Şili Milli Takım Teknik Direktörü Sampaoli: "Galatasaray'ı çalıştırmak isterim" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şili Milli Takım Teknik Direktörü Sampaoli: "Galatasaray'ı çalıştırmak isterim"

Sampaoli'nin dünyada kaçıncı teknik direktör olduğu önemli değil,ya da avrupa da takım yönetmemiş olması,bu adamın oyun felsefesi tamamen Galatasaray'ın geçmişi ve taraftarı ile örtüşüyor bu açıdan bakmak lazım ayrıca Şili'de sadece 3lü savunmada ısrar etmiş biri değil,3lü oynatmış olması Prandelli faciası ile karşılaştırılmamalı ayrıca kesinlikle ve kesinlikle elimizdeki oyuncu gurubu tasviye edilmeden getirilirse başarılı olamaz Sampaoli Şilide Marcelo Diaz,Vidal,Medel,Aranguiz,Isla,Albornoz,Sanchez gibi savaşçı,ama ciddi manada yenilgiyi kabul etmeyen oyuncularla oynadı bu kültürde oyuncular transfer edilebilir...Marsilya nasıl Isla'yı kiralayabiliyorsa biz de bunu yapabiliriz...
Mesela Prandelli geldiğinde video izletti selçuk ve tayfasının hoşuna gitmedi,bu hoca yemekten çok hoşlanan oyuncu gurubunu bu tarz güçlü karakterli hocalarla temizleyebiliriz.

Bu isler hic belli olmuyor, Simeone'nin de hic avrupa tecrubesi olmadan gelip yaptilarini gorduk Avrupa'da. Oynattigi taezi begeniyorum ben ama gelip uyum saglayacak birini bulmak sart.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Bu isler hic belli olmuyor, Simeone'nin de hic avrupa tecrubesi olmadan gelip yaptilarini gorduk Avrupa'da. Oynattigi taezi begeniyorum ben ama gelip uyum saglayacak birini bulmak sart.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Yalniz Simeone Avrupa'da yillarca top oynamis bir adam, bu yüzden dogru bir örnek degil bence.

Sampaoli ise tam tersi hic kendi kitasinin disina cikmamis hep Güney Amerika'da calismis.

Sampaoli tam bize uyacak bir profil. Aşırı hücumcu,agresif ve tempolu oynatan, zaman zaman aşırı sertleşen bir savunma yaptıran ama fiziksel olarak hiç düşmeyen bir takım yaratıyor.

2014 Dk ve 2015 Copa A.. da izlediğim Şili'yi bize biraz olsun yerleştirirse efsane bir takım izleriz. 2014'te Brezilya'yı adeta sürklase ettiler ama 119'da bir topları direkten döndü ve penaltılarda elendiler. Kendi evlerinde geçen yaz daha ilk maçtan kazanacaklarını belli ettiler. Tarihinde ilk defa bir turnuva kazandırdı Şili'ye.

Elbette bunu bu kadroyla yapması imkansız. Her şeyden önce orta alana takviye ister. Medel veya Marcelo Diaz gelebilir.
Ersun Yanal gelsin daha iyi bu hocadan.

Üst Alt