Son 10 Yıl Kadıköy Performansı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
qsY0Xg_l_400x400.jpg

Hızlı kanatla çıkmak lazım fb maçına ama feg ömer çıkar kendi kendimize dolanırız anca ondan boşa strese gerek yok
3 gol atamadigin sürece zor kazanirsin reis.

92-93 sezonu
fb 1-4 gs

75-76 sezonu
fb 1-3 gs

60-61 sezonu
fb 0-5 gs

lig tarihi boyunca fb deplasmaninda 3 ve üstü attigimiz mac sayisi 3

resmen rezillik. öyle bir yeneceksin ki kendilerine gelemeyecek bu mallar.

öyle 0-0 götürüp son dkda 1 tane atmak falan bunlar anadolu kulüplerinin planlari olabilir.

O sene Olimpiyat Stadında BJK'yi yendiğimiz maç da oynattığı oyun Kadıköy açısından da umut vericiydi gerçekten ama gel gör ki, FB deplasmanının, BJK deplasmanı ile alakası yoktu. Takımı korkarkaklıktan öyle bir geriye yasladı ki, fark yememiş olmamız mucize oldu. Hamza balı lafı da gerçekten çok yerine oturan bir söz.

2011 de Baros'un son saniye direge vurdugu toptan sonra ben ümitlenmeyi birakmistim.

En son 2015 de Hamza ile kazanabilecegimize inanmistim, ama o macta da Hamza cikti hem takimin en formda olan 3 oyuncusundan biri olan Yasin'i hem de kivrak Bruma yi yedege cekti. Sag kanatta Umut Bulut'u oynatti, hala düsündükce cildiriyorum adam ayaginda topu sürerken topla birlikte yan cizgiden out'a kosmustu yahu.

O mac kesin yenerdik demiyorum ama Yasin ve Bruma ilk 11 baslasa daha efektif bir oyun sergilyecegimizden emindim cünkü Fenerbahce gecen sene kadar olmasa bile yine de kötüydü Ismail Kartal döneminde. Zaten Yasin girdikten sonra direkt 2 pozisyona mi ne girmisti.

Gecen sene de cok yaklastik ama bu sefer de hakemler olaya müdahele etti. Hem taraftari hem Fener'i hem de hakemleri yenecegiz. Ölme essegim ölme. Bu seri elbet bir gün biter ama muhtemelen hic beklemedigimiz bir anda biter. Bu da yakin zamanda olmaz diye düsünüyorum cünkü adamlarin elinde kalan ve yasama tutunmalarini saglayan tek sey Kadiköy deki seri.

2000-2010 arası kabus dönemi atlattık neyse ki. o neydi be kardeşim... git 5 ye gel 3 ye...
2006’daki 4-0 biten maçi hatirliyorum oynadigimiz en rezil derbidir benim gözümde. Buna ragmen maçin ilk 11-12 dakikasinda skor 0-0 iken iki net gol kaçirmistik, Ayhan ve Saidouydu galiba golleri kaçiranlar. 22. dakikaya gelindiginde ise 2-0 yenik durumdaydik.

2006’daki 4-0 biten maçi hatirliyorum oynadigimiz en rezil derbidir benim gözümde. Buna ragmen maçin ilk 11-12 dakikasinda skor 0-0 iken iki net gol kaçirmistik, Ayhan ve Saidouydu galiba golleri kaçiranlar. 22. dakikaya gelindiginde ise 2-0 yenik durumdaydik.

o dönem uçurum farkı vardı fener basıp parayı alıyodu herkesi anelka nobre appiah ama bizde yürek vardı herşeye rağmen şampiyon oluyoduk

Hakem destegi 1 mac 2 mac olur 3 mac olur. 15 senelik seriyi hakem destegiyle aciklayamam. Ben de eskiden hakem diyordum ama artik kabullendim.

Gecen sezon Trabzon macinda son dakikada attiklari golden onceki faulde resmen adim gibi biliyordum golun gelecegini ki oyle de muhtis bir tahminci degilimdir.

Hakem tarafindan ezildikleri mac olarak 13-14'te Emre'nin atildigi mac geliyor aklima baska da cok yok. Fener zaten farki attigi icin bizden yana bir yonetim vardi o mac. Hakem konusunda haklisin.

Mesela carpici bir veri soyleyeyim ligde Arena'da aldigimiz 4 galibiyetin 3'unde Fener 10 kisi bitirdi. 12-13'te Meireles, 13-14'te Emre, 14-15'te Alves atilmisti. Herifleri 11 kisiyken yenemiyoruz.

Fener'in Vodafone'da 1-1 kaldigi bir Bjk maci vardi sanirim 16-17 sezonu. Son dakikada golu attiklarinda 9 kisilerdi kaleciyi ve topu sisiren Kjaer'i saymazsak 7 kisi ile hucumdalardi bjk ise defansta 11 kisiydi. Su durumdan bile gol cikarip 1 puani aldilar.

Gecen sezon Trabzon'daki 10 tane yemeleri gereken mac mesela. 2-1'den sonra toplari direkten dondu. O maci bile 1 puan alinacak hale getirmislerdi.

Gecen sezon les atarken bizim sahada 2 farki, Vodafone'da 3 farki cevirdiler. Bunu Turkiye'de hicbir takim yapamaz derbilerde.Hatta 100 kusur yillik derbi tarihinde deplasmanda 3 farki ceviren baska takim yoktur buyuk ihtimal.

Nasil ki biz sampiyonluk yarisina girdigimiz anda baska oynuyorsak Fb de derbilerde baska oynuyor. Bu durumu kabullenmek gerektigini dusunuyorum.

Aslında hakemlerin direkt sonuca tesir eden hatalarından çok, maçı öyle bir yönetiyorlar ki mesela, sahada oynayan topçular o mesajı alıyor. Yani orta sahada geçen sıradan bir ikili mücadelede bile hakemin verdiği üst üste 2-3 karardan oyuncular tüm havayi anlayabiliyor. Diyorsun ki ben ne yaparsam yapayım bu adam bu 3 puanı bize vermeyecek. Bu sahada oynadığın oyunu dahi etkiliyor.

Bir de sonuca direkt tesir eden hatalar da çok oldu mesela. En yakını son maçtaki FB'nin dk 85'te attığı gol. Hemde V.A.R. olmasına rağmen, gitmedi bakmadı adam ya.

20 senedir galip gelemememizin tek sebebi tabiki hakemler değil, ama önemli bir sebebi hakemlerdir. Bu adil yönetim ile sadece 1 maçlık da olacak şey degil. Yani bi 5-6 maç üst üste adilce yönetim olsa orada, ben eminim ki GS oradan bir galibiyet alır.

Bir de 2. bir nokta, net bir şekilde bakmadım ama son on yılda minimum 6 kere falan berabere kalmisizdir orada. Bu aslında ev sahibi takım için büyük kayıp. Ya orada sampiyonluk ilan edip kupa dahi kaldırdık daha ne diyeyim.

Ama bunu "yenilmeme serisi" olarak iyi pazarliyorlar. Algı yapıp sanki GS 20 yıldır her sene Kadıköy'de yeniliyormus gibi gösteriyorlar.

Bence ezeli rakibinin sahasında oynadığın 2 maçtan birini kaybetmiyorsan o rekabette ipler senin elindedir.

Buradaki tek espri bir tanecik galibiyet. O da eninde sonunda olacak bir şey yani.

Aslında hakemlerin direkt sonuca tesir eden hatalarından çok, maçı öyle bir yönetiyorlar ki mesela, sahada oynayan topçular o mesajı alıyor. Yani orta sahada geçen sıradan bir ikili mücadelede bile hakemin verdiği üst üste 2-3 karardan oyuncular tüm havayi anlayabiliyor. Diyorsun ki ben ne yaparsam yapayım bu adam bu 3 puanı bize vermeyecek. Bu sahada oynadığın oyunu dahi etkiliyor.

Bir de sonuca direkt tesir eden hatalar da çok oldu mesela. En yakını son maçtaki FB'nin dk 85'te attığı gol. Hemde V.A.R. olmasına rağmen, gitmedi bakmadı adam ya.

20 senedir galip gelemememizin tek sebebi tabiki hakemler değil, ama önemli bir sebebi hakemlerdir. Bu adil yönetim ile sadece 1 maçlık da olacak şey degil. Yani bi 5-6 maç üst üste adilce yönetim olsa orada, ben eminim ki GS oradan bir galibiyet alır.

Bir de 2. bir nokta, net bir şekilde bakmadım ama son on yılda minimum 6 kere falan berabere kalmisizdir orada. Bu aslında ev sahibi takım için büyük kayıp. Ya orada sampiyonluk ilan edip kupa dahi kaldırdık daha ne diyeyim.

Ama bunu "yenilmeme serisi" olarak iyi pazarliyorlar. Algı yapıp sanki GS 20 yıldır her sene Kadıköy'de yeniliyormus gibi gösteriyorlar.

Bence ezeli rakibinin sahasında oynadığın 2 maçtan birini kaybetmiyorsan o rekabette ipler senin elindedir.

Buradaki tek espri bir tanecik galibiyet. O da eninde sonunda olacak bir şey yani.

Yalniz 14-15'ten beri fb de bizim sahadan 4 beraberlik 1 galibiyet cikardi. Ipler bizde degil yani.

O 1 tanecik galibiyetin gelecegini hic sanmiyorum ustat.

Üst Alt