Stadyumlarda alkol satışı olmalı mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stadyumlarda alkol satışı olmalı mı?

Cevap: Stadyumlarda alkol satışı olmalı mı?

Stadda taşkınlık yapan,adam dövmeye ya da koltuk kırmaya çalışana ağır yaptırımlar uygulanırsa o zaman insanlar oturur,stadlardeki 200 küsür kameralar da bir işe yarar.

İngiltere'de bizim geçtiğimiz yolların aynısından geçti,20 sene önce onların da tribünleri bizimkiler gibiydi.Bugün Ingiltere'de bilet fiyatları yüksek değil,ama bu yaptırımlardan dolayı insanlar birşey yapamıyor doğal olarak.Sporda şiddet yasası geçerse neden olmasın diyorum?

Stadlarda alkol satılmasın diyenler de,ben son 2-3 senedir Sami Yen'de gittiğim her maç öncesi 3-4 Efes Extra ya da 50cl Binboa döndürdük arkadaşlarla,stadda almamışım dışarda almışım ne fark eder?

Biz de maç önceleri içeriz arada ama oraya gelen her adam aynı değil maalesef.

Herkes adam gibi içebilse stadda alkol satışı olsun derim ama malesef şu an için doğru uygulama olmaz. Şahsen ben biramı yudumlayıp keyifle maç izlemek isterim tribünde ama sırf alkol satışı serbest diye içip içip sapıtan çok olur stadlarda. Daha koltuk kırmamayı öğrenemeyen bir yaratık kitlesi varken onların bira içtiğini düşünemiyorum. Ayrıca lise çağlarındaki veledlerde sırf içmiş olmak için içer ve çoğu sapıtır, kendini kaybeder. Kimse yaş sınırı koyulmalı falan demesin, stadlara biletsiz girilebilen bir ortamda alkol satışı yaş sınırı falan tanımaz.

Üst Alt