# Sébastien Pocognoli - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Sébastien Pocognoli

Cevap: Sébastien Pocognoli

Bana pek inandırıcı gelmedi..Sanki Fm oynarken birinin aklına gelmiş gibi...

ilk mesajınız inandırıcı gelmedi olmuş.ilginç.

kimse inanmak zorunda değil.Duyumu alan da bize veren de Galatasaraylıdır.Güvenmek zorunda da değil kimse.

adamın verdiği bilgiler çok kuvvetli bir kere.Nasıl hala inandırıcı gelmiyor ?

bir sürü kanıt vermiş.Hatta sinan bolatın da menejeri demiş.sizce bu bir kurgu olabilir mi?

Gercekten sağlam bir futbolcu ama

1-adam sol bek

2-sonucta bu bir duyum, ne kadar güvenilebilir?

öncelikle herkese merhaba uzun süredir forumu takip ediodum ama üye deildim.nese artık üyeyim ilk mesajımıda yaziim :D

valla bence uA forumundaki abimiz doğru sölüo.sonuçta adam herşeyi açıklamış.neyin ne olduğunu.ayrıca transfermarkt de sinan bolat ve picognoli nin menejerlerinin aynı olduğunuda görebilirsiniz.

transfer için yorumumsa herkesin dediği gibi hakan balta stopere geçicek galiba.onun yerinide picognoli dolduracak.hem bölece stoperde topu oyuna ii sokan bi oyuncumuz olur.hemde sol bekte atağa daha çok kalkan bi oyuncumuz olur.

Fena sayilmas. Belçika ondan çok sey bekliyor, arsenal filan gibi takimlar. Genk'ten AZ'e geçti.

Geçen Real Zaragoza'yi ret etmisti.

Ama ben Hakan Balta'yi tercih ederim.

Kontraktini daha yeni uzatti 2014'e kadar.

cok isabetlı bır transfer malıyetıne karsın hakan balta iyi bir fiyata satılırsa ve geleceği olan bi oyuncu oldugundan 2-3 sene sonra satabılırız ki maddi olarak büyük bir kazanç,akıllı bir hamle eğer dogruysa..

Fena sayilmas. Belçika ondan çok sey bekliyor, arsenal filan gibi takimlar. Genk'ten AZ'e geçti.

Geçen Real Zaragoza'yi ret etmisti.

Ama ben Hakan Balta'yi tercih ederim.

Kontraktini daha yeni uzatti 2014'e kadar.

İyi de abi sonuçta Hakan Balta da oynayacak.Stoperde de iyi oynuyor Hakan Balta.Biraz yavaş ama onuda hızlı bir stoperle kapatırlar bence.

cok isabetlı bır transfer malıyetıne karsın hakan balta iyi bir fiyata satılırsa ve geleceği olan bi oyuncu oldugundan 2-3 sene sonra satabılırız ki maddi olarak büyük bir kazanç,akıllı bir hamle eğer dogruysa..

Yabanci kontenjani diye birsey var onu biliyorsun dimi kardes?

En iyi yerlileri gönderip hep yerine yabanci mi alacagiz?

Hakan Balta stoper oynar diyenlere de şaşırıyorum zaten.

Adama stoperden bozma solbek demişsiniz de,bu adam sol açık oynarken defansif özelliklerinin iyi olduğu görülüp sol beke çekildi.Ersun Yanal,Manisa'dayken zaman zaman 3-5-2 oynattığında stoper de oynadı,ancak hiçbir zaman 1.tercih olmadı.

Zaten belirli,2 maç iyi oynayıp 3.maç illaki çok basit bir kademe hatası yapıyor.

Saçma ve gereksiz transfer diye buna derim gerçekleşirse.Yahu neredeyse en sorunsuz mevkimize transfer yapmaya ne gerek var? Daha Alpaslan var,o çocuğu da değerlendiremessek çok yazık olacak.

hakan balta stoper oynayamaz. saçmalık , adamın iyi olduğu bölge varken neden gidip stopere çekelim ki. alsınlar bi stoper çokmu zor. adamın oyun mevkisini değiştirmeye ne gerek var !!! :mad:

En son Türkiye-Fransa maçında İbrahim Üzülmez kırmızı kart görmese ve maçın devamını sahaya ilk çıktığımız kurguda oynayabilmiş olsak, Hakan Balta'nın stoperde Arda Turan'ın da orta üçlüde oynadığı bir takımı net olarak görmüş olacaktık. Şu ana kadar transfer yapılması düşünülen mevkiler Fatih Terim gibi Frank Rijkard'ın da bu kurguda oynamayı düşündüğünü gösteriyor. 2 futbol dahisinin de aynı şeyi düşünüyor olduğunu gördükten sonra hala Balta stoper oynamaz, Arda orta 3 lüde oynamaz gibi yorumlar yapılması bana pek doğru gelmiyor. Eğer 4-3-3 oynayacaksak, Hakan Balta gibi ileri çıkmayan yada çıksada yavaş olduğu için geri dönmesi zor bir oyuncunun solda oynaması zaten mantıklı değil pek. Benim tahminim, o taktikte ya yedek kalacak (yerine daha iyisi alınırsa) yada stoperde topu oyuna sokan oyuncu olarak oynayacaktır.

öncelikle herkese merhaba uzun süredir forumu takip ediodum ama üye deildim.nese artık üyeyim ilk mesajımıda yaziim :D

valla bence uA forumundaki abimiz doğru sölüo.sonuçta adam herşeyi açıklamış.neyin ne olduğunu.ayrıca transfermarkt de sinan bolat ve picognoli nin menejerlerinin aynı olduğunuda görebilirsiniz.

transfer için yorumumsa herkesin dediği gibi hakan balta stopere geçicek galiba.onun yerinide picognoli dolduracak.hem bölece stoperde topu oyuna ii sokan bi oyuncumuz olur.hemde sol bekte atağa daha çok kalkan bi oyuncumuz olur.

Hoşgeldin Emre,ama şu mesajını Türk Dil Kurumu başkanı görse intihar ederdi herhalde :)

En son Türkiye-Fransa maçında İbrahim Üzülmez kırmızı kart görmese ve maçın devamını sahaya ilk çıktığımız kurguda oynayabilmiş olsak, Hakan Balta'nın stoperde Arda Turan'ın da orta üçlüde oynadığı bir takımı net olarak görmüş olacaktık. Şu ana kadar transfer yapılması düşünülen mevkiler Fatih Terim gibi Frank Rijkard'ın da bu kurguda oynamayı düşündüğünü gösteriyor. 2 futbol dahisinin de aynı şeyi düşünüyor olduğunu gördükten sonra hala Balta stoper oynamaz, Arda orta 3 lüde oynamaz gibi yorumlar yapılması bana pek doğru gelmiyor. Eğer 4-3-3 oynayacaksak, Hakan Balta gibi ileri çıkmayan yada çıksada yavaş olduğu için geri dönmesi zor bir oyuncunun solda oynaması zaten mantıklı değil pek. Benim tahminim, o taktikte ya yedek kalacak (yerine daha iyisi alınırsa) yada stoperde topu oyuna sokan oyuncu olarak oynayacaktır.

Arda ortada oynar zaten,ileriye bir forvet transferi yapılırsa oynayacaktır da.

Aslında dediğiniz doğru,H.Balta yavaşlığında bir ismin bek olmaması lazım.Ancak bu adam stoper mevkiinde daha kötü,oynatılacaksa da sürekli çalıştırılıp hazırlık maçlarında bu mevkiide oynatılmalı.Çünkü bir bek ile stoperin yaptığı markajlar,koşular ve kademeler çok farklı.

Üst Alt