Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şampiyonlukta Büyük Maçların Önemi!

Çok zor hatta Kerim'in dediği gibi imkansız. Bambaşka karakterler ikisi de.

Melo gibisi bir daha öyle kolay kolay gelmez yerini de kimse dolduramaz bence. Çok başka bir adamdı.

Adamın tek bir hareketi rakipleri ve rakip seyircileri bitirmeye yetiyordu mesela.

sent via GSC

Katılıyorum. Babam Fenerbahçeli. Gomis'in gol sevincinden son "Bu adam Melo'dan daha çok sinir bozucu" dedi geçen hafta.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ancak böyle etkili oynamaya devam ederse ben Fernandonun rakip takim ve taraftarlari Melo kadar olmasada bozacagini düsünüyorum.
Psikolojik olmasa bile oyuna hükmeden oyuncu olarak.

Fernando yu bu forumda en çok isteyenlerden birisiyim adı düştüğünden sonra, bence bizde de çok iyi bir dönem geçirecek.

Ama bana kalırsa bir oyuncudan Melo ya yaklaşmasını beklemek o oyuncuya haksızlık olur. Melo nun yaşattıkları bambaşka ve ekstrem şeylerdi, bunları her oyuncu yaşatamaz.

Zaten Fernando da hem oyuncu tipi hem de karakter olarak Melo dan çok uzak. Yani öyle rakip sindirecek bir adam değil, tabi efsane oynayabilir bizde ki bence bu hali daha tam hazır hali de değil.

Melo benim gözumde Hagi nin bıraktığı boşluğun bir benzerini yaşatacak bizlere. Her gelen orta saha ister istemez onunla kıyaslanacak.

sent via GSC

psikolojik ya da tabi bir lider çıkacak takımda zamanla ama bunun için geriye düşmemiz ya da stresli bir maç oynamamız gerekiyor.daha 2. haftadayız

bunun içinde bir anket konusu açılabilir

ilerleyen zamanda bu takımın lideri kim olacak gibi ya da daha spesifik bir başlık altında

Bazi arkadaslar cok cabuk gaza gelmis, daha ortada hic birsey yok. Tudor'un hala kendini kanitlamasi gerekiyor, benim gözümde hala kötü bir teknik direktör.

Bunun aksini ancak olumlu derbi performanslari ile kanitlayabilir bana. Kayseri ve Osmanli gibi iki tane kötü takimi yendik diye cok cabuk ucmaya basladi insanlar, biraz ayaginiz yere saglam bassin yahu, ilk puan kaybinda patlama yasayacak bu insanlar beklentilerini cok yükselttikler bu kisa süre icinde. Takimi bi 7-8 hafta görelim de sonra karar veririz kimi asiyoruz kimi kesiyoruz.

Derbi performanslari cok önemli, derbi kazanamayan takim sampiyon olamaz.

Ciddi şekilde çok riskli bir planla oynuyoruz şu 2 maçlık görüntüde.Bu oyun planı uzun vadede kesinlikle uygulanabilir bir plan değil.Bu oyunla gol atamadığımız her dakika gol yeme ihtimalimiz iki kat artacaktır.Ne yapıp edip alternatif birkaç oyun planı tasarlanıp uygulanmalı.Şu oyun planıyla büyük maç kazanamayız

Başlığı görünce şu tezahürat aklıma geldi;

derbiyi kazanamadık diye
şampiyonluk gitti zannetme
üstünüzdeki forma güç verir size
hakkını verin sadece

.............. fenerbahçe
gelmeyecek mi samiyene
.............. boynumuzun borcudur
33. hafta yine

Boşlukları siz doldurun artık. O kısımlara terbiyem müsade etmiyor. :)

video için;
YouTube

Derbilerde kadro güçleri konuşur takımların son form durumlarından daha çok. Geçtiğimiz 2 sene kadromuz Fb ve Bjk'ye nazaran kötüydü. O yüzden kazanamadık ama bu sezon kurulan kadro çok önemli eksikler olmadığı sürece iç sahadaki derbi maçlarını kazanır. Dış sahada da puan alır diye düşünüyorum, Kadıköy'de yine yeniliriz tabii o ayrı mesele. İş daha çok Anadolu maçlarında bitiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Antalya, Konya ve Başakşehir maçlarında (iç-dış olarak) kayıpsız geçelim yeter, derbiler o kadar korkutucu gelmiyor bana.

Sampiyon oldugumuz sezonlar:

14/15: 10 puan (3G 1B 4M)
12/13: 17 puan (5G 2B 1M)
11/12: 15 puan (4G 3B 1M) + 9 puan (2G 3B 1M)
07/08 (IBB yok): 12 puan (4G 0B 2M)
05/06 (IBB yok): 10 puan (3G 1B 2M)
01/02 (IBB yok): 13 puan (4G 1B 1M)

Hamza ile kazandigimiz sezon pek iyi gözükmüyor ama 10+ puan sart.

Evet yavaş yavaş 9-14 arasına geliyoruz.

Geçen yıl 4lü dışındaki takımlara karşı 78de 63 yaparken, 4lüye karşı 24te 1 yaptık dolayısıyla şampiyonluk ihtimali o kırılma anlarında hep yok oldu.

9 ve 14. haftalar arasında bu 4 maçı da oynayacağız, Fenerle içeride Trabzon, Başakşehir ve Beşiktaş ile dışarıda. İkinci yarı 3 maçın içeride olması şampiyonluğun kırılma noktası için önemli olacaktır.

31. hafta olan Beşiktaş maçı şampiyonluğu perçinlediğimiz maç olabilir içeride. Sonuna kadar konsantrasyonumuzu kaybetmemeliyiz.

Üst Alt