz.

Şampiyonluğun formülü,camianın kenetlenmesi konuya gelirsek.Camia birbirinden kopuk,savruk oldu mu,ne kadar iyi kadron olursa olsun şampiyon olamıyorsun bunu çokça yaşadık.O yüzden Rize maçında stadı doldurmalı taraftar.Zaten gerisi kendiliğinden gelecektir.

Haklısın Alpay,ama kupayı da angarya olarak görmek doğru değil hani,vurguyu oraya yapmak istemiştim.Türkiye Kupası,bizim bu ülkenin en büyük takımı olduğumuzu gösteren en büyük belgedir,UEFA Kupası'ndan sonra.17 tane olsa 18 olsun isteriz,50 tane olsa 51,100 tane de olsa 101.

Şöyle desen daha doğru olurdu,halihazırda 3 sene üst üste aldık,bu sene ligdeki duruma göre,ligde iddialı olursak şampiyonluk için,elenmemiz tolere edilebilir.Katılırım buna.Ama öyle Bjk gibi en baştan elenmek falan olmaz,olmamalı bize yakışmaz.

Şampiyonluğun formülü,camianın kenetlenmesi konuya gelirsek.Camia birbirinden kopuk,savruk oldu mu,ne kadar iyi kadron olursa olsun şampiyon olamıyorsun bunu çokça yaşadık.O yüzden Rize maçında stadı doldurmalı taraftar.Zaten gerisi kendiliğinden gelecektir.

Alabiliyorsak hepsini alacağız. Ama sadece kupa tatmin falan etmiyor. Lig şampiyonluğu bile beni UCL'de başarı ihtimali için ediyor. 99 sene olalım 100. sene yine isterim ligi.

Tek kulvar derken sadece Türkiye içinde ki rakipler olarak da değerlendirilebilir. Zira kulvar dediğin şey de rakipler de daha farklı ve zorluk derecesi daha yüksek olan bir düzeyden söz etmek daha doğru olacaktır.

Kupa'da yarı finale ve hatta finale gelene kadar kadar derbi bile yok.

Alabiliyorsak hepsini alacağız. Ama sadece kupa tatmin falan etmiyor. Lig şampiyonluğu bile beni UCL'de başarı ihtimali için ediyor. 99 sene olalım 100. sene yine isterim ligi.

Tek kulvar derken sadece Türkiye içinde ki rakipler olarak da değerlendirilebilir. Zira kulvar dediğin şey de rakipler de daha farklı ve zorluk derecesi daha yüksek olan bir düzeyden söz etmek daha doğru olacaktır.

Kupa'da yarı finale ve hatta finale gelene kadar kadar derbi bile yok.

Derbi olup olmaması şart değil ki,neticede bu eleminasyon usulü bir organizasyon.Eşleşmiyorsak veya onlar eleniyorsa,bizim yapabilecek bir şeyimiz yok,kupanın değerini alçaltmaz bu.

Sadece kupa olsun demedi zaten kimse,aynısı lig için de geçerli,20 kez şampiyon olsak 21 olsun isteriz,100 kez olsak 101.

Ona katılırım,ligin zorluk seviyesi tabii ki daha yüksek.Neyse,zaman gösterecek her şeyi.Ben şampiyon olacağımızı düşünüyorum ama çifte kupa alacağımızı zannetmiyorum.

ched den ne anlıyosunuz anlamadım bir halta yaradığı felan yok tr nin en kötü stoperleri arasında ilk 5 tedir

De Jong'un gelişi en fazla savunma hattına yarayacaktır şüphesiz. Orta saha ve savunma arasına atılan topların büyük bir bölümü pozisyon oluyordu. Artık olmaz.

Ched'e gelen eleştiriler çok insafsız onun için seviniyorum.

Bunun dışında Eren'in kısa vade de yedeğe çekileceğini düşünüyorum.

Muslera
De Jong
Wesley
Bruma
Podolski

Bunlar tam verimlilikle oynarsa büyük oranda götürürüz işi.

Bunların yanına Cavanda ve Carole (Potansiyellerini hesaba katarak söylüyorum) eklenirse çok farklı şeyler olabilir.

Selçuk'a rağmen hemde

Son düzenleme:
Üst Alt