⚽ SL 23/24 H:20 | Galatasaray 2-1 Kayserispor | MS | 15 Ocak - Sayfa 142 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben anlamıyorum dünya kadar pas hatası yaptı olmayacak yerlerde şut çekti yaptığı tek şey top kovalamak

2201117SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mertens ve kereme muhtaç bir takım çok büyük problemlere sahip demektir. Sakatlığı olmayan icardi hariç hücum oyuncuları komple kötü. Geçen sezon da icardi sayesinde şampiyon olduk

Ağa şu herifi yazmayın gözünüzü seveyim daha topu kaleye yetiştiremiyor pas tercihleri facia..Maç konusuna da yazdım fenerin yedeği Kingi getir mertens kadar oynar .. Emekli adamı zorla sahada tutuyoruz adam yokluğundan
bu maç için 3üncü yazabileceğim başka birini hatırlamıyorum üstad ama ne yapayim. o derece kötü bireysel performanslar bu maçta

yoksa 0-0da ki kaçırdığı gol - etkisiz ofansif aksiyonları çok vahim.

Yalçın Çetin' in tabiriyle ''Futbol şöleni'' ni donuk gözlerle izledim. Takım nasıl düzelir, hatta bu saatten sonra düzelebilir mi bilemiyorum? Garip bir negatif enerji var oyuncuların üzerinde. Ulaşılabilecek ciddi hedefler varken bunu izah edebilmek zor...

Bu kadar para harcayip bu kadar geriye giden bi takim yoktur heralde.Su kanatlarin hepsini gondermek lazim.Su ters ayak ters kanat olayindan acilen vazgecelim.Rashica gecen sezon son cizgiye inip calim veya orta yaparak kac tane pozisyona sokuyordu bizi.Kanatlarimiz her defasında topu iceri cekip hem ortadan gelen oyuncunun sut sansini olduruyolar hem savunmanin kapanmasina neden oluyolar hem de beklere yardima gelen savunmaci sayesinde ortayi kapatarak savunmanin gömülmesine neden oluyolar.Bu sene bi umudum kalmadı bu takimdan cok siradan top oynayip girdigimiz pozisyonlari atamiyoruz.Kerem’i sol kanada sol beke Kazimcan’i sag tarafa Baris’i koyup Tete-Zaha acilen yedege cekilmeli.Hatta varsa imkan Zaha’nin kol gibi kontratindan cikmak da lazim.Halil’i de gonderip Erencan’i geri alalim.Hic bi ise yaramaz mi bi adam aklimi kaciracam.Torreira abim biraz daha konsantre ol 2 tane sacma sapan pas hatasi yapip birinde asist yaptin toparlan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

takımın sahaya yayılması çok kötü bence,en büyük problemlerden biri

2 ay öncesine kadar en azından defansif olarak ben takımımızı çok beğeniyordum. En azından ligde rakiplere biz bu takıma gol atamayız hissi veriyorduk ama şuan tam tersi bakınız rakiplerimize inanılmaz cesaretleniyorlar atak sürekliliği sağlıyolar benim canımı bu çok sıkıyor ve kenarda benim gibi izleyen birisi var onun tek farkı 30 milyon lira kazanıyor senede

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kabaca bir değerlendirme yapalım sıcağı sıcağı;

Muslera: Eğer şampiyon olursak bu maç kırılma maçı ve bugünkü 3 puanın mimarı da sensin kaptan. Yediğimiz golde bile topa müdahele etmeyi başardın ama yetmedi maalesef.

Boey: Böyle atletik, süratli, çevik ve 3 ciğerli bir adam neden bek oynatılır yıllarca altyapıda? Sebebi belli. Hep söyledim, yine söylüyorum. Top tekniği diye bir şey yok. Takımda topa en kötü vuran oyunculardan birisi ve açtığı hiçbir orta tehlike yaratmıyor, yaratmayacak maalesef.

Nellson: Gayet iyi ve temiz oynadı.

Abdülkerim: Tam Türk tipi "ben oldum" hastalığına yakalanmaya başlamış gibi duruyor. Acilen silkelenmesi ve "dur daha önümde çok yol, kendimi ispatlamam gereken çok maç var" diye düşünmesi lazım. Kötü oynamadı ama kötüye gideceğinin sinyallerini veriyor.

Barış: Gerçekten tam 2 uçlu değneksin sevgili Barış. O kadar mücadeleci, o kadar canla başla savaşan bir oyuncusun ki, ve tam anlamıyla jokersin, bundan dolayı hem seni canı gönülden kutluyor hem de maalesef fundamental eksiklerinden kaynaklı da yeri gelince saç baş yoluyoruz. Bu maç canla başla mücadeleyle götüreceğin tarzda bir maçtı evet ama büyük maçlarda fundamental de bir o kadar önem kazanıyor.

Torreira: Bugün sahada çok koştu, ilk yarı çok iyi 2 ara pası da attı. Ama sonra dağıldı ve yediğimiz goldeki hatasıyla da tüy dikti. Kötü değildi ama iyi başladığı maçı vasatın biraz üstü tamamladı.

Dombele: Sana çok kızıyorum hacı. Bir insan evladı yeteneğine niye ihanet eder anlamıyorum. Futbol bilen herkes bu adamın top ayağındayken topçu olduğunu anlar. Ama adam hem mental, hem fiziken bitik. Bu adamı da öyle 2-3 ayda kendisine getiremezsiniz. FM 2020'de oyunun en iyi 20 gezgin orta saha oyuncularından birisiydin, 2024'te ise maalesef kendi etrafında dönerken terler haldesin. Üzücü. Sezon sonuna kadar ileri bölgede 25-45 dk arası değerlendirilebilir gibi.

Tete: İlk 10-15 dakika press yaptı, dribling denedi, sonra hayalete bağladı. Ama takımda da açıkçası Zaha'yı tercih etme olayı vardı bunu da kabul etmek gerekir. Şartlar ne olursa olsun takım önce Mertens'e, müsait değilse Zaha'ya topu atmayı denedi. Hele 2. yarı Tete'nin ayağına gelince oyunda olduğunu unuttuğumu fark ettim. Yalnız ıslıklanması çok yanlış bir hareketti, neyse bizim taraftarın s.kkoluğu klasik.

Zaha: İlk yarı vasatın altıydı. İkinci yarı ise ortalama bir performans sergiledi. İyi niyetli, çabalıyor ancak Tarkan'ın şarkısındaki gibi "o aşk gitti bizden". Dombele'yle arandaki fark şu; Dombele çoktan futbolu bırakmış. Zaha sen inatla futbola tutunuyorsun, inatla bacaklarında o eski dermanı arıyorsun ama futbol seni bırakmış, üzgünüm.

Mertens: 9,5 puan. Maçın adamı. Yaşı 37. Ne diyelim başka.

Halil: İyi niyetli, yine ilk yarı çok denedi etti ama 1.5 senedir top oynamamanın getirdiği kondisyonsuzluk ile ilk yarının sonunda pili bitti. İkinci yarı adım atacak hali kalmadı. Kendisiyle ilgili gerçekten iyi bir nokta var; bencil değil. Hatta akılcıl oynamaya, pas atmaya, ben vuracağım düşüncesinden çok eğer kendisinden daha iyi pozisyonda olduğunu düşündüğü biri varsa hiç geciktirmeden pas atıyor. Kendisinin direkt ileri uç santrafor değil de, 4-4-2'deki yardımcı forvet görevinde çok iş yapabileceğini düşünüyorum.

bazı şyeleri çok düşünmeye gerekte yok Zaha ve tete bu maç özelinde neredeyse hiç ofansif olarak tehlike değillerdi - adam eksiltmediler - cuk orta açmadılar - topu hızlı ileri götüremediler.

öyle oluncada pasif forvet Halil ve çok kaçıran 35 lik Mertens ten dünyayı beklememek lazım.

Ama aynı formasyon inadı - Eyüp gibi genç ve altyapı görmüş adamları 5 - 10 dkdan fazla oynatmama gibi anlamlandıramadığım şeyler var .

öyle deme olmayan oyun planına uygun topçu almamışız beyefendiye!!!!

Bizim hocanın oyun planı; full önde bas ama kontra yeme, kontra yersek hayvan gibi geriye koşup rakibi yakala, önde rakibe 3 kişi basarken bek hem ortasahaya bassın hem kaçan rakibi yakalasın, top bizdeyken de acele acele paslaşarak biri doğaçlama süper bir hareket yapıp gol atsın, onda da altıpastan skorbordu vurmazsa
Oyun planı dediği bu

Üst Alt