STBL 15/16 H:1 | Trabzonspor MP 58 - 80 Galatasaray Odeabank | MS - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STBL 15/16 H:1 | Trabzonspor MP 58 - 80 Galatasaray Odeabank | MS

Yolda basketbolumuzu tam olarak bulacağız, şunu atlamamak lazım, Ts gerçekten iyi bir kadro play off yaparlar, Dorsey'e sırtı dönük vermediğimiz her hücumda biz avantajlıyız, hazırlık maçlarında bu yanlışa düştük ve gerçeği görmemiz çok iyi olmuş, Göksenin konusunda hep söylüyorum çok kritik bir oyuncu bence çok iyi bir oyuncu tabi ondan farklı şeyler beklemediğin sürece, eline top ancak ceza şutunda vereceksin, çok iyi bir savunması var fiziğini iyi kullanıyor ve pozisyonuna göre aynı Dorsey gibi çok iyi yer kaplıyor, Schilb daha takıma giremesede takımımızın en önemli silahlarından biri, Green'de ben hala hayal kırıklığı yaşayacağımızı düşünüyorum bu maçta çok iyi şeyler yapıyor ama ondan bizim ilk beklentimiz perdeden açılarak 3'lük yollaması bunu yapamazsa McCollum'dan yarar alamayız uzun üstüne kalıyor, bir kaç eksiğimiz mevcut, set oyununda sıkıntımız var bunun nedeni iç-dış dengesi, bunun için Green ve Schilb'in dışardan sokması lazım.

Yolun başındayız savunmamızın bu durumda olması oyuncu durumuna bakarak normal ama set hücumlarında daha dikkatli olmalıyız, bu takıma kasım-aralık gibi şut sokan 3-4 gerekecek, yoksa McCollum'ın bir esprisi kalmaz, rakipler gömülürse McCollum kenara almak lazım yoksa zarar yazar.

Üst Alt