Sistem Değişmeli mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sistem Değişmeli mi?

Cevap: Sistem Değişmeli mi?

Şuan yapılması gereken şey takım savunmasını organize bir şekilde yapabilmek için gereken zamanı beklemek ve Wenger'in Rosicky ve Nasri'ye,Ferguson'un Park ve Anderson'a,Mourinho'nun Lampard'a yaptığı gibi Rıjkaard'ın Arda'yı 10 numaradan daha box-to-box tipi bir oyuncuya çevirmesi.

Kesinlikle katiliyorum,

Bu tip bir oyuncuya evrilebilirse Arda tadindan yenmez orta sahamiz Elano'yla beraber. Bunun icin ugras verildigini dusunuyorum ben de.

Kesinlikle katiliyorum,

Bu tip bir oyuncuya evrilebilirse Arda tadindan yenmez orta sahamiz Elano'yla beraber. Bunun icin ugras verildigini dusunuyorum ben de.

Abii Arda'nın adale yapısından fizik yapısından orta sahanın ortasında oynayabilecek bir oyuncu profili ortaya çıkmaz.Kaptanımıza yazık ederiz.Bakın Arda, Rosicky ve İniesta tipinde bir oyuncu değildir.Arda'nın ortaya çekilmesi, Messi'nin Barca'da ortada oynatılması gibi gereksiz bir değişim olur.

Arda sırtını çizgiye verecek dikkatini sadece öndeki oyuncuya verecek bu şekilde çok daha rahat adam geçip bize etkili işler sağlayabilir.

Örnek :Liverpool maçında Ümit'e asisti, İsviçre maçında kanattan içeri girip gol yapması, Kasımpaşa maçında Nonda'ya asisti...

Dikkat edin Arda'nın asistleri genelde kanatlardan içeri girerken ki pas tercihlerinden olmuştur.

Rijkaard 'a bu konuda güvenelim. Puan kaybedince hemen sistemi sorgulamayalım derim.

Bana kalırsa Arda 10 numara olarak büyük atılım göstermiştir. Galatasaray 'ın Keita 'nın sağ kanattaki etkili oyunuyla birlikte, Galatasaray 'ın bu yıl ki en büyük farklılığı budur. Tekrar çizgiye alınmasa daha iyi olur...

Sistemle alakalı bir problem yok kanımca..

Pas hatası,bireysel hatalar ve takımın kopuk oynaması sorununu aşarsak,ilk haftalardaki performansımıza dönebiliriz.

Abii Arda'nın adale yapısından fizik yapısından orta sahanın ortasında oynayabilecek bir oyuncu profili ortaya çıkmaz.Kaptanımıza yazık ederiz.Bakın Arda, Rosicky ve İniesta tipinde bir oyuncu değildir.Arda'nın ortaya çekilmesi, Messi'nin Barca'da ortada oynatılması gibi gereksiz bir değişim olur.

Arda sırtını çizgiye verecek dikkatini sadece öndeki oyuncuya verecek bu şekilde çok daha rahat adam geçip bize etkili işler sağlayabilir.

Örnek :Liverpool maçında Ümit'e asisti, İsviçre maçında kanattan içeri girip gol yapması, Kasımpaşa maçında Nonda'ya asisti...

Dikkat edin Arda'nın asistleri genelde kanatlardan içeri girerken ki pas tercihlerinden olmuştur.

Samir Nasri ve Arda.İkisininde neredeyse aynı fizikleri var.Arda Türkiye'de hiç olmayan ''bireysel çalışmayla'' dayanıklılık özelliğini arttırırsa iyi bir box-to-box oyuncusuna dönüşebilir.Kanatlarda ise daha hızlı adamlar kullanmalıyız.Çünkü hızlı bir bekin atak çıkışlarını Arda engelleyemez.(Örneğin;İspanya-Türkiye maçı Sergio Ramos)

rijkaard bu takima henuz imzasini atmamistir. bu takim gecen senede kondisyonu yukseldigi zamanlarda cok kolay gol atiyodu, zaten oldum olasi Galatasaray futbol geleneginde kolay gol atmak vardir, zorlanmayiz. rijkaard takimlari ( Yada iyi top oynayan diger takimlar -manU ) oncelikle cok iyi bir takim defansina sahip. bkz - Barcelona rijkaard li facia ilk senesinde en az gol yiyen takim. manu gecen sene 14 mac gol yemedi.

Defansin iyi olursa rakip cikarken sikistirirsin bi kosede kaptigin topla dengesiz yakalanan rakibi felc etip gol atarsin ki rijkaard bunu ogretmeye basladi, bunu bu sene cok yaptik.

Rakamlar bisi ifade etmez. 4-3-3 olu 4-4-2 olur 4-2-3-1 olur. onemli olan sahaya kac tane 2 yonlu ofansif defansif oynayabilen oyuncu sahaya surebiliyoruz.? Ve bu sayiya beklerde dahildir.

oyunun her 2 yonun de tam anlamiyla oynayabilen oyuncu gunumuz futbolunun vazgecilmezi ve az bulunani.

Defansif oynayabilmek icin guc lazim, kondusyon lazim, tecrube lazim.

Ofansif oyun icin oncelikle yetenek lazim sonradan kazanilmiyor.

mustafa sarp ve mehmet topalin ofansif yonleri yetersiz. arda ve elano'nun gucleri yetersiz. bu durumda keita ve sol kanat oyuncumuzun daha fazla defansa yardim etmesi gerekiyorki bu bizim hucum gucumuzu cok dusurur.

birde Orta sahada oynayacak 1 adet oyuncunun en azindan stoper fizigine sahip olmasi lazim ki bekler ciktiginda stoperlerin arasina girip savunma yapabilsin bakiniz Barca-Keita , manu-carrick, chelsea-Essien.

Onun icin mehmet topal bu takim icin cok ama cok onemlidir.

takim iyi yolda kimsenin suphesi olmasin..... 34 galibiyet beklemiyorduk heralde?

Bu Lincoln'ü ne kadar abarttınız .Brezilya milli takımında çok pozisyon üretebildiği içinmi oynayamıyor bu Lincoln . Bizde kaç maç oynadı kaç pozisyon yarattı ya da bu kadar çok pozisyon yarattığı içinmi 5. sırada bitirdik geçen seneyi ya da neden şuan bizimle değil . Zaten bizimle olsaydı eminim bu senede takımı karıştırır keyfine bakardı. Elano her bakımdan Lincoln'den iyi bi kaç maç sonra bu da ortaya çıkacak zaten .

Lincoln Kewel ve Baroş ile mental olarak iyi anlaşıyordu, belki bu kafa karıştırabilir, ilk yarı bitmeli o zaman görürüz, fakat şunu belirtmeliyim Lincoln topa daha iyi hükmediyor ve çalım atıyor.

Sistem çocuk oyuncağı değilki değişsin. Sindire sindire çözeceğiz bu sistemi. Oyuncular birbiriyle oynadıkça dahada çok alışacaklar.

Elano - Arda ikilisi birbiriyle oynayabilir. Tek yapmaları gereken birbirine alışmaları. O zaman ofans ve defans anlamında çok daha iyi bir orta sahamız olacak. Elano Lincoln'ün attığı topların babasını bile atar. Fizik açıdan zayıf hepimizin bildiği gibi. Sturm Graz maçında savunma anlamında nasıl bir oyuncu olduğunu gördük. Attığı veya atmak istediği toplar bile zeka, beceri, teknik kokuyordu.

Arda kısmına katılıyorum, çizgide Keita kadar verimli olabilirse ve orta sahaya Linderoth monte edilirse harikanın daha harikası oluruz.

Savunmada sakat olmadıkları sürece Gökhan - Servet ikilisi kullanılmalı. Özellikle Gökhan'ın fizik yapısı ve tekniği oyun kurmaya mevcut. Bu özelliğini geliştirmesi gerek.

Takim halinde hucum,takım halinde savunma bizim hedefimiz.

Aracimiz yani sistemimizde "total futbol".

Dunyadaki bu konuda en iyi bilgiye sahip iki futbol adami Neeskens ve Rijkaard da takimin basinda.Yani;

Hayir sistem degismemeli.

Tek gereken zaman.

bazı taraftarların kafalar değişmeli..2 maçta sistem değişmeli mi değişmemeli mi diye başladılar..şurda 10 gün önce kasımpaşa maçı sonrası yazdığınız mesajları göstersem utanırsınız...

Takım iyi gidiyor 2 beraberlik aldık diye endişelenmeye gerek yok. Fenerbahçe endişelenmeli Gençler'e toslamaları an meselesi.

yok en iyisi 4 4 2 ye dönelim mac berabere iken 5 forvetle oynayali, serveti forvet yapsin mesala hatta rijikaardin yanina bi turk antroner alalim o rijikaarda 4 4 2 nasil oynatilir bilgi versin

bazı taraftarların kafalar değişmeli..2 maçta sistem değişmeli mi değişmemeli mi diye başladılar..şurda 10 gün önce kasımpaşa maçı sonrası yazdığınız mesajları göstersem utanırsınız...

Hakan ben sitemize yeni üye oldum.Yani eskişehir maçından sonra.Ben dilersen üye olduğum bir başka sitenin linkini sana gönderip kasımpaşa eskişehir ve sturm graz maçlarından önce ne yazmışım okuyabilirsin.

Ben şunu söylemek istiyorum.Bu ekim ayı çok zor mücadelelere sahne olacak bizim açımızdan.Elano'nun ve Topal'ın şu an ki bu form durumlarıyla bu sistemde yer almaları bize sıkıntı oluşturuyor.Devre arasınada daha çok var.O halde orta sahaya bir oyuncu daha monte etmemiz yararımıza olacaktır.MUtlaka ki tv de stadda maç izleyen bizler bunu görüyorsak Neeskens ve Rİjkaard hocamızda görüyor bunları ve önlem alacaktır.

Ve şu ayrıntıyı vereceğim BJK maçının kayıtlarına bakarsak 67. dakikada Keitanın çıkıp Barış'ın oyuna alındığını göreceğiz.Bu değişiklikle orta sahada

Elano, mustafa, mehmet topal,barış isimlerinin aynı anda on birde oynadığını görürüz.Demekki hocamız o maç içinde bu eksikliği hissetti ve Barış'ı oraya ilave güç olarak aldı.

Hocamızın bu yönünü seviyorum.Skibbe ve Bülent Hoca gibi 80.dakikalara kadar beklemiyor değişiklik için.Bu özelliğiyle beraber takımımıza bir çözüm bulacağına da inanıyorum zaten.

...

Ve şu ayrıntıyı vereceğim BJK maçının kayıtlarına bakarsak 67. dakikada Keitanın çıkıp Barış'ın oyuna alındığını göreceğiz.Bu değişiklikle orta sahada

Elano, mustafa, mehmet topal,barış isimlerinin aynı anda on birde oynadığını görürüz.Demekki hocamız o maç içinde bu eksikliği hissetti ve Barış'ı oraya ilave güç olarak aldı.

...

Evet Keita çıktı Barış girdi; ama oyuncu dizilişi değişmedi. Barış sağ açıkta oynadı o maç.

Bir de sistemle diziliş farklı şeyler. İkisi de değişmemeli; çünkü Rijkaard'ın sistemi ve dizilişi bu.

Üst Alt