Sizce en trajikomik Süleyman Demirel sözleri hangileridir? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce en trajikomik Süleyman Demirel sözleri hangileridir?

Cevap: Sizce en trajikomik Süleyman Demirel sözleri hangileridir?

Genelevler ve Ege Denizi hakkında söyledikleri efsanedir.

Fikret Kızılok'un Demirel hakkında söylediği "Süleyman hep başbakan" adlı şarkıyı dinlemenizi tavsiye ederim. :)

Bence enflasyon açıklaması. Resmen beni boşuna seçtiniz diyor. genelev olayında haklı

Vay be bu ülke Demirel gibi Başbakanlar Cumhurbaşkanları gördü. Muz Cumhuriyeti gibiymişiz.

dün dündür

bugün bugündür

vay be bizm millet ne cahil mis

böle masonlari iktidar etmisler

Haha süleyman demirel sen neymişsin be :D

Yanlız yanlış mesleği seçmiş. Komedyan olsaymış, bugün ne kemal sunal'ı, ne de şener şen'i konuşuyorduk :asd:

Haha süleyman demirel sen neymişsin be :D

Yanlız yanlış mesleği seçmiş. Komedyan olsaymış, bugün ne kemal sunal'ı, ne de şener şen'i konuşuyorduk :asd:

Birde pezevenk muhabbeti vardı azeri iş adamıyla

Süleyman Demirel, Azerbaycan'ın kurulmasından kısa süre sonra ülkeye gider. Ülkenin ileri gelen yöneticileri tarafından bir basın toplantısı düzenlenmektedir. Toplantıda Demirel de hazır bulunmaktadır.

Azeri yetkili: Türkiye Republikası prezidenti seyın Süleyman Demirel, Türk dönyasının ileri gelen "pezevenklerinden"dir. Bir çok Türk soydaşımızın ülkemizde karhane açmasına öncülük itmiştir, der.

adam yanlış söylememiştir. pezevenk önder demektir. karhane de şirket demektir. süleyman demirel de altında kalmamıştır tabii ki. "efendim siz de az pezevenk değilsiniz".

Başbakan Süleyman Demirel, Türkiye´ye trilyonu ben getirdim, şimdi de katrilyonu hediye ediyorum dedi.

Bir de bu vardı

Enflasyon düşüyor, domatesten biberden buluyorlar. Çıkıyor, benden buluyorlar.

:asd:

Erzurumda bir depremde Demirel'in mühendisliğini yaptığı bina yıkılır. Bina 35 yıllıktır. Demirel'e de sorarlar.

-Efendim , mühendisliğini yaptığınız 35 yıllık bina depremde yıkıldı ?

-Bina 35 yıldır ayakta dururken kimse gelip takdir etmedi , şimdi yıkılınca herkes eleştiriyor.

Pezevenk kelimesini hiç böyle düşünmüşmüydünüz :))

Pezevenk " kelimesinin Azerice.........'de " işadamı " demek olduğunu ve saygınlık ifadesi olarak kullanıldığını biliyor muydunuz.

Üstelik bir gün Süleyman Demirel ile konusan Azerbeycan başkanı.

''Çok pezevenk bi insansiniz'' demiş.

Süleyman Demirel de bakmış ve ''Siz de az pezevenk degilsiniz'' demiş :))

Üst Alt