sokak köpekleri - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Köpekten kaçarak kurtulmaya çalışmak ciddi hata. Hiç bir zaman bir köpekten daha hızlı olamazsınız.

Eğer etrafınızda size havlayan ve üzerinize gelen bir veya birkaç köpek varsa durun bekleyin. Eğer köpekler kuduz, aç veya vahşi yetiştirilmiş tür değilse ki bunlar istisna zaten kendi alanlarını koruyan ve o anda sizde bir şeye uyuz olduğu için üzerinize gelir.

Onu daha beter uyuz edecek şey yapmadan ve göz temasına girmeden beklerseniz bir müddet sizi koklar ve kısa zaman sonra dikkati başka yöne gidip sizi rahat bırakır. O esnada onu uyuz etmeden yavaşça bölgesinden uzaklaşabilirsiniz.

Birkaç kez yaşadığım ve o anda tavsiyelerden aklımda kaldığı için uyguladığım ve işe yarayan bir yöntemdir.

Senin başına gelmedi diye kimsenin başına gelmiyor diye durum var dayıcım? Aynı zamanda insanların hayvanlardan korkmaları da hakları, küçücük bebenin üstüne 5 tane köpek koşsa korkan insan davranışı sergiler doğal olarak.

Köpeğin sokağı evcili olur tabii, zaten sokağa geri atılan köpeklerin çoğu zorunu yaşayıp evcilleştirmeye maçası yemeyen Instagram hayvanseverlerinin eseri. Bunu insanların iradesine bırakana kadar belediye ivedi şekilde ilgilenip köpekleri evde bakılacak seviyeye getirmeli. Ondan sonra hakikaten köpek sahiplenmek isteyenler de ihtiyaç sahibi olan gariplere daha kolay ulaşırlar. Sokakta gezen köpeği insandan, insanı köpekten koruyamazsın. Biz köpeğin esasında yaradılışında olan saldırganlığından korkuyoruz, bir de köpekten köpek dolaşan sapkın insanlar var. Hayvanların o kadar saldırgan olmasında bu şerefsizlerin de büyük payı var. Öyle olmamasını umsan da gece 12'den sonra nasıl karımızı, kızımızı sokağa salamıyorsak gecenin tenhalığında sürü şeklinde dolaşmaya başlayan köpekleri de iyi ve kötü niyetli insanlara karşı başıboş bırakmamalıyız.

Ben kopek saldirmaz dedim mi kral ? Hayvan bu saldirir tabi ben yasamadim dedim hep baktigim kopekler evimin cevresindekiler hic de duymadim saldirdiklarini.

İnsanin yasamaya hakki var da hayvanin yok mu tık hemen barinaga.

Günde yasanan cinayet ,taciz ve tecavuz vakalarinin yaninda kopek saldirisi devede kulaktir.

Yolda yuruyorsun tipine tav olup adami kalbinden bicakliyorlar.

Insanin yarattigi tehlike ve hasar ,hayvanin yaninda hictir her acidan.

Siyasi muhabbete girmem gerekecek gerek yok konu uzar.

Biz once belli basli sorunlarimizi halledip insani ehlilestirelim barinaga da tiksak hos olur bazilarini, hayvanlara bir care buluruz

Ben kopek saldirmaz dedim mi kral ? Hayvan bu saldirir tabi ben yasamadim dedim hep baktigim kopekler evimin cevresindekiler hic de duymadim saldirdiklarini.

Günde yasanan cinayet ,taciz ve tecavuz vakalarinin yaninda kopek saldirisi devede kulaktir.

Biz once belli basli sorunlarimizi halledip insani ehlilestirelim barinaga da tiksak hos olur bazilarini, hayvanlara bir care buluruz

giphy.gif

Evet gönül ister ki insanları evcilleştirelim ama o çok utopik bir durum olduğundan sokak hayvanlarının da sağlığı adına onları izole etmek durumundayız. Çünkü iş o raddeye gidiyor ki hayvan koruma kanunu geçti derken yakın zamanda saldırgan hayvanın katlini meşrulaştırmaya götürmek durumunda kalacaklar kamuoyu baskısıyla. Bireysel silahlanmanın bu kadar arttığı dönemde psikopatların sokağın ortasında kedi köpek vurmaması için bir an önce hayvanların sokaktan temizlenmesi gerektiğini düşünüyorum. İş sadece insana saldırma boyutundan fazlası yani. İşin siyasete bağlanacak bir durumu da yok, bin yılın gerçeğinden bahsediyoruz. Parti-dönemle bir ilişkisi yok söylediklerimin, olsa üstüne basa basa söylerdim zaten.

Valla kopeklerden korkmadigim icin hic basima boyle birsey gelmedi.

Araba ile onumu kesiyorlar bazen havliyorlar inip ozellilkle seviyorum.

Ayrica sokak hayvan dogurmaz kopek kopektir sokagi evcili fln olmaz , keske insanlar hevesleri gecince sorumsuzca hayvanlari sokaklara atmasalar bole bir sorunda yasanmaz.

Havlasa saldirsa isirsa da kopegin sucu yoktur. Inşallah gunun birinde insan irki yeryuzunden silinir de her tarafta rahat rahat havlayip dolasir o tatli kopekler. Birilerinin içi anca boyle rahat eder

Sokaktaki bir veledin kışkırtması sonucu bana doğru hırçın bir şekilde saldırmak üzere koşan sokak köpeğine karşı aynı hırçınlıkla koşmamla köpeğin arkasına dönüp kaçması bir oldu.

Kalabalık bir ekibe karşı deneyemedim henüz ama faideli bir hamle gibi.

oç lar

Sokakta köpeklerin aç biilaç dolaşmasının kimseye faydası yok. Garibanlar bir de böyle şerefsizler tarafından binbir türlü tacize, tecavüze, katle uğruyorlar.

Olmazsa olmazlar. İnsan olup imkanı olan herkes sokakta beslese hiçbiri aç da kalmaz. Annem parça et(sokak köpekleri İçin ucuz oluyor kilosu 4-5 lira filan) kaynatıp kuru mamayla karıştırıp haftanın 3-4 günü 20'ye yakın köpeği besler babamla evin önündeki büyük ormanlık/park tarzı bir alanda. Evde de var 1 tane ufak boy.

Sokakta bodyguard gibi geziyorlar bizle. Yamuk yapana geçmiş ola.

Bir kere benim ufak köpeği gezdirirken saldırmaya kalktı bir golden, direkt müdahele etti kenksler. Tek lokmalıktı bizimki.

Zarar vereni silkeleriz

Üst Alt