Serdar Aziz: "Sabaha kadar uyuyamadım" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdar Aziz: "Sabaha kadar uyuyamadım"

Müdahele de sorun yok tereyağdan kıl çeker gibi aldı topu. Sorun müdahaleden sonra yaptığı acemilikte.

Orada hakeme topu atmayacaksın arkadaş. Haftalardır herkes biliyor adamların bize karşı tutumunu ve takımın az sağlam oyuncuya sahip olduğunu buna rağmen orada böyle birşey yapıyorsan beyinsizsindir. Şimdi 2-3 hafta bir adam daha eksik olacak takımda hem de adam akıllı stoper yokken.

Sinirlen, bağır çağır, itiraz et hepsi tamam da Serdarın yaptığı resmen mallık.

sent via GSC

Topa öyle girilmez diyen arkadaşlara istinaden yazdım onu.

Topu fırlatması profesyonelliğe sığmaz elbette.
Pozisyonu tekrar tekrar izledim ve o topa öyle girilmez diyenlere de tek kelime etmem. Serdar rakibin gerisinde kalmamış aynı hizada ve rakip kaleyi cepheden karşısına almış değil. Kaymayıp rakibi perdelese yeterli olacaktı. Stoper o riski alacak diye yazmış biri, benim bildiğim stoperlere tam tersi öğretiliyor. Top ceza sahası içinde ise riski minimize ederek müdahele etmeye çalışmak. Burada onda dokuz işini yapamayan hakemler kusurlu ama onda bir Serdar da kusurlu.

Sen sakın klavye başında bunları yazabiliyorsun
Dakika 88 adamlar akın akın geliyor nabız olmuş binbesyuz maçı alacak kritik hamleyi kusursuz yapmış gavat penaltı uyduruyor
Ben Serdar a suç bulamam

Galatasaray Düşmanlarının .........
Kesinlikle katılıyorum.

Topu kurtarışı muhteşem ama sonraki hareketi rezalet. Orada hakeme topu atmasa belki VAR'a gidecekti oyuncuların itirazlarıyla. Haklıyken haksız duruma düştü Serdar.

sent via GSC

vara gidecek hakem oyuncu topu üzerine attı diye mi vara gitmekten vazgeçti yoksa vardaki hakemlerle birlikte galatasaray düşmanlığı mı yaptı

Yaptığı hareket için muhtemelen alt sınır dahi olsa üç maç ceza alacak. Umarım alt sınır ile bırakırlar da kupa maçı sayesinde Başakşehir maçına yetişir.

ya stopere orada topa öyle girilir mi diye elestiri mi yapılıyor onu anlamadım.
E mudehale etmeyen solbek oyuncusuna demediğimizi birakmıyoruz. Hadi etmedi diyelim adam muazza bir sekilde çalımını attı ceza sahasındaki arkadaşına gonderdi e nolcak peki. 2 milyon alıyor daha çalim yememesini ögrenemedi lafları eleştirmek için illa bir yerden birşey buluyoruz ya enteresan vallahi

Tabii canım Serdar müdaheleyi rakip ceza sahasından uçarak gelip yapıyor o kadar uzaklıkta. Yahu arkadaş Serdar'a kötü bir şey diyen yok, herkes tertemiz aldığı için hakkını teslim ediyor.

Hakemlere haklı olarak demediğimiz kalmıyor ama şurada işin başka çözümü de mümkün iken oyunun sonlarına doğru hakeme bu malzemeyi vermesine kızıyoruz.

Daha geçen sezon adamlar Karabük iç saha maçında bunun onda biri olan pozisyona penaltı uydurdular, yetmedi burada VAR olmasına rağmen bunu uydurdular. Adamı orada perdelemesi yetmedi diyelim, Konya ortada on kişi ile beklemiyordu. Bize karşı hakemlerin fırsat kolladığını biz biliyoruz da oyuncular bilmiyor mu. Ne oldu, itiraz, VAR, karar değişti mi? Düdük o şerefsizlerin ağzında.

Son düzenleme:
Çok iyi hatırlıyorum sezon başı aek ile maçta yapılan maçta adamı kacirip gol yedirmisti o adam nasıl kaçar diye herkes hayiflanmisti şimdi öyle girilir mi deniliyor
Melo bunu benzer bir sürü top kesiyordu bizde bize gelmeden Juventus ta herkes te orgazm oluyordu nasıl kesti diye

Çok hızlı stoper değilsen ya omzunu koyarak yada böyle kayarak işi bitirirsin
Ki omzunu koyacak mesafesi yoktu Maicon Karabük maçında yatabareye omzunu koydu onada penaltı vermişlerdi

Bu tür pozisyonlarda hep topu sürecek olan oyuncunun dezavantajlı olduğu göz ardı ediliyor. Yavaşlaması gerekiyor çünkü aut çizgisi yakın. Milletin aklını sorgulayan arkadaşın kendi attığı video ve Onyekuru'nun kaçırdığı pozisyon. Defans oyuncusu nerede ise yakalıyor adamı.

Pozisyonu tekrar tekrar izledim ve o topa öyle girilmez diyenlere de tek kelime etmem. Serdar rakibin gerisinde kalmamış aynı hizada ve rakip kaleyi cepheden karşısına almış değil. Kaymayıp rakibi perdelese yeterli olacaktı. Stoper o riski alacak diye yazmış biri, benim bildiğim stoperlere tam tersi öğretiliyor. Top ceza sahası içinde ise riski minimize ederek müdahele etmeye çalışmak. Burada onda dokuz işini yapamayan hakemler kusurlu ama onda bir Serdar da kusurlu.

O dakikada o adrenalinle ve can havliyle o topa kaymasını anlayabilirim açıkçası. O sırada ceza sahasını görme imkanı da yok, Skubic kendisi bişey yapamasa bile içeride Konyaspor’dan oyuncu varsa pas çıkarabilir diye düşünmüş olabilir. O yüzden topa müdahale etmesi gerekiyormuş hissine kapılmış olabilir.

Bu tip pozisyonlar öyle pozisyonlarki penaltı yaptırmazsa haklı, yaptırırsa haksız konuma geçer. Sonuçta burada da penaltı yok, hakem bir tarafından uydurdu.

O dakikada o adrenalinle ve can havliyle o topa kaymasını anlayabilirim açıkçası. O sırada ceza sahasını görme imkanı da yok, Skubic kendisi bişey yapamasa bile içeride Konyaspor’dan oyuncu varsa pas çıkarabilir diye düşünmüş olabilir. O yüzden topa müdahale etmesi gerekiyormuş hissine kapılmış olabilir.

Bu tip pozisyonlar öyle pozisyonlarki penaltı yaptırmazsa haklı, yaptırırsa haksız konuma geçer. Sonuçta burada da penaltı yok, hakem bir tarafından uydurdu.
Bu yüzden de ben şahsen kalkıp Serdar Allah belanı versin demiyorum.

Topa bu sekilde girilir mi girilmez mi , o derinlikte stoper bilgisine , ogretisine sahip degilim , pozisyon da penalti degil

Fakat eger Var sistemi olmasa , cok hakem bu topa mudahaleyi ve skubic ile ayaginin bulusmasini yanlis degerlendirebilir

Kaldi ki , schalke ve fb maclarinda muslera , gecen seneki kasimpasa , sivas maclari , hatta akhisar maci , bu sene bursa , konya maclari , kasimpasa maci

Bu kadar cok penaltinin hepsini mutlak olarak hakemlere yikamayiz , ankara gucu fb macinda da fb li oyuncu ayni yanlisi yapti (ki penaltiydi)

Yanlis bu sekilde mudahale cinsi , eger yuzde yuz golu onleyecek son sans ise , yaparsin

En guzel ornek gana gol atacakken suarez in elle cikardigi toptur , cunku son sansti , elenmeyi onledi , penalti oldu ,oyundan atildi ama o hareketle turu penaltinin kacmasi ile uruguay gecti

Serdar in penalti riskini aldigi esnada bu sekilde net bir pozisyon yoktu , perdelemesi yahut yatiyorsa da calim riskini alip kosu yoluna dogru atlamasi gerekirdi , bodozlama rakibe atlarsan risk buyur

Serdar'i suclayanlar (ben de onlardan biriyim) hakem veya VAR sucsuz demiyor ki

Takimin TFF'yle ve hakemlerle iliskisi, derbide yasananlar, yonetimin ve hocanin federasyonla munasebeti ortadayken karsi tarafa malzeme vermememiz gerektigini her futbolcumuz biliyordur herhalde. Burada Serdar'i iki noktada elestiriyoruz:

1) Topu alamadigin durumda yuzde yuzluk gol pozisyonu gelismeyecek olmasina ragmen neden orada riskli bir mudahale yaparsin, ve cok daha onemlisi
2) Neden acemice topu hakeme firlatirsin?

Birincisi icin neyse de ikincisi icin hicbir bahane yok. Hem kirmizi yiyip zaten dar olan kadroyu daralttin, hem VAR'a gidilmesinin onunu kapadin pozisyonun sicaginda, hem de oyle asiri sacma tepki gosterilecek bir penalti degildi. Evet faul yapmadin ama ceza sahasinda bir adama kaydin o adam dustu hakem de pozisyonu arkadan goruyordu yani tam goremedi. Kime neyin dayilanmasi bu? Kesinlikle FM'de falan olsa iki haftalik maasini alirdim elinden.

Asil suclu Halis + Huseyin'dir. Fakat olaylarda Serdar'in da payi vardir ve iddia ediyorum yerinde ben olsam bu durumu yasamazdik.

O pozisyona müdahale etmese, ulan kız gibi oynuyorsun az girişken ol denileceğine adım gibi eminim. Serdar'ın tek hatası sinirine o anda hakim olamamasıydı.

Topu fırlatması tamamen saçmalık hiçbir izahı yok sevdiğimiz 1 oyuncu diye göz yumamayız mesela o topu Belhanda fırlatsaydı tepkiler farklı olurdu diye düşünüyorum

müdahale temiz ama 87. dakika da üstelik bombok oynadığımız maçta iki ayağını da yerden keserek kaymak ahmaklıktır. dua etsin topa dokundu yoksa şu anki eleştiriler tff ve kurullarına değil kendisine olacaktı.
üzerine hakeme topu atmakta fazlasıyla amatörce. bunca eksiğin olduğu yerde yapılacak lüks değil her ne kadar haklı olsa da.
maval okumayalım yani, yüzde yüz hatalı hareketler zinciri.

Üst Alt