Silinen,kaybolan dosyaları geri getirmenin yolları(Sistem geri yükleme hariç) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Silinen,kaybolan dosyaları geri getirmenin yolları(Sistem geri yükleme hariç)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Silinen,kaybolan dosyaları geri getirmenin yolları(Sistem geri yükleme hariç)

Fakat herseyi bulmasi falan zaman aliyor harddiskin buyuklugune gøre. Ve cok fazla sey buluyor. Onun icin harici disk falan olmasi iyidir direk ona atmak icin. Fakat dedigim gibi cok sey buluyor ve harddiskin buyuklugune gore cok uzun suruyor. Sabahtan aksama kadar aramisti belki daha da uzun olabilir sure.

Cevap: Silinen,kaybolan dosyaları geri getirmenin yolları(Sistem geri yükleme hariç)

Benim bildiğim o programlar yüklü olduktan sonra silinen şeyleri geri getirebiliyor.Örneğin bu programları yüklemeden birşeyi sildiyseniz geri getiremezsiniz,ama program pc de yüklüyken silinirse,ancak bu şekilde geri getiriliyor diye biliyorum.

Yok dediğim gibi olay.Sen dosya silindi zannedersin ama aslında sadece bilgisayar o dosyanın adresini unutur.İstediğin araçla istediğin gibi yap.Kurtarabilirsin yerine birşey yüklemediğin sürece.

Sonuçta bununla ilgili işlem yapan firmalarda var.Sen de program yok diye düzeltemeyiz diye şart koşmuyorlar.

Pc'ye komple format atttıktan sonra bu programı kur, Resimlerini, Belgelerini geri getir. Biz çok yaptık. Yanlız bulunana resimlerin adları falan farklı olacak. Baya düzenlemede yapması gerekecek.

Fakat herseyi bulmasi falan zaman aliyor harddiskin buyuklugune gøre. Ve cok fazla sey buluyor. Onun icin harici disk falan olmasi iyidir direk ona atmak icin. Fakat dedigim gibi cok sey buluyor ve harddiskin buyuklugune gore cok uzun suruyor. Sabahtan aksama kadar aramisti belki daha da uzun olabilir sure.
Onunda dediğim şekilde yapacak. Resim arayacak ise arama seçeneklerini JPG yapsın. Biz programı ilk kullandığımızda, full yapmışdık. 2 gün sürmüşdü.Pc hiç kapanmamışdı.

https://rs414tl2.rapidshare.com/#!d...r.rar|8008|R~513AEF2DA33DB47D8D544C5F5614D70C

Sifresi beni oku kisminda var. Cogu seyi buluyor. Hatta internette tikladigin fotolari bile buluyor. Benim de gitmisti pcden birseyler. Bu program sayesinde hemen hemen hepsi geri geldi. Cok eski tarihli kendi sildigim dosyalari bile bulmustu.

Şu an program iniyor Onur fotoğrafları başlattan aratamam,Bir dosya var FATMA isminde ablama ait ablamın fotoğrafları,aile fotoğrafları,sevdiği filmler şarkılar falan var.Yaptığı ödevler var bir de.Filmler şarkılar ödevler önemsiz.Fotoğrafların da isimlerini bilmiyorum,Dosya adını arattığımda da başlattan kısayol dosyası çıkıyor.Kısayola tıkladığımda bu kısayolun bulunduğu konumdaki dosya silinmiş ve ya taşınmış artık doğru çalışmayacak diyor.

Onunda dediğim şekilde yapacak. Resim arayacak ise arama seçeneklerini JPG yapsın. Biz programı ilk kullandığımızda, full yapmışdık. 2 gün sürmüşdü.Pc hiç kapanmamışdı.

Daha önce görmediğin dosya tipleri karşına çıkıyor.:DMilyonlarca dosya olabilir :D

Emrah yazmis JPG kismini isaretlemek gerekli bir de ødevler falan diyorsan sonrasinda o dosya uzantilarini isaretlemen gerekiyor. Sonra tek tek sececeksin icinden aramayi tamamladiktan sonra. Cunku cok fazla sey geliyor. Bulduktan sonra onlarin arasindan fotolari bulmak falan da zahmetli. Kolay gelsin :) Gerci direk anlasiliyor cekilen fotolar. Buyuk dosya boyutu ile geliyorlar digerlerine gore.

Şu an program iniyor Onur fotoğrafları başlattan aratamam,Bir dosya var FATMA isminde ablama ait ablamın fotoğrafları,aile fotoğrafları,sevdiği filmler şarkılar falan var.Yaptığı ödevler var bir de.Filmler şarkılar ödevler önemsiz.Fotoğrafların da isimlerini bilmiyorum,Dosya adını arattığımda da başlattan kısayol dosyası çıkıyor.Kısayola tıkladığımda bu kısayolun bulunduğu konumdaki dosya silinmiş ve ya taşınmış artık doğru çalışmayacak diyor.

Foto ismini hatırlamıyorsan gerçekten silinmiş mi yoksa taşınmış mı anlaması zor.

Denetim masasından klasör seçeneklerine gelip, gizli dosyaları göster desene bi.Virüs varsa gizlemiş de olabilir.Bi harici hard diskte başıma gelmişti.

Emrah yazmis JPG kismini isaretlemek gerekli bir de ødevler falan diyorsan sonrasinda o dosya uzantilarini isaretlemen gerekiyor. Sonra tek tek sececeksin icinden. Cunku cok fazla sey geliyor. Bulduktan sonra onlarin arasindan fotolari bulmak falan da zahmetli. Kolay gelsin :) Gerci direk anlasiliyor cekilen fotolar. Buyuk dosya boyutu ile geliyorlar digerlerine gore.
Uğraşıyorum teşekkür ederim hepinize,arıyoruz bakalım,dosyanın ismini de girdim.

Foto ismini hatırlamıyorsan gerçekten silinmiş mi yoksa taşınmış mı anlaması zor.

Denetim masasından klasör seçeneklerine gelip, gizli dosyaları göster desene bi.Virüs varsa gizlemiş de olabilir.Bi harici hard diskte başıma gelmişti.

Zaten ''göster'' seçiliymiş

:sad007: 12bin dosya bulundu şimdiye kadar jpeg falanda seçmiştim üstelik,maşallah demek lazım :D

file recovery diye bir program var bedava hem.

İşin yaş.Selen'in dediği gibi dosya isimlerini de değiştiriyor.Tek tek bakman lazım

Recover My files işime yaramadı,Recuvayı deneyeceğim,haydi hayırlısı bir şey soracağım virüsün bilgisayarımdaki dosyaların içeriğini başka dosyalara dağıtma ihtimali mevcut mu?Masaüstümde pes 2011(4) adlı dosyanın içinde fotoğraf filan buldum ama onlar mı emin değilim.

Recover My files işime yaramadı,Recuvayı deneyeceğim,haydi hayırlısı bir şey soracağım virüsün bilgisayarımdaki dosyaların içeriğini başka dosyalara dağıtma ihtimali mevcut mu?Masaüstümde pes 2011(4) adlı dosyanın içinde fotoğraf filan buldum ama onlar mı emin değilim.

Valla virüs herşeyi yapabilir:D

Yanlız sen 12 bin dosyayı ne ara denedin de işime yaramadı diyorsun ? Diğerleri de bu kadar dosya bulur.

Valla virüs herşeyi yapabilir:D

Yanlız sen 12 bin dosyayı ne ara denedin de işime yaramadı diyorsun ? Diğerleri de bu kadar dosya bulur.

Dosyaların içinde FATMA adını arattım bir şey çıkmadı,hepsi aptal aptal dosyalar,virüs konusunda ise içim rahatladı gerçekten :D

Dosyaların içinde FATMA adını arattım bir şey çıkmadı,hepsi aptal aptal dosyalar,virüs konusunda ise içim rahatladı gerçekten :D

Fatma çıkmaz ki sen jpg arattırmadın mı? Fatma'ya dosya ismi demiştin.

Hem zaten kurtardığı dosyalara kafasına göre isim atar.Fatma ismini değiştirmiş de olabilir :DSenin o jpeg dosyalarını bulman lazım.

Dosya adları değişmiştir. Bulduklarını inceleyeceksin. Düzenlemeleri yapacaksın. Hele Word dosyaları baya değişmiştir.

Fatma çıkmaz ki sen jpg arattırmadın mı? Fatma'ya dosya ismi demiştin.

Hem zaten kurtardığı dosyalara kafasına göre isim atar.Fatma ismini değiştimiş de olabilir :DSenin o jpeg dosyalarını bulman lazım.
Jpeg de nerdeyse hiç yoktu :sad007:

Dediklerinizi yapacağım tamam,saat 2de konuyu okuyan 8 kişi var,mutlu ettiniz beni :) Çok Teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt