ŞL 13/14 2.Tur 1. Maç | Galatasaray 1-1 Chelsea | M.S | 26 Şubat - Sayfa 187 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 13/14 2.Tur 1. Maç | Galatasaray 1-1 Chelsea | M.S | 26 Şubat

2nci maç için pek umutlu degilim açikçasi, bunlar o kadar iyi kontra atak oynuyorlar ki maç galiba 3/4-0 biter.

Umarim Yekta-Selçuk-Melo orta saha'la başlariz, çok defansif oynamaliyiz.

İkinci maçta Burak oynarsa umudum sıfır.Adamlar 90 dakika baskı uygulayabilir ve ileride hiç top tutamayız.

Ama tek forvet(Drogbaba)oynarsak işte o zaman yedin ayvayı Çelsi..

Hatalı 11 = 1 – 1

galatasaray_chelsea-jpg20140226233543-300x203.jpg

Tokatspor maçında bile defansif ihtiyatı elden bırakmadan oynatan Mancini’nin Chelsea karşısında Drogba, Burak, Sneijder’lı ilk 11’de bir de Hajroviç gibi fazlasıyla ofansif karakterde bir o kadar da defansif açıdan etkisiz elemanla başlaması çok garip. Maçlara santradan çok önce basın toplantıları ve demeçlerle başlayan Mourinho’nun Mancini hakkındaki “gaza getiren” sözleri mi bunun sebebi?

Sebebini bilemiyorum ama sonucu belli: Zaten sağ kanatta Eboue bu seviye için defansif açıdan yeteri kadar sağlam değilken önünde Hajroviç’in oynaması daha doğrusu ilk 30 dakika boyunca sadece kağıt üzerinde sahada sağda olması Chelsea’nin attığı bu seviye için kolay gözüken golün baş sebebi.

2 yıl önce Marsilya’dan sağ bek olarak alınan Azpilicueta sol bekte kendisini o kadar geliştirdi ki Mourinho’nun vazgeçilmez gözüken oyuncularından olan Ashley Cole, İspanyol-Bask oyuncudan formayı bir türlü geri alamadı. Azpilicueta’nın asistiyle maçı 1-0’a getiren golde Galatasaray takım savunmasının aldığı pozisyon hatası büyüktü: Sanki maç 0-0 değil de sarı-kırmızılılar o anda 2-0 yenikmiş ve maçın bitmesine 5 dakika kalmış gibi pozisyon aldılar. Bu yüzden ilk yarı sonunda Galatasaray’ın topa % 61 oranda sahip olması sadece Mourinho’nun ekmeğine yağ sürdü.

Her şeye rağmen ilk yarıda Terry’nin sportmenlik ruhunun yüzüne tükürdüğü pozisyon olmasa, Hajroviç-Yekta değişikliğinden sonra toparlanan Galatasaray, soyunma odasına daha moralli dönebilirdi. “Vaka-yı Donk”tan sonra Erdoğan Arıkan’ın dediği gibi adeta futbol sahalarına bir “pislik bombası” atıldı. Tabii bu futbolcudan futbolcuya değişen bir karakter meselesi. İngiltere’de saha içi kadar dışında da karakter sorunlarıyla ünlü olan Terry’nin yaptığı maç öncesi Donk’la aynı tesiste çalışmış olmasından değil! Yaptığı berbat hareket Terry’i bilen çok kişiyi şaşırtmadı. Bu saçma kural acilen değişmeli ve Terry kadar alçalanlara bariz gol şansını engellemek gerekçesiyle doğrudan kırmızı kart çıkmalı.

YEKTA DENGEYİ KURDU

2. yarıda özel yeteneklerin devreye girmesi gerekiyordu. Sneijder’ın ilk harika ortasında Drogba indirdi, Selçuk’un vuruşu direkten döndü. Sonra Sneijder bir başka ders niteliğinde orta yaptı, Chedjou maçı 1-1’e getirdi. Kamerunlu stoper ayrıca Lille günlerindeki seviyesine dönüp sahanın en başarılı ismi oldu. Telles ofansif kalitesini konuşturdu. Yekta ilk yarım saatteki kayıp dengeyi kurdu.

Ancak Mancini, ilk 11 seçimi kadar Galatasaray takım hücumu kompozisyonunda da hata yaptı. Burak, Drogba çıkana kadar geçen sezonki Şampiyonlar Ligi’ndeki parlak performansından çok uzak görüntü sergiledi çünkü ideal mevkisinin uzağında oynadı. Drogba’nın ise 260 dakikadır isabetli şutu yok.

ali ece

Şimdi üzülürüz tabi. Chelsea'den kötü takım olmadığımızı hep söyledik.

Ama inşallah turu geçen taraf biz olacağız. 0-1, 1-1 (uzatma), 1-2, herşey mümkün.

Kötü skor değil o kadar

İngiltere'de Juventus deplasmanında olduğu gibi Drogba ile tek forvet başlarız.Orta sahayı kalabalık tutmamız gerekirken Hamit Altıntop bu maça özel olarak hazırlanmalıdır.Hajrovic'e orada ihtiyaç duyulabilir.Geniş alanları sevdiği için fark yaratabilir.Tabii dün ki performansı onun suçu değil, ilk defa oynayan biri için kendisini oynatan Mancini'nin düşünmesi lazım...

Orada orta sahayı kalabalık tutup ani kontralarla golü de bulursak tur neden olmasın....Güveniyoruz aslanlarımıza...

Futbolu beğendim bu takımın 3 tane olmazsa olmazı var Muslera Melo ve Sneijder chedjou iyiydi gol attığı için demiyorum topu oyuna sokması iyiydi hayrovice üzüldüm Chelsea gibi bir takıma karşı Drogba burak Sneijder ve hajrovic gibi 4 tane hucumcu oyuncu ile çıkmak yanlıştı bence hajrovicte kumaş var telleste çok iyiydi eboueden artık nefret eder hale geldim melodan bahsetmemekte olmaz ramiresi resmen ezdi scolariyede selamı çaktı ve tabikide Sneijder top onun ayağına geldiğinde hücumu çok iyi organize etti keşke solda değilde ortada oynatabilsek

Hollandali birinin guzel yorumu vardi verilmeyen gollumuzle ilgili :)..

ManCity elendi sayilir

ManUn elendi sayilir

Arsenal elendi sayilir

Chelsea nin elenmesine izin vermezler diye bir demeci vardi ..

Üst Alt