Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi! - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi!

Şampiyonluğun anahtarı, büyük küçük farketmeksizin içerideki maçlardan geçiyor.

40 bin seyirci ortalamasıyla 17 maç 51 puan için çıkacaksin başka yolu yok.

Büyük maçlara gelince,
Ev sahibi isen kesinlikle yenmek zorundasin, deplasman takımı isen yenilmen gayet doğal, 1 puan ise gayet muazzam bir avantaj.

Başakşehir ve Trabzonspor'u bu matematige katmiyorum çünkü büyük maçlar GS-fb ve bjk arasında oynanan maclardir.
kendi sahanda 51 yaparsan zaten yüksek ihtimal sampiyonsun. 75den hesap etsek 24 puan lazim deplasmanda. bunu da her türlü toplarsin.

Büyük maçlara gelince,
Ev sahibi isen kesinlikle yenmek zorundasin, deplasman takımı isen yenilmen gayet doğal, 1 puan ise gayet muazzam bir avantaj.

Başakşehir ve Trabzonspor'u bu matematige katmiyorum çünkü büyük maçlar GS-fb ve bjk arasında oynanan maclardir.

Her sene içerde o kadar yüksek puan toplayamazsın.

Ben gelecek sezon iç sahada 41-42'lere geleceğimizi düşünüyorum yine.Dışarda bu sefer 30'u görüp 35'i zorlamak lazım ama.

Bu yıl Trabzon 11 puan aldı bir de ekstra olarak. Başak'a da Fenerle Trabzon 10 puan verdi zaten.
Trabzon hatirladigim kadariyla son dakikalarda 5-6 mac verdi. BJK ve FB deplasmanlari dahil. Kadrosu defans yapmaya müsait olmadigi icin mecburen sürekli ayni sekilde oynamalari gerekiyordu ama ona gücleri yetmedi dogal olarak. Onazi gibi bir orta saha oyuncusundan mahrum kalinca elinde alternatif oyuncusu kalmadi. Oyuna girebilecek tek defansif oyuncu genelde Zargo'ydu. Onun da kapasitesi belli.

Büyük maçlara gelince,

17 de 17 yapmak o kadar kolay mı ya ?

Ben gelecek sezon iç sahada 41-42'lere geleceğimizi düşünüyorum yine.Dışarda bu sefer 30'u görüp 35'i zorlamak lazım ama.
Iceride kaybettigimiz 8 puanin tamami fuzuli puan kaybi. O 4 macin 3'ü Cuma günü oynanmisti üstelik.

Bursa macinda tarihimizde belki ilk defa olan bir sey gördük. 3 oyuncu degisikligi birden yaptik 40 dakikada.

Jailson itinin cirkefliginden sonra Konya ve Rize maclarina orta sahasiz ciktik. Tabi hoca Linnes ve Nagatomo dururken Ömer Bayram'i oynatmisti.

Tam kadro olsak 1 beraberlik bile vermezdik. FB macinda Feghouli mac bitmeden oyuna girseydi bir sekilde 3.golü bulurduk.

Bu sene iceride ekstrem iyi, dışarıda da ekstrem kötüydük.
Aslında bunun en büyük sebebi çok uzun bir süre forvetimiz olmadan 3 kulvarda oynamak ve FB maçı sonrası takımın en önemli oyuncularının neredeyse ligin 1/4unu kaçırması oldu. Hoca zaten ligin neredeyse yarısını cezalı geçirdi.
Bu olumsuzluklari, içeride seyirci avantajı ve baskılı oyunla çözebildik ama hemen hemen her deplasmanda sıkıntı yaşadık.
Ben de önümüzdeki sene deplasmanda bir iki tık daha iyi olacağımızı düşünüyorum. İçeride de yine benzer bir puan toplarız gibi.

Kusura bakmayın da hala büyük maçlar önemsiz tatavası yapan maldır.

Başak da bu hesaba dahil edilmelidir, son 4 yılın en başarılı takımlarından biri

Bu takımlar ilk üçte ise evet önemlidir. Diğer tüm durumlarda 3 puandan başka hiçbir önemi yok! Fenerbahçe’nin bu sene bir önemi var mıydı! Üç puan özelinde önemliydi. Tıpkı Rize maçı kadar önemliydi!

Bu takımlar ilk üçte ise evet önemlidir. Diğer tüm durumlarda 3 puandan başka hiçbir önemi yok! Fenerbahçe’nin bu sene bir önemi var mıydı! Üç puan özelinde önemliydi. Tıpkı Rize maçı kadar önemliydi!
Psikolojik olarak önemliydi. İlk devreki maç olmasa bu sezon bu kadar sıkıntı yaşamazdık.

İkinci devre olan maçı ise kaybetsek farklı hikayeler olabilirdi.

Ayrıca senle bjkden 4 puan aldılar başaktan ise 2 puan aldılar.

Bize zayif gorunen takim haliyle en guclu rakiplerimize gorede zayif geliyor ve kafadan bu maclari alacaklar dusuncesinde olacagiz. Yoksa bu sene gibi Goztepe, Sivaslardan medet ummaya baslariz. Bu formül bu sene tuttu, ama herzaman tutacak degil.

Buyuk maclari almak en buyuk rakibinle farki acmak olur ve senin bir olasi kucuk macta ki puan kaybina merhem olur. Bunun yaninda psikolojik baskiyi arttirir rakipte. Kıytırık Fenerin bu sene bizden puan almasi bile adamlarin camiasina can suyu oldu

Üst Alt