Sistem, Taktik Konular, Diziliş, Oyun Düzeni... - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sistem, Taktik Konular, Diziliş, Oyun Düzeni...

Cevap: Sistem, Taktik Konular, Diziliş, Oyun Düzeni...

Servet Avrupa maçlarında daha tecrübeli Emreden bence daha yararlı olur...;)

Bu sözle sadece kendimizi avutuyoruz. Hızlı forvetlere karşı Servet bu formuyla hiçbir varlık gösteremez. Rakibe katkıda bulunmuş oluruz. Zaten Rijkaard'da bozmayacaktır Emre - Neill ikilisini.

Bu sözle sadece kendimizi avutuyoruz. Hızlı forvetlere karşı Servet bu formuyla hiçbir varlık gösteremez. Rakibe katkıda bulunmuş oluruz. Zaten Rijkaard'da bozmayacaktır Emre - Neill ikilisini.

Kendimizi avutçak birşey yok kendi görüşümü söylüyorum, defansta tecrübe önemlidir Emre heyecanına yenik düşebilir Servet bu gibi durumlarda daha tecrübelidir, güçlü bir Servet her forvetle başedebilir...

Kendimizi avutçak birşey yok kendi görüşümü söylüyorum, defansta tecrübe önemlidir Emre heyecanına yenik düşebilir Servet bu gibi durumlarda daha tecrübelidir, güçlü bir Servet her forvetle başedebilir...

Sorunda orada işte. Geçen seneki sakatlıktan sonra Servet eski Servet değil. :) Servetîn 2. yarı oynamadığı maçlara bakarsak verdiğimiz basit ve yoktan pozisyonlar %90 oranında azalmış durumda.

Neyse olacağı neyse göreceğiz artık. :)

Sorunda orada işte. Geçen seneki sakatlıktan sonra Servet eski Servet değil. :) Servetîn 2. yarı oynamadığı maçlara bakarsak verdiğimiz basit ve yoktan pozisyonlar %90 oranında azalmış durumda.

Neyse olacağı neyse göreceğiz artık. :)

Servetsiz iki maça bakarak yukarıdaki gibi bir yorumda bulunmak bence yanlıştır.Denizli maçında Servet gayet iyiydi; zira Emre Kayseri maçında güven vermesine rağmen son Antalya maçında çok iyi oynamamıştı.Ayrıca Servet M.topal ikili defansıyla çıktığımız maçlarda da çok az pozisyon vererek tamamlamıştık; maçtaki bence daha önemli etken, Elano ve Ayhanlı bir ortasaha kurgusuyla topa sahip olmadan geçer;neyse önemli olan takım başarısıdır inş hayırlısı olur;...:2_thumbs_up_-_anima

Arkadaşlar dehşet bir kadro yazacağım :D

---------------------Leo------------------

--Sabri--------Neill---------Güngör------Balta--

--Arda------Topal----Elano----Ayhan-----Caner

---------------------Keita---------------------

4-5-1 oynarsak dağıtırız ortalığı :)

Gayet işe yarayabilir bu kadro güzel düşünce...

Emre ile başlarsa defansta hata yapmış olur hocamız. Servet ile başlar, son 10dk skor durumuna göre Emre girer Servette forvete geçer.

zaten bunu oynuyoruz biz

Servette forvete geçer :eek: yapma bunu yapma:)

Şu lafıda fenomen yaptınız ha. Konudan alıp koparmışsın yazımı :)

Servet forvette oynasın diyenlere tek bir yol olarak söyledim Servet'i kullanmasında. 1-0 giden maçta gol bulmak için denersin anlarım demek istedim. Yoksa Servet son 10dk forvete geçer demedim (kesin yargı ile:))

4-4-2 diyorum ama söz konusu olan sistemse Rijkaard nuh der peygamber demez :)

TSL maclarinda(derbi de dahil cünkü angutlarla ASY'de oyniycaz) 4-4-2 diyorum ama söz konusu olan sistemse Rijkaard nuh der peygamber demez :)

Niye 4-4-2 diyorum?

- Baros ve Jo'nun saglam oldugu düsünüldügünde ikisinin yanyana oynamasi girdigimiz 3 pozisyondan 2'sinin gol olmasi demek.

- Peki onlari bu pozisyona sokacak oyuncularimiz var mi? Solda Arda, sagda Keita, ortada Elano. Asist ve yaraticilik konusunda bu oyuncularin eline kim su dökebilir? Ayrica uzaktan sutlarda da(özellikle Elano ve Keita) son derece etkili olduklari icin savunmadan dönen her top ölümcül tehlikede olacaktir.

- Cift önliberodan vazgecmek savunma sorunu yaratmaz mi? Yaratmaz! 2'si acik, 1'i santrafor olmak üzere 3 forvetle oynamak takim savunmasini zaafa ugratir. Ayrica cift santrafor rakip takimin sahasindan cikisini her zaman bozar. Jo da, Baros da hücum presi oldukca basarili uygulayabilen güclü santraforlar.

- Jo büyük bir golcü ve cift santraforlu sistemde cok daha verimli olur.

Önerim:

-------------------Leo--------------------------

Sabri------Neill-----------Emre G.(Servet Rubin'e satilmali)-----Hakan B.

Keita--------Mustafa(Mehmet T.)-----Elano------------------Arda

-----------Baros-------------Jo--------------------------

Yedekler: Caner, Kewell, Dos Santos, Mehmet T., Servet, Emre Colak, Ufuk

Cevap: 4-4-2 diyorum ama söz konusu olan sistemse Rijkaard nuh der peygamber demez :)

Birini bulamıyoruz iki taneyle çıkacaz haa :D sağlam olduğunu felan düşünemiyorum ne yazık ki elim de değil

Hem merak etme yıl içinde Rijkaard kaç kere sistem değiştirdi;)

Cevap: 4-4-2 diyorum ama söz konusu olan sistemse Rijkaard nuh der peygamber demez :)

Çift ön libero diye birşey yok bizde zaten. Sadece Topal tamamiyle defansif oynuyor. Sarp ve Elano daha ofansif.

bütün kupa maçları ve denizli maçı 4-4-2 sisteminde oynadık ve bunlardan sadece Trabzon maçının ilk yarısı iyi futbol oynadık diyer maçlar açıkcası rezaletti,tabi o zaman 4-4-2 oynarken forvetimizde Baros ve Jo yoktu,Rijkaard bence bunu düşünecektir ama bu yazdıgın kadro olması biraz zor.

Ayrıca

Öne geçtin maçın son dakikaları maçı tutman gerek oyuna kimi sokacaksın ? Yedeklerde M.Topal ve Ayhan gibi oyuncular bulundurmak zorundasın.

Bu şekil oynarsak takımdaki herkesin pres yapması lazım. Kimse tek yönlü oynamamalı.

Antalya açıyla beraber tekrar 4-3-3'e döndü Rijkaard. Bundan sonra asla bozmaz bu dizilişi.

1- Keita forvet (sağ-sol-orta) daha iyi

2- Topal o kadar önde olunca pas hatası yapıyor, ağır kalıyor ve pres yiyince saçmalıyor son maçtada aptı 1-2 kez,

3- Yazdığın sistem sadece ligde olucak. Jo pres yapsa daha iyi olabilirdi bu sistem. Arda çok ortaya gelince etkisiz kalıyor yani bu sistemin için 2-3 "önemli oyuncudan" feragat etmek lazım. Sistem en başından beri söylediğimiz : Gezici forvetler ile 4-6-0 ya da 4-3-3 olmalı.

Üst Alt