Stoper Allah'a Emanet - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stoper Allah'a Emanet

Cevap: Stoper Allah'a Emanet

Emre Güngör gibi bir adamı geçen yıl yok yere göndermek de hataydı. Hem genç, hem kaliteli hem de yerli bir stoper oyuncusunun ne zararı vardı da gönderildi anlamadım. Çok sakatlanıyordu belki ama yıllardır Aydın'a tahammül eden bir kulüp Emre Güngör'e daha fazla şans tanımalıydı. Burnunu sürtmek için kiralama yöntemi seçilebilirdi. Ayrıca Çağlar'ı almak için gönderilen 4 adama da fazlasıyla yazık oldu. İçlerinde Semih de vardı stoper sıkıntısında kullanılabilecek. Geçen sezon forvetsiz başlamıştık sezona şimdi de stoper kıtlığı olacak gibi. Hadi hayırlısı..

Gazetelerde, televizyonlarda ve bu forumda gündemin ilk maddeleri Drogba, Kalström, Muslera, Muntari şeklinde devam ediyor. Hatta Luis Fabiano, Reyes, İbrahim Akın, Obraniak, Sissokko, Ruffier, Mevlüt, Jovanoviç vs isimleri yazılıyor. Yani gündem forvet, kaleci ve orta saha üzerinde yoğunlaşmış durumda. Oysaki belki de en elzem ihtiyaç olan stoper transferi hala göz ardı ediliyor. Ersan, Serdar Kesimal ve Egemen rakip takımlara kaptırıldı. Üstelik bu rakiplerin elinde pek çok stoper oyuncusu bulunmasına rağmen kaptırıldı. (Lugano,Yobo,Bekir-Toraman,Sidnei,Sivok). Kadroda büyük revizyona ihtiyacı olan Galatasaray'da ise henüz stopere alınmış bir isim yok (Ceyhun'u o bölge için net bir aday olarak sayamayız). Neill'la yollar ayrıldı, Ali Turan zaten devre arası gönderilmişti. Gökhan Zan'ın da durumu kesinleşmedi. Yani hali hazırda stoper oynyacak tek bir oyuncu var elimizde. O da pek çok kişi tarafından gerek kişiliği gerekse de oyun tarzı nedeniyle istenmeyen Servet Çetin. Aynı şeyler Gökhan Zan için de söylenebilir. Yani Galatasaray'ın an itibariyle en az 2 belki de 4 stopere birden ihtiyacı olduğu bir ortamda hala transfer yapılamaması ve buna rağmen gündemin forvet ve orta saha transferi üzerinde olması bana saçma geliyor. Bu kulübün transfere ayırabileceği bütçe çok abartı bir para olmayacağına göre bence transfere en fazla ilgi gösterilmesi gereken bölge stoper bölgesidir. Alınma ihtimali zor olan Drogba rüyasından uyanıp bu takımı ayağa kaldırabilecek çok kaliteli bir yabancı stopere odaklanmak gerek. Hatta duruma göre bu sayı 2'ye bile çıkartılabilir yerli stoper eksikliği düşünüldüğünde. Bu bilinmezliklere rağmen hala Baros, Elmander isimlerinin yanına 3. bir yabancı forvet düşünülüyor. O isim alınınca Baros elden çıkartılacak büyük ihtimalle. Ancak Pino ve Stancu neden hala gönderilmiyor ve neden hala Pino'nun kalması yönünde görüşler var anlamıyorum. Modern futbolda öncelik az gol yemektir. Az gol yiyen takımlar genellikle başarılı olurlar. Ancak bunca eksikliğe rağmen atılmış net bir adım yok. Taraftarın yönetime Drogba'dan önce bence stoper konusunda baskı yapması gerekiyor. Daha Hakan Balta, Çağlar, Serkan, Sabri gibi kalitesiz adamları içeren sağ bek ve sol bek mevkisine gereken transferleri söylemiyorum bile..

İyi güzel diyorsun da şimdi bizim takımın sadece defansı değil baştan aşağı her yeri kötü durumda yani balık baştan kokmuş anlayacağın deveye demişler neren eğri? oda demiş nerem doğru ki! bizimkisi aynen o hesap işte :) o yüzden yönetim ilk etapta taraftarın gözünü boyayacak, forma sattıracak, kombine kart, digiturk vs. aldırtacak dünya çapında 9 yada 10 numara mevkilerinde oynayan yıldızlar arıyor ( Jardel, Hagi, Lincoln gibi... ) sorarım size bugün dünyanın en iyi kalecisi Galatasaraya gelse hangimiz gidip kaleci forması alır? ama şu takıma öyle ahım şahım olmayan bir golcü bile gelse birsürü forma sattırır, sahada bi hareket çeker taraftarı mest eder vs. Yani futbol dediğimiz olay şovdan ibaret yönetimde taraftara kendini sevdirmek için şovunu yapıyor anlayacağın defansa filan sıra gelmez Sabri-Gökhan-Servet-Hakan milli defansımızla yeni sezonda devam ederiz.

İhtiyacımız olan tüm bölgelere eşit önem vermeliyiz. Kadroda eksik gedik görmek istemiyorum artık

Alınabilecek stoperler bunlardı

Serdar Aziz

Serdar Kesimal

Ersan Gülüm

Egemen Korkmaz

Dany Nounkeu

Kemal Tokak

Hala üçü için geç değil.. Ayrıca Ceyhun da stoper oynayabiliyor hatta ön libero oynayamaz bizde mevcut teknik kapasitesiyle ancak stoperde fayda alırız ..

yönetimin alacağı bir tane kaliteli yabancı stoperdir

ama gökhan zan tek başına yedeğe yetmez bir tane de yerli stoper şart

ben de ne kadar kızsam da hakan balta 1 sene daha şansı hakediyo

yine olmazsa çağlar oynar

sağek isteyenler de unutsun önemli transferi

ilk 11de sabri oynayacak

yedek sağbek şart onu yönetimde biliyodur

İşin acı tarafı herkez "1 tane daha stoperimiz olsa ne iyi olur" havasında fakat, Şampiyonluğa oynayacak takımın formsuzluklar, sakatlıklar, cezalar, lig, kupa, milli takım, kıl, tüy derken oluşacak aksaklıklardan etkilenmemesi için en az 4 tane hepsi eş değer üst düzey kalitede defans oyuncularına ihtiyacı vardır.

Gökhan Zan ı defanstan saymayın booşuna, bir Servet var şuan onunda en büyük marifeti auta giden topla rakibin arasına 15m den geçerek perde yapmaya çalışmak.. İnsan üstü ..

Gazetelerde, televizyonlarda ve bu forumda gündemin ilk maddeleri Drogba, Kalström, Muslera, Muntari şeklinde devam ediyor. Hatta Luis Fabiano, Reyes, İbrahim Akın, Obraniak, Sissokko, Ruffier, Mevlüt, Jovanoviç vs isimleri yazılıyor. Yani gündem forvet, kaleci ve orta saha üzerinde yoğunlaşmış durumda. Oysaki belki de en elzem ihtiyaç olan stoper transferi hala göz ardı ediliyor. Ersan, Serdar Kesimal ve Egemen rakip takımlara kaptırıldı. Üstelik bu rakiplerin elinde pek çok stoper oyuncusu bulunmasına rağmen kaptırıldı. (Lugano,Yobo,Bekir-Toraman,Sidnei,Sivok). Kadroda büyük revizyona ihtiyacı olan Galatasaray'da ise henüz stopere alınmış bir isim yok (Ceyhun'u o bölge için net bir aday olarak sayamayız). Neill'la yollar ayrıldı, Ali Turan zaten devre arası gönderilmişti. Gökhan Zan'ın da durumu kesinleşmedi. Yani hali hazırda stoper oynyacak tek bir oyuncu var elimizde. O da pek çok kişi tarafından gerek kişiliği gerekse de oyun tarzı nedeniyle istenmeyen Servet Çetin. Aynı şeyler Gökhan Zan için de söylenebilir. Yani Galatasaray'ın an itibariyle en az 2 belki de 4 stopere birden ihtiyacı olduğu bir ortamda hala transfer yapılamaması ve buna rağmen gündemin forvet ve orta saha transferi üzerinde olması bana saçma geliyor. Bu kulübün transfere ayırabileceği bütçe çok abartı bir para olmayacağına göre bence transfere en fazla ilgi gösterilmesi gereken bölge stoper bölgesidir. Alınma ihtimali zor olan Drogba rüyasından uyanıp bu takımı ayağa kaldırabilecek çok kaliteli bir yabancı stopere odaklanmak gerek. Hatta duruma göre bu sayı 2'ye bile çıkartılabilir yerli stoper eksikliği düşünüldüğünde. Bu bilinmezliklere rağmen hala Baros, Elmander isimlerinin yanına 3. bir yabancı forvet düşünülüyor. O isim alınınca Baros elden çıkartılacak büyük ihtimalle. Ancak Pino ve Stancu neden hala gönderilmiyor ve neden hala Pino'nun kalması yönünde görüşler var anlamıyorum. Modern futbolda öncelik az gol yemektir. Az gol yiyen takımlar genellikle başarılı olurlar. Ancak bunca eksikliğe rağmen atılmış net bir adım yok. Taraftarın yönetime Drogba'dan önce bence stoper konusunda baskı yapması gerekiyor. Daha Hakan Balta, Çağlar, Serkan, Sabri gibi kalitesiz adamları içeren sağ bek ve sol bek mevkisine gereken transferleri söylemiyorum bile..

Sabri hariç dediklerine katılmamak imkansız gibi...

İşin acı tarafı herkez "1 tane daha stoperimiz olsa ne iyi olur" havasında fakat, Şampiyonluğa oynayacak takımın formsuzluklar, sakatlıklar, cezalar, lig, kupa, milli takım, kıl, tüy derken oluşacak aksaklıklardan etkilenmemesi için en az 4 tane hepsi eş değer üst düzey kalitede defans oyuncularına ihtiyacı vardır.

Gökhan Zan ı defanstan saymayın booşuna, bir Servet var şuan onunda en büyük marifeti auta giden topla rakibin arasına 15m den geçerek perde yapmaya çalışmak.. İnsan üstü ..

Servet demeyin..tüylerimi diken diken yaptı bu sene...iğrendim o adamdan...keşke iki yabancı stoper alsakta şu adamı da kulübeye göndersek..gerçi bir korkumda bu adam yedek kalırsa kulübü daha çok karıştırır....

En sıkıntılı bölgeye takviye yapılamdı en az 1 tane Türk bir tane yabancı stoper alınmalı

Gönül ister ki stoperlerin ikisi de yabancı olsun ama olamıyor maalesef.Biz ki hücum oynayan bir takım olarak defans hattını önde kuruyoruz ve o defans hattıyla dünyada en son oynayabilecek oyuncuya bel bağlıyoruz: Servet.

Allah'a sart kosulmus sanki konuyu incelemeye aldim hayatinizi dar edebilirim dikkkaayt

Sabri kalitesiz bir adam değil.Türkiyenin en iyi 2. sağbeki.Sabriye Serkandan daha iyi bir alternatif gerekli orası ayrı.

Üst Alt