# Senijad İbricic - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Senijad İbricic

Hırvat ligi gibi bir ligte, biraz yeteneği varsa başarılı olmuş olabilir ama burda Sasa İliç'in yarısı kadar katkı gösterir.

İliç'i dogru kullanmadık ki bence. Gerets'in 2.senesinde İliç'e uygun dizlişe geçtik. İki onibero ve tek santrfor ama bu sefer de taş gibi oynayan, surekliliği olan Saidou'yu kaybettik yerine M.Guven-İnamoto ya da Ayhan oynadı. H.Sukur'un malum takım içi entrikaları, Necati'yle bir olup, Umit ve İliç'i dışlamaları cabası. Zaten takım şampiyonluk sonrası havasını, hrsını kaybetmişti. Yoksa İliç PSV maçında da birçok maçta da yine cok iyiydi.

İlk senesinde ise, cift forvetin arkasında, sadece Saidou'nun toplamaya çalıştıgı koca orta saha gobeginde elinden geldigince, Saidou'ya destek vermeye çalışarak oynadı. hayatında oşmadıgı kadar koşmuş, mucadele etmiştir. İlerideki 2 hanzade cogu zaman yardım bile etmemiştir. İliç ne td'den destek gordu ne takım arkadaslarından. Ona uygun dogru birkaç adam alsak, Alex'e yakın istatistikler yapabilirdi.

İliç'i dogru kullanmadık ki bence. Gerets'in 2.senesinde İliç'e uygun dizlişe geçtik. İki onibero ve tek santrfor ama bu sefer de taş gibi oynayan, surekliliği olan Saidou'yu kaybettik yerine M.Guven-İnamoto ya da Ayhan oynadı. H.Sukur'un malum takım içi entrikaları, Necati'yle bir olup, Umit ve İliç'i dışlamaları cabası. Zaten takım şampiyonluk sonrası havasını, hrsını kaybetmişti. Yoksa İliç PSV maçında da birçok maçta da yine cok iyiydi.

İlk senesinde ise, cift forvetin arkasında, sadece Saidou'nun toplamaya çalıştıgı koca orta saha gobeginde elinden geldigince, Saidou'ya destek vermeye çalışarak oynadı. hayatında oşmadıgı kadar koşmuş, mucadele etmiştir. İlerideki 2 hanzade cogu zaman yardım bile etmemiştir. İliç ne td'den destek gordu ne takım arkadaslarından. Ona uygun dogru birkaç adam alsak, Alex'e yakın istatistikler yapabilirdi.

Hakikaten 2. senesinde harcadılar adamı. İliç'te çok mutsuzdu. İstanbul'da 3-2 kazandığımız Liverpool maçında attığı golden sonra sevinmemişti mesela. Çok iyi kuyusunu kazdılar, hem İliç'in hem de Gerets'in.

Prekazi'nin geldigi donemde dunyada takımlar 3 yabancı oynatabiliyordu, kominist ulkelerinde oyuncular belli yaşın altında yurtdısına satılamıyordu. Kısacası 1985 ile 2010 dunyası ve sartları cok farklı.

Bu yaşa kadar neden keşfedilmemiş? Bir kere İbricic iyi oyuncu ama Bir Misimovic degil daha dogrusu oyuna tek basına hukmedecek tipte biri değil, İliç'e benziyor bu yonden biraz. Sunu yazalım Bu adam Split'e gecerken sanırım ulkenin transfer rekorunu kırdı 1.8m euro ile. Split bir oyuncuya kolay kolay o kadar para vermez. Ama beklenti giderek buyuyor bu kotu. A sınıf potansiyeli yok. Baştan beri İbricic'i ovenlerin vurgusu, mevcut bu sartlarda mantıklı bir transfer olmasındandır, yoksa safi yeteneginden degil. Maliyet/Yaş/Performans oranı cazip yani. Yoksa A sınıf saf yetenek değil.

Hic bir zaman Misimovic benzetmesi yapmadim, fakat;

Misimovic - %90 ise

Ibricic - %85 ise

Ilic - %65'tir ve hepsininde bir degeri vardir. Oyuncu degerine gore verim siralamasi yapicak olursak Ibricic tek gecilir.

A sinif derken kafandaki dusunceyi bilmiyorum, ama kimya tutarsa Ibricic Galatasaray'in Misimovici olur. Ilic'i hepimiz izledik, 10 level'dan Ibricic Ilic'in "en az" 2-3 level iyisi.

İliç dedin yaramı deştin cok sevdiğin bir oyuncuydu. Topsuz oyunu, oyun zekası, tek pası, mutevaziliği ile takdirleri toplamıştı.

Hic bir zaman Misimovic benzetmesi yapmadim, fakat;

Misimovic - %90 ise

Ibricic - %85 ise

Ilic - %65'tir ve hepsininde bir degeri vardir. Oyuncu degerine gore verim siralamasi yapicak olursak Ibricic tek gecilir.

A sinif derken kafandaki dusunceyi bilmiyorum, ama kimya tutarsa Ibricic Galatasaray'in Misimovici olur. Ilic'i hepimiz izledik, 10 level'dan Ibricic Ilic'in "en az" 2-3 level iyisi.

Misimovic derken,

1-Misi Nurnberg ve sonrasında sınıf atlamıştır. Eskiden Vittek-Sestak gibi stabil Dogu Avrupalı-Balkanlı B ya da C+ sınıf oyuncusuyken, sonrasında B+ diyebilecegim O.Lyon, Schalke, Marsilya, Benfica vb.sınıf takımların ana oyuncusu, hatta zorlanılırsa buyuk takımların (A sınıf) rotasyon oyuncusu olabilecek konuma yukseldi. Yani İbricic daha o seviyenin oyuncusu değil, olur mu da supheli, belki olur belki yanına bile yaklaşamaz.

2- Oyun stili olarak Misi, Lincoln gibi tek başına maç alabilecek bir adamdır gununde olursa. İbricic ise o stil bir oyuncu değil, oyun tarzlarını vurgulamak için demiştim.

İliç'in partizan performansına ve Sırbistan'daki referanslarına bakınca, Avrupa'da hak ettiği yerin altında kalmış bir oyuncu olarak bitirdi kariyerini. Alex vari biri oldugu için transfer eden takımın oyuncunun ozelliklerini bilerek, bilinçli transfer etmesi gerekirdi. Oyunlarda mc bile gozukurdu ama aslında ikinci forvet, destelkeyeci amc sayılırdı. Daha erken ve dogru bir takımla Avrupa'ya transfer olsaydı kariyeri değişebilirdi. İliç bize genç gelmedi. İbricic'i ise henuz sakatlıklarla yorgun dusmeden, formunukaybetmeden alabiliriz bu acıdan heyecan verici. Ama umarım ne tip bir oyuncu aldıklarını hesap ediyordur bizimkiler.

Genel olarak dogru yazmissin, fakat Ibricic'i tek basina mac koparicak futbolcular arasina koymassan cok ciddi anlamda yanilirsin. Ibricic olurda gelirse bireysel yetenekleri ve fizik gucu ile cok maci tek basina koparicak meziyetlere sahip bir oyuncu. Turkiye ligi icin mukemmel bir transferdir.

Katılıyorum bu transfer bence müthiş olur.İsimsiz vesaire diye sallamaya lüzum yok.Bari şu adamları alalım da ligin sonunu getirelim

Bence bu isim olta,misimovic gelecek,Elano satılırsa ibricic de alınır o zaman süper olur işte.

Ibricic Baros'a ve Misimovic'e alternatif olarak gelir gelirse cunku hem golcu hem de assistci bir oyuncu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt