Sensodyne'nin Zararını Tecrübe Ettiniz mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sensodyne'nin Zararını Tecrübe Ettiniz mi?

Abi florür kullanımı ile epifiz bezinin körelmesi arasında bir bağlantı var mı, fikrin var mı bu konuda?
sorayım diş hekimi arkadaşa ama endokrinolog ve nörologlara da sormak lazım.bir de literatür bakalım

Fluoride Exposure in Early Life as the Possible Root Cause of Disease In Later Life. - PubMed - NCBI ( erken dönemde florür birikiminin ileride beyin ve epifiz bezi fonkisyonlarını bozduğu hakkında bilgiler mevcutmuş ama henüz ne tür hastalıklara yol açabileceği konusunda yeterlş çalışma yok )

Fluoride exposure and sleep patterns among older adolescents in the United States: a cross-sectional study of NHANES 2015-2016. - PubMed - NCBI ( bu çalışmada erişkinlerde aşırı florür birikiminin uyku bozuklukları ile ilişkili olduğu gösterilmiş )

Son düzenleme:
sorayım diş hekimi arkadaşa ama endokrinolog ve nörologlara da sormak lazım.bir de literatür bakalım

Fluoride Exposure in Early Life as the Possible Root Cause of Disease In Later Life. - PubMed - NCBI ( erken dönemde florür birikiminin ileride beyin ve epifiz bezi fonkisyonlarını bozduğu hakkında bilgiler mevcutmuş ama henüz ne tür hastalıklara yol açabileceği konusunda yeterlş çalışma yok )

Fluoride exposure and sleep patterns among older adolescents in the United States: a cross-sectional study of NHANES 2015-2016. - PubMed - NCBI ( bu çalışmada erişkinlerde aşırı florür birikiminin uyku bozuklukları ile ilişkili olduğu gösterilmiş )
Ben de bi ara bu florur mevzusunu arastirmistim fakat hatirladigim kadariyla yeterli kanit yok hala x zarari vardir vs diye.
Sonucta dis macununu yutmuyor tukuruyoruz, bir de gargara yapiyoruz. Bi zarari olsaydi simdiye kadar ortaya cikardi bence.

ben paradontaxtan başka diş macunu kullanmıyorum , diş eti hassasiyetim için bire bir

Not : çok çay ve sigara içiyorum

Aksine bende sensodyne'den memnun kaldım.Daha önce signal ipana falan vardı süreklü aft çıkıyordu.Araştırdım içindeki sodyum lauril sülfat denilen madde yüzünden oluyormuş.

Yıllardır Colgate'den şaşmıyorum çünkü tadı ağzımı rahatsız etmiyor. Çocukluğumda Colgate piyasa da yoktu ve bu yüzden zorla diş fırçalayan bir tiptim. Colgate sonrası bu işi düzene soktum, istikrara devam.

Yutmamayada gayret gösterin.

'' Araştırmada, bu ürünlerin çoğunda bulunan kimyasalların erkek sperminin akışkanlığını ve dölleme gücünü bozarak enzimlere zarar verdiği ifade edildi. ''

Envoyé de mon Huawei P30 en utilisant Tapatalk

28 yaşındayım, dişle ilgili düşünebileceğiniz her türlü sorunu yaşadım ve tedavisini gördüm. O dişçi koltuğunda 6 senemi verdim. Bir süre sonra bağımlılık yapıyor.

Ben de bi ara bu florur mevzusunu arastirmistim fakat hatirladigim kadariyla yeterli kanit yok hala x zarari vardir vs diye.
Sonucta dis macununu yutmuyor tukuruyoruz, bir de gargara yapiyoruz. Bi zarari olsaydi simdiye kadar ortaya cikardi bence.

Var yav, epifiz bezi etkinliği gittikçe daha hızlı azalmaya başlamış insanlarda.

Bilimsel sonuçların ortaya çıkması biraz zaman alıyor sadece, kaç yıldır florürlü diş macunu kullanılıyorki üzerinde yeterli deney yapılsın.

Üst Alt