Haber - Stefan Kuntz, Milli Takımı Bıraktı İddiası - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Stefan Kuntz, Milli Takımı Bıraktı İddiası

Bu oyuncularla biyere varılamaz ne yav. Sen çağırmıyor musun bunları milli takıma?

Inlesin Tüm Ülke Zaferinle Şanlı Galatasaray
MT oyuncu havuzunu tümüyle beğenmemek şeklinde anlıyorum ve çok da haksız olduğunu söyleyemiyorum doğrusu. O havuzdan 5 futbolcuyu, top class futbolcular ayarında görüp tereddütsüz ilk 11 e yazabilenin alnını karışlarım!..Kuntz' un yetersizliği ayrı, oyuncuların yetersizliği ayrı değerlendirilmeli. Kalite/beklenti oranı her iki taraf için de çok çok düşük. Kuntz gider başkası gelir, kısa vadede değişen pek bir şey olmaz. Koskoca şampiyona finalleri sırasında ipleri elinden kaçıran Terim (Sonrasındaki kebapçı skandalıyla zaten imkansız), sevimsiz Avcı, Sergen Yalçın veya Rıza Çalımbay gelse de birden bire uçup kaçmaz bu MT...

MT oyuncu havuzunu tümüyle beğenmemek şeklinde anlıyorum ve çok da haksız olduğunu söyleyemiyorum doğrusu. O havuzdan 5 futbolcuyu, top class futbolcular ayarında görüp tereddütsüz ilk 11 e yazabilenin alnını karışlarım!..Kuntz' un yetersizliği ayrı, oyuncuların yetersizliği ayrı değerlendirilmeli. Kalite/beklenti oranı her iki taraf için de çok çok düşük. Kuntz gider başkası gelir, kısa vadede değişen pek bir şey olmaz. Koskoca şampiyona finalleri sırasında ipleri elinden kaçıran Terim (Sonrasındaki kebapçı skandalıyla zaten imkansız), sevimsiz Avcı, Sergen Yalçın veya Rıza Çalımbay gelse de birden bire uçup kaçmaz bu MT...
Gelirken bilmiyor muydu bu durumu? Sonuçta kulüp takımı değil ki istediğim transferler falan olmadı desin. Havuzu bilmeden geliyorsa zaten onun hatası...

Daha iyileri mi var onlari alsin ;D
Iyi hoş ama Abdulkerimi turlu bahanelerle kadroya almayan bu değil mi? Bir tane adam çekmiş mi alt liglerden yada bir futbolcuya dokunmuş mu? farkli bir özellik katmış mı? Gelmesi hataydı layığını bulmuş darısı Tff nin Mhk nin başına

Inlesin Tüm Ülke Zaferinle Şanlı Galatasaray

Gelirken bilmiyor muydu bu durumu? Sonuçta kulüp takımı değil ki istediğim transferler falan olmadı desin. Havuzu bilmeden geliyorsa zaten onun hatası...
Bilmiyormuş, öğrenmiş; içine girmeden anlaşılamayacak şeyler vardır. Bizde de hala bilmeyen çok, zamanla öğrenecekler. Elin Almanına laf edersek, onlara ne demek lazım sence?..

Mevcut MT futbolcu havuzundan 'sağlam' bir 11 çıkmıyor işte. Dışarıda oynayanlar teker teker patladı, yabancı kısıtı olmasa, içerdekilerden kaçı kulüp takımlarında düzenli forma giyebilir?..

Kulüp takımları için yerli-yabancı olayı konulurken, ''Birkaç istisna hariç bütün yerliler çöp'' diyorsak, MT konuşulurken de ona göre konuşmak zorundayız. Kuntz' u savunmak gibi bir niyetim asla yok, en başından MT a yabancı TD getirilmesine karşıyım zaten...

Yazık oldu, halbuki Kuntz Türk futboluna ve özellikle gençlere çok şey katabilirdi.
Senelerce Almanya U21 takımını çalıştırmış birisinden bahsediyoruz.

Şimdi kimsenin emeğine de hakaret etmek istemiyorum ama senin forvetin sakat Enes Ünal yedek Umut Nayır ve Halil Dervişoğlu.
Enes Ünal'ın her tarafı sağlam olsa ne olur.
Tüm kariyerinde sezon başı ortalama 12 gol atamayan adam senin as forvetin.
Oyuncular komple yetersiz, bir tane kalede Mert var orta saha da Hakan. Gerisi formsuz, yetersiz, laubali, maç eksiği var vs vs.

Oyuncu çetesi de istifa ettirilmeli. Arda burak caner çetesi nasıl bertaraf edildiyse hakan cengiz çağlar çetesi de derhal el cektirilmeli.

Stefan Kuntz defolsun gitsin gitmesine de, ülkede futbol Kuntz'un gitmesiyle değişmeyecek. Ülkede temel eğitim sakatlanmışken üst düzey topçu çıkmasını beklemesin kimse. Profesyonel futbolcu eğitimle yetişir. Eğitimde evde, okulda başlar. Futbol eğitimi bunun üzerine kurulur. Temel sağlam değilse bina yıkılır. Böyle bir ortamda bizim kulüp olarak yapabilecek fazla bir şeyimiz yok. Yeni gelecek hocanında geçici bir etkisi olur en fazla.

Üst Alt