Sissoko F.Bahçe Yolunda - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sissoko F.Bahçe Yolunda

Cevap: Sissoko F.Bahçe yolunda

Eğer Alınacak bi Sissoko varsa Moussa Sissokodur.Toulouse bu sezonu pek parlak geçirmedi..Bence alınırsa şimdi alınır bu adam yoksa seneye 15-20den aşağı bırakmazlar..

Emenike gibi Avrupa görmemiş forvete 9 milyon verince bozulmazsa bu adama 15 milyon verirsede bozulmaz :)

Emenike + Prim = 9.000.000 €

Kök Not : Hani Fenerbahçe taraftarları diyor ya selçuk ilk sene 6.000.000 €, sonraki seneler 5.000.000 € alacak; Quaresma senelik 5.000.000 €, Guti 4.000.000 € alıyor, ilk ve son olmak üzere onlardan feyz alayım dedim. :D

Lucho Gonzales ve Sissoko bu iki ismi ciddi sekilde istiyorlar

O kadroya bu isimlerde eklenirse CL'de önemli işler yapabilirler

app hücumda daha etkiliydi sissokko defansif özelliği daha fazla olan bir oyuncu sakatlık sorunu yaşamazsa fenerbahçeye faydalı olur

Bu transfer sezonunda da bir çok oyuncunun ismi geçmeğe başladı. Özellikle gündemde olan isimler Lucho Gonzalez , Sissoko , Lassana Diarra , Scott Parker , Capoue ...

Ben bir Fenerbahçeli olarak bu oyunculardan sadece ikisinin Fenerbahçede olmasını isterim,çünkü Emrenin yanına bir yabancı transferi yapacaklar orası kesin. Yukarıdaki isimlerden Lassana Diarrayı kafadan silelim çünkü hem adamın maliyeti çok yüksek hem de Türkiye Liginde oynamak isteyeceğini sanmıyorum,zaten kendisi de ingiltere Premiyer Liginde oynamak istediğini söylemişti. Kısacası Diarrayı önümüzdeki sezon bizim çubuklu formada göremeyeceğimiz kesin. Kaldı 4 isim. Lucho Gonzales harika bir oyuncu ama onun da yaşı 30. 2-3 sene Türkiyede rahat oynar ona sözüm yok ama yine de benim içime sinmez bu transfer. Hem maliyeti fazla olur (yaşına göre) hem de Emrenin yanına daha savaşçı daha Lokomotiv bir oyuncu alınmasını isterim ben şahsen. Böylece Emrenin orta sahadaki yükü de azalır ve ofansif yönünü daha da iyi kullanır. Scott Parkera gelince kesinlikle kapalı kutu olur. Kariyerinde büyük iniş-çıkışları olan bir isim,bu sezon gerçekten kendini aştı ama yine de ben Parkerin Premier ligde kalacağı kanaatindeyim. 3 isim elendi. Lucho,Diarra ve Parker. Üstelik ben Aykut Kocamanın transfer politikasını az çok anlıyorum artık ve Aziz Yıldırım da maliyeti yüksek olan bu oyuncuları getirip takım içi dengelerin bozulmasına izin vermez. Yani kısacası Fenerbahçe için en iyi tercih yine Fransa pazarı olacaktır. Benim alınmasını isteyeceğim birinci isim Yuventuslu Sissoko`dur. Gerçekten hem yaşı itibariyle hem de oyun tarzıyla tam bize uygun adam ve orta saha da Emreyle beraber harika olurdu. Eğer Sissoko olmazsa Capoue ve Matuidi ikilisinden birini almak lazım. Özellikle Capoue Tam aranan Kan.

Bir Fenerbahçeli olarak Aykut Kocamanı özellikle tebrik ediyorum çünkü eskisi gibi saçma sapan trasferler ve uçuşan rakamlar yerine daha nokta transferler yapılmaya başladı. Orhan Şam Gökhan için iyi bir alternatif. Bence Gokhandan sonra Türkiyede sırayla 3 sağ bek saysak. Sabri,Serkan Balcı ve Orhan Şam olur. Dördüncü bir isim aklına gelen varsa lütfen yazsın,unutmuş ola bilirim.

Serdar Kesimal benim en çok istediğim isimdi. Özellikle yerli Stoperler nerdeyse yok denecek kadar az. Beşiktaş Egemeni aldı,savaşçı bir oyuncu 28 yaşında ama yanına ya Sivoku ya da Ersan Gülümü koyacaklar ve bir de Kiralık Sidnei var. Galatasaray Gökhan ve Servet ikilisiyle zorluk çeker. Bunu Galatasaraylı kardeşlerim de zaten biliyorlar. Servet yanında iyi bir stoperle düşünüle bilir ama Gökhan Zan kesinlikle Galatasaray için yeterli değil bence,en fazla yedek olur. Servet artık 30 yaşında yani Galatasarayın gelecek için genç ve türk stoper(ler) bulması lazım. Aklıma gelen 3 yol var. Birincisi Serdar Aziz. İkincisi Gurbetçi genç oyunculardan birilerini bulmak. Üçüncüsü de Galatasarayın altyapısı. Mesela stoper Semihe şans verilirse kazanıla bilir.

Bu analizlerden çıkan sonuç yerli stoper sıkıntısı var ve ligde ki en önemli yerli stoper Milli Takıma kadar yükselmiş Serdarı almamız beni şahsen çok sevindirdi.

Emenikeye gelince,çok iyi bir alternatif olduğunu ve Fenerbahçeye yararlı olacağını düşünüyorum. Maliyetinin yüksek olduğu söylendi belki 7+2 Milyon Euro ilk bakışda öyle gözüküyor ama bence aynı kalitede bir ismi üstelik 24 yaşında Avrupadan transfer etmeye kalksan Kapıyı en az 12-13 Milyondan açarlar. Misal geçen sene ilgilendiğimiz Asamoah Gyan (bana göre Emenikeden eksiği var fazlası yok) 14 Milyona satıldı Sunderlande. Bence Emenike transferiyle Niang , Semih bu üç isim forvet hattında sorun yaşamayacağımızı gösteriyor. Bilica ve Guiza büyük ihtimalle gidecek. Yobo da kalırsa sadece bir yabancı hakkımız kalacak,onu da büyük bir ihtimalle orta sahaya Emrenin yanına bir isim alınarak yabancı trasferi kapanacaktır.

Sezer Öztürke gelince,alınırsa iyi alternatif olacaktır. Emrenin sakatlık durumunda orta saha da iş yapar,yani geçtiğimiz sezon ligde göze çarpan önemli yerli oyunculardan Serdar,Sezer ve kısmen de Orhanı almış oluyoruz. Diğer dikkat çekenlerden en önemlisi Selçuk İnanı Galatasaray aldı,Ceyhun Gülselam iyi bir alternatif olacaktır. Egemeni ve Mustafa Pektemeği Beşiktaş aldı. Trabzonsa Barış Özbeği alarak zaten kaybettiği oyunculardan sonra kendi topuğuna bir mermi daha sıktı.

Son olarak ben hala sol bek de alternatif bir ismin alınmasını isterdim. En iyi aday Hasan Ali Kaldırım. Andre Santos bana göre Ligdeki tartışmasız en iyi sol bek. İkinci olarak da İvan De Souzayı söyleye bilirim. Fakat Santosun defansif yönü Ofansif yönü kadar güçlü değil. Özellikle Avrupa maçlarında affetmezler. Caner Erkin genç ve gelecekte iyi bir sol kanat olacağını düşünüyorum ama hala sol bek bir türlü içime sinmiyor,Oraya da defansif yönü yüksek iyi bir alternatif alınırsa bence Kadronun iskeletini de bozmadan yerinde ve nokta transferlerle sezona başlarız inşAllah.

app hücumda daha etkiliydi sissokko defansif özelliği daha fazla olan bir oyuncu sakatlık sorunu yaşamazsa fenerbahçeye faydalı olur

Sen gönlünü ferah tut, Aziz baskan Fenerbahçe için en iyisi kim olacaksa onu getirecektir. Fakat bizim Appiah tarzinda bir adama ihtiyacimiz yok. Bakarsin baskan Essien'i koluna takip getirir.

Kardeşini alırsak Selçuk Şahin ve Emre Belezoğlundan sonra , İnan ve Moussa ile 2 level atlamış oluruz.Ama zor tabi bu transfer.

Üst Alt