Serdar Aziz: "%50 kapasitemle oynuyorum" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdar Aziz: "%50 kapasitemle oynuyorum"

denaijerin teknigi bir stoper için iyi olmasi onun iyi stoper oldugu anlamina gelmiyor malesef

hava toplarinda güven vermiyor, pozisyon bilgisi ve man marking yetenegi yeterli degil

ancak bek olarak iş yapar, veya tutarsa defansif orta saha oyuncu olarak (sunderlandde o mevkide baya oynadi)

Takimin defansif olarak iyi durmasinin en büyük sebeplerden bir tanesi, orta saha ve hücum hattimizin topa karsi oyunu cok yüksek seviyede oynamasidir. Zor pozisyonda kalmiyor stoperlerimiz. Ancak bu Serdar icin nekadar gecerli ise, Maicon icinde okadar gecerli. Serdar cok közü basladi ilk 2 mac, ama oynadikca fizik olarak toparladi. Büyük sakatlik gecirdi sonucta, normaldir... Ama bana kalirsa son bir kac mactir, sadece defansif anlamda, Maicon´dan da iyi ve önemli isler yapiyor. Maicon adam kacirmaya, megilli duruyor baya ceza sahasi icinde. Maicon´un bunun disinda, takimi ateslemesi, sürpriz golleri, All in All paket anlaminda Maicon´u daha degerli kilan meziyetler...

Bende sezon basinda denayerin gecmesini istiyordum Maicon´un yanina, cünkü Serdar´in temposu düsüktü.Ve ikisi agir kaliyordu, ama Serdar son maclarda temposunu neredeyse yine eski seviyesine cikartti.

Uefa cup hususunda fikir catismasi icinde oluruz her daim ,gecmise sunger cekme karari alip onumuze bakmak dogru bi aksiyon olacaktir.

Önemsiz demiyorum önemli bir başarı ama sanki geçmişte Real Madrid'miş gibi vayy bee demeye de gerek yok.Nasıl ki Fener'e bizi yeniyorlar anca diyorsak aynısı Real için de geçerli.Real'i tokatlamış olmamız onun seviyesinde olduğumuz anlamına gelmez.Şimdi Atletico Madrid neyse o zaman biz oyduk işte tam olarak.Sürdürülebilir miydi bu durum?Doğru yönetilseydik belki.Ama olmadı geçti gitti işte,hala o günlere takılı kalıp şimdi elimizdekini beğenmemek nankörce bir yaklaşım.

Kenan Ünal nesini beğenmedin yazdığımın?

Önemsiz demiyorum önemli bir başarı ama sanki geçmişte Real Madrid'miş gibi vayy bee demeye de gerek yok.Nasıl ki Fener'e bizi yeniyorlar anca diyorsak aynısı Real için de geçerli.Real'i tokatlamış olmamız onun seviyesinde olduğumuz anlamına gelmez.Şimdi Atletico Madrid neyse o zaman biz oyduk işte tam olarak.Sürdürülebilir miydi bu durum?Doğru yönetilseydik belki.Ama olmadı geçti gitti işte,hala o günlere takılı kalıp şimdi elimizdekini beğenmemek nankörce bir yaklaşım.

@Kenan Ünal nesini beğenmedin yazdığımın?
goygoy yapiyorum Sarper, Serkanin yaninda yer alip cetesine sizicam acik etme.

Takimin defansif olarak iyi durmasinin en büyük sebeplerden bir tanesi, orta saha ve hücum hattimizin topa karsi oyunu cok yüksek seviyede oynamasidir. Zor pozisyonda kalmiyor stoperlerimiz. Ancak bu Serdar icin nekadar gecerli ise, Maicon icinde okadar gecerli. Serdar cok közü basladi ilk 2 mac, ama oynadikca fizik olarak toparladi. Büyük sakatlik gecirdi sonucta, normaldir... Ama bana kalirsa son bir kac mactir, sadece defansif anlamda, Maicon´dan da iyi ve önemli isler yapiyor. Maicon adam kacirmaya, megilli duruyor baya ceza sahasi icinde. Maicon´un bunun disinda, takimi ateslemesi, sürpriz golleri, All in All paket anlaminda Maicon´u daha degerli kilan meziyetler...

Bende sezon basinda denayerin gecmesini istiyordum Maicon´un yanina, cünkü Serdar´in temposu düsüktü.Ve ikisi agir kaliyordu, ama Serdar son maclarda temposunu neredeyse yine eski seviyesine cikartti.

Ligde bu ağır kalma olayı dert değilde seneye CL ye kaldığımızda büyük sıkıntı olacak o zaman işte Serdar'ı tartışmaya başlayabiliriz

O bölge için yeterli mi diye

Şuan için yeterli

@Kenan Ünal nesini beğenmedin yazdığımın?

Atletico Madrid kadar da degil. O takim bizi özellik ile ekonomik anlamda asar, ama ayni zamanda Sampiyonlar Liginde finaller görmüs bir takim. Söyle bir kiyas yaparsak, son 10-15 yilda sampiyonlar liginde underdoglar icin finale kalmak, nekadar zorlanastigini da görmemiz lazim.

Atletico Madrid kadar da degil. O takim bizi özellik ile ekonomik anlamda asar, ama ayni zamanda Sampiyonlar Liginde finaller görmüs bir takim. Söyle bir kiyas yaparsak, son 10-15 yilda sampiyonlar liginde underdoglar icin finale kalmak, nekadar zorlanastigini da görmemiz lazim.

ŞL açısından bakarsak o bile değil tabi,ben yakalanan momentum anlamında o örneği verdim.En yakın örnek o çünkü aklıma gelen.Bana göre Atletico'nun yakaladığı momentum da kalıcı değil,Simeone gittikten sonra yavaş yavaş UEFA Avrupa Ligi seviyesinde olduğu yıllar geri dönecek bence.

Ligde bu ağır kalma olayı dert değilde seneye CL ye kaldığımızda büyük sıkıntı olacak o zaman işte Serdar'ı tartışmaya başlayabiliriz

O bölge için yeterli mi diye

Şuan için yeterli

Ben daha önce de yazdim bunu, ama CL bizim icin illaki kistas degil. Ki zaten az oynanan maclar, ve günlük form durumu bizim acimizdan cok önemli oluyor. Orada biraz da sans lazim, ama hüsrana ugruma ihtimali her daim önemli bir opsiyon bizim gibi bir takim icin. Sampiyonlar liginde, bizim seviyemizi fazlasi ile asan takimlar var ki, onlari yenebilmemiz icin özgüven, günlük formumuzun cok yüksek olmasina, ve rakibimizin günlük formunun alt seviyelerde olmasi ile de baglanti + sans faktörü ekleniyor birde.

Besiktas iyi bir takim, su an CL´de de iyi sonuclar aliyorlar. Gecen sene de iyi sonuclar aldilar, ama birden gittiler Kiew´den 6 yediler. Sampiyonlar liginde birseyler yapabilmek icin katilmak sart, ama orasi diken üstüdür. Orada Türkiye seviyesinde iyisen bile, agir hezimet sansi var. Ama Türkiye´de bu gibi sonuclar fazla kafaya takiliyor. Bizden cok daha iyi takimlar, Roma gibi, orada hezimetler yasadi.

Mesele sürekli orada olmak, para kaznmak, ve firsat kollamak, + keyif almak. Gerisini fazla kafaya takmamak lazim.

Galatasaray Sampiyonlar ligi takimidir, sözü romantizimdir. Bu Sarper´in bahsettigi dönemler icin gecerli olur ancak. Hem sürekli katiliyor, hemde iyi maclar cikariyorduk, cok birsey kazanamasak bile. Kafa kafaya büyükler ile maclar yapabilecek gücteydik. Ama artik ne sürekli katilabilme gücümüz var, ki zaten o dönem bizim tarihi anlamda istisnai idi nasyonel dominasyon konusunda, ne büyük ile kücükler arasi makas, ayni fark degil...

O makas son 15-20 yilda ekonomik olarak cok fazla acildi. Ve dev kulüpler bir yana, ayni zamanda bir cok baska kulüpte avrupada asiri derecede ekonomik güc kazandi. Artik sartlar cok daha zor. CL formati zaten belli. Rekabet etmemiz bu maddi imkanlar ile cok zor.

Ben daha önce de yazdim bunu, ama CL bizim icin illaki kistas degil. Ki zaten az oynanan maclar, ve günlük form durumu bizim acimizdan cok önemli oluyor. Orada biraz da sans lazim, ama hüsrana ugruma ihtimali her daim önemli bir opsiyon bizim gibi bir takim icin. Sampiyonlar liginde, bizim seviyemizi fazlasi ile asan takimlar var ki, onlari yenebilmemiz icin özgüven, günlük formumuzun cok yüksek olmasina, ve rakibimizin günlük formunun alt seviyelerde olmasi ile de baglanti + sans faktörü ekleniyor birde.

Besiktas iyi bir takim, su an CL´de de iyi sonuclar aliyorlar. Gecen sene de iyi sonuclar aldilar, ama birden gittiler Kiew´den 6 yediler. Sampiyonlar liginde birseyler yapabilmek icin katilmak sart, ama orasi diken üstüdür. Orada Türkiye seviyesinde iyisen bile, agir hezimet sansi var. Ama Türkiye´de bu gibi sonuclar fazla kafaya takiliyor. Bizden cok daha iyi takimlar, Roma gibi, orada hezimetler yasadi.

Mesele sürekli orada olmak, para kaznmak, ve firsat kollamak, + keyif almak. Gerisini fazla kafaya takmamak lazim.

Aslında ŞL'de başarı önemli olmasına önemli.Ama bizim taraftar hem baskılı hücum futbolu hem başarı istiyor ŞL'de sıkıntı orada.ŞL'de başarının bizim gibi takımlar için tek yolu iyi bir defansif futboldan geçiyor bence.Topun arkasına geçtiğin an geride boşluk vermeyeceksin hiçbir şekilde.Ve kontraya çıktığında da tehlike yaratabilecek adamların olacak.Buradaki sıkıntı şu,ligde bir maç saldıran asan kesen sonraki ŞL maçında defansif oynayan,sonra yine saldırgan vb. bu geçişleri sürekli yapabilir mi bir takım?4 sene önce Real'i 3-2 yendiğimiz maç 2. yarı özellikle 55-80 arası aşırı baskılı,keyif veren bir futbol oynadık.Ama o futbolla o kupayı alamazsın,mümkünatı yok bizim açımızdan.Amaç başarılı olmaksa,bazı şeylerden taviz vermemiz lazım.Sana bu noktada katıldığım/katılmadığım noktalar var yani.

Bunun dışında lokal başarının önemi konusunda katılıyorum.Şampiyonluklar bizim için bir gereksinim.Büyük kulüpler,kupalarla,şampiyonluklarla rekabet gücünü/seviyesini korur.2004-2011 arasını çok kötü görüyoruz mesela değil mi?Kötü olmasına kötü de,2006 ve 2008 şampiyonluklarının olmadığını düşün mesela.Özellikle 2006.Bir hayli geride olabilirdik şu anda.

04f190bfa2df1a6d72b4c9005f3379aa.jpg

Sarı Canavar bee

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

sakatlandıkça Ali dürüste daha da benzemeye başladı ahah:-)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ahmed Arif Kesen bak art niyetten değil sadece merak ettiğimden soruyorum.

Seni aldılar Galatasaray'a teknik direktör yaptılar,veya kulüp başkanı yaptılar diyelim.Neler yaparsın mesela?Hayır memnun olduğun hiçbir şey yok,her şeye bir kulp takıyorsun da senin hayalindeki 'mükemmel' tanımı nedir yani?Neler yapardın kulüpte üst düzey bir yetkili olsan mesela?
Çok ta aham şaham işler yapmaya gerek yok.

-Öncelikle futbol aklı olacak gerçekten sağlam bir profesyonel bulup her şeyi ona emanet etmek gerekiyor.

-futbol aklı ile birlikte transferleri yapacak sağlam bir izleme ve scout ağı kurmak.

-manegerlere mesaj atarak transfer YAPMAMAK(hani siz diyorsunuz ya bu transferleri tudor ve cenk bile bile istedi ve yaptırdılar.o iş öyle değil inanmayın,cenk'in manager tutumluya attığı mesajları açıp okuyabilirsiniz)

-altyapıyı;çocuk psikolojisinden,sporcu beslenmesinden,fizik gelişiminden anlayan en az 20 hoca ve psikolog ile donatmak

-ve tüm anadoluyu taramak ve spor okullarını para sayma makinası gibi değil de sporcu fabrikası gibi görmek.

-altınordu gibi altyapı ağı sağlam olan takımlar ile ne yapıp edip ya satış önceliği yada belli bir % ile kulübü satın alma konusunda anlaşmalar bağlanmalı.

-oyuncu ve teknik ekip sözleşmelerini sabit maaş yerine daha çok performansa dayalı hale getirmek.

-ilk 21 kişilik kadroda 25 yaş üstü en fazla 5, ilk 11 de ise en fazla 3 olacak şekilde sınırlama.

-yurtdışında mümkünse(almanya,hollanda veya belçika da öncelikli olarak gurbetçiler için alt yapı ağı ve 3.lig düzeyinde kulüp kurmak.

-amatör şubeleri yük olmaktan çıkarıp kendi yağında kavrulacak şekilde yaşatmak.

Bu saydıklarım için gerekli bütçe fazlası ile var(sadece bu sezon managerlere 10 milyon euro komisyon vermişiz.)

Vs...daha bir çok fikir ile desteklenir.

Yeter ki kulüp yukarı çıkarılmak istensin yapacak çok fazla iş var

Gerçek Kaptan NANDO!

O yazdiklarin dünyanin en iyi takimi Real Madrid'de yok sen bizden bekliyorsun

Mesajlarin cok net bir sekilde art niyetli

Çok ta aham şaham işler yapmaya gerek yok.

-Öncelikle futbol aklı olacak gerçekten sağlam bir profesyonel bulup her şeyi ona emanet etmek gerekiyor.

-futbol aklı ile birlikte transferleri yapacak sağlam bir izleme ve scout ağı kurmak.

-manegerlere mesaj atarak transfer YAPMAMAK(hani siz diyorsunuz ya bu transferleri tudor ve cenk bile bile istedi ve yaptırdılar.o iş öyle değil inanmayın,cenk'in manager tutumluya attığı mesajları açıp okuyabilirsiniz)

-altyapıyı;çocuk psikolojisinden,sporcu beslenmesinden,fizik gelişiminden anlayan en az 20 hoca ve psikolog ile donatmak

-ve tüm anadoluyu taramak ve spor okullarını para sayma makinası gibi değil de sporcu fabrikası gibi görmek.

-altınordu gibi altyapı ağı sağlam olan takımlar ile ne yapıp edip ya satış önceliği yada belli bir % ile kulübü satın alma konusunda anlaşmalar bağlanmalı.

-oyuncu ve teknik ekip sözleşmelerini sabit maaş yerine daha çok performansa dayalı hale getirmek.

-ilk 21 kişilik kadroda 25 yaş üstü en fazla 5, ilk 11 de ise en fazla 3 olacak şekilde sınırlama.

-yurtdışında mümkünse(almanya,hollanda veya belçika da öncelikli olarak gurbetçiler için alt yapı ağı ve 3.lig düzeyinde kulüp kurmak.

-amatör şubeleri yük olmaktan çıkarıp kendi yağında kavrulacak şekilde yaşatmak.

Bu saydıklarım için gerekli bütçe fazlası ile var(sadece bu sezon managerlere 10 milyon euro komisyon vermişiz.)

Vs...daha bir çok fikir ile desteklenir.

Yeter ki kulüp yukarı çıkarılmak istensin yapacak çok fazla iş var

Gerçek Kaptan NANDO!
Maaş ve 25 yaş üstü oyuncular dışında çok ütopik şeyler değil aslında. Yapılabilir konular ama Türkiye'de pek ilgi görmeyen konular çünkü bunlar emek isteyen, sabır isteyen, bugünden yarına olacak, oturacak konular değil. Avrupa'da hepsini olmasa da bir çoğunu uygulayan kulüpler var, bunlara büyük kulüplerde dahil. Saydıklarını sistemi olan bir kulüp olarak özetleyebiliriz, Avrupa'da bu yeni bişey değil ama bizde elli yıl sonra bile olacağını düşünmüyorum.

Maaş ve 25 yaş üstü konuları da tamam iyi fikir, kulübün yararına olurdu özellikle maaş konusu ama işte özellikle maaş konusu futbol piyasasında mümkün değil, Avrupa'da bile. Yaş ortalaması konusunda bunu düşük tutan, bunu bir plan bir sistem eşliğinde yapan kulüpler var. Aslında öyle olması lazım kadronun büyük bölümü genç oyunculardan kurulu olup bunların yanında x sayıda tecrübeli oyuncu olmalı ama yine bu Türkiye'de, hızlı bir şekilde başarı beklenen bir ülkede zor.

Son düzenleme:
O yazdiklarin dünyanin en iyi takimi Real Madrid'de yok sen bizden bekliyorsun

Mesajlarin cok net bir sekilde art niyetli
Bence sen bana karşı tek açıdan bakarak yorum yapıyorsun.

Mesala,Yaş ve maaş konusu dışında hangisi realde yok?

Yukarıda bir Renktaş'in dediği gibi; maaş konusu ve yaş konusu çoğu kulüpte zor hatta biraz ütopik ama ileride göreceksiniz.

Avrupa başta olmak üzere çoğu kulüp maaş konusunda performansa dayalı sisteme geçecek ve yaş konusunda hemen hemen her kulüp şu anda gençlerin peşinde koşuyor.

Ben bunları kendimden yazmadım yukarıda bi Renktaş sormuştu sen neler yaparsın diye bende kendi aklımda ki fikirleri söyledim.
Olur olmaz bilemem ama fikirlerim bu yönde.
Ben nasıl sana saygı duyuyorsam seninde saygı duyman gerekir ki forum daha okunur hale gelsin.

Gerçek Kaptan NANDO!

Üst Alt