STSL 11/12 H:21 | Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 93 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:21 | Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:21 | Eskişehirspor 0-0 Galatasaray | Maç Sonucu

Bu seneki en kötü oyundu o yüzden 1 puanı kayıp olarak görmemek lazım gün gelir bu kötü oyun/saha/havada çok işe yarar ,

takımda muslera-semih-ujfalusi haricinde herkes kötüydü , beni sinirlendiren tek birşey vardı oda şu şartlarda kaleye bir tane bile şut atılmayışı ,

Saygılar.

Oyuncular çok fazla sakatlık korkusu ile mücadele ettiler. Hasan Şaş'ın açıklamaları bunda etkili oldu diye düşünüyorum.

Ancak bizim de düşüncemiz farklı değil. 2 oyuncuyu kaybedip 3 puan almaktansa oyuncu kaybetmeden 2 puan kaybettik. Maç gündüz oynanamazmıydı?

Bunu sormak lazım ama Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Aydınlar varken bu biraz zor..

Düzeltiyorum Mehmet Ali Aydınlar Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıydı..Karıştırdım ;)

Bu maçta yine hayal kırıklığı yaratan belli başlı isimler vardı onlar Kazım ve Sabri diğerleri de berbat oynadı , zemin kötüydü felan ama 1 tane şutumuz yoktu insaf be insaf..

Maç hakkında birkaç yorum yapmak istiyorum.

İlk önce şunu söylemekte fayda var. Böylesine kötü bir zeminde oynanan maçtan zaten fazla gol beklenmiyordu, pozisyon bile bulmakta zorluk çektik. Net pozisyonumuz yoktu. Bu normal.

Normalde maç başına 500'e yakın pas yapmamıza ve topa sahip olma oranında rakiplerimize %20'ye kadar fark yapmamıza rağmen bugün durum tersti. Maçı hem deplasmanda oynuyor olmamız hem de kötü bir zeminde oynamamız topa hakim olmamıza engel olurken 250 kadar başarılı pas yapabilmemize sebep oldu. Zemin sık sık oyuncularımızın, özellikle Kazım'ın, dengesini kaybederek etkisiz performans göstermelerine neden oldu. Oyuncuları ve teknik ekibi eleştireceğim tek nokta, devamlı hava toplarıyla rakip kaleye gitme çabamızdı. Elmander'in pozisyon bulamamasına sebep olan etkenlerden biri de buydu. Havaya şişirilen toplar hep kaptırılan bir top olarak geri döndü. Bunun yanında Baros'un olmaması da büyük bir eksikti bizim için.

Defansta zaman zaman açık vermemize rağmen özellikle stoperlerimiz ve kalecimizin vermiş olduğu güven duygusu bu maçta gol yemememizi sağladı. Benim şahsi görüşüm, bu maçın adamının Semih Kaya olduğu yönünde. 2-3 kez hata yapmış olmasına rağmen defansımızı rahatlatan hamlelerin çoğu onun çabasından kaynaklandı. Muslera'nın ise kornere çelmeyi başardığı net pozisyonda, bizim için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu görmüş olduk tekrar. Beklerimizin formsuz olması sebebiyle rakip çok kolay rakip sahamızda etkili pozisyonlar bulabildi. Rakibin devamlı olan presi ve top çalma arzusu orta sahamızın da etkisiz olmasının sebeplerindendi.

Bunun yanında, maçın ilk dakikasından beri topla oynamamıza izin vermeyen bir hakemi de not etmek gerekli. İlk dakikadan beri dikkatimi çeken hakemin bu tavrı, bize zarar verdi. Neredeyse tüm ikili mücadelelerde düdüğüne başvuran Türkiye'nin en iyi hakemi, soğuk olan hava şartlarının üzerine bir de oyunun soğukluğuna ve temponun düşüklüğüne sebep olarak, maçı seyreden tüm futbolseverlerin zevksiz bir maç takip etmesine olanak verdi. Cüneyt Çakır'ın özellikle 59. dakikada Nadareviç'in sarı kartıyla sonuçlanan pozisyonumuzda oyunu avantaja bırakmamış olması belki de bizi 3 puandan etti.

Bunun haricinde Alper Potuk'un vahşice Selçuk'un bacağına tabanla basmasının sadece sarı kartla "ödüllendirilmesi" hakemin bir diğer hatasıydı. Alper'in yere doğru hareketlenen topla alakası bulunmaksızın ayağını yarım metre kaldırarak Selçuk'un bacağına futbol sahalarında olamayacak şekilde basmış olmasının sakatlıkla sonuçlamaması ise bir mucize olarak nitelendirilebilir. Bu dakikadan sonra bile gereksiz hamlelerle oyuncularımıza sert müdahalelerde bulunan Alper'in ikinci bir sarı kartla oyundan atılması bile muhtemeldi. Bütün suçu hakeme yüklemek de haksızlık olacaktır, ancak hakemin performansından genel olarak memnun olmadığımı belirtmek isterim.

Maçın ilk yarısında iki kez penaltı bekleyen Eskişehirspor'un bu beklentisi, özellikle Semih'in pozisyonunda, yersizdi. Semih ellerini geriye atmış, ve adeta kollarını gövdesiyle bütünlemiş olmasına karşın bu pozisyonda penaltı beklenenlerin futbol bilgisinden şüphe duymak gerekir. Hakan Balta'nın pozisyonunun ise, hakem penaltıyı verse de vermese de itiraz edilemeyecek bir pozisyon olduğu düşüncesindeyim. Hakan sağ kolunu gövdesiyle birleştirmiş olmasına rağmen gövdesiyle topa müdahale etmeye çalıştı ve top koluna çarptı. Bu pozisyonda hakemin penaltı noktasını göstermemiş olmasına herhangi bir itirazda bulunmak gereksiz olur.

Ayrıca sahanın özentisiz olarak temizlenmiş olması da bizim için bir handikaptı. Emre'nin kullanmaya çalıştığı kornerlerde, topun gerisinde durabilme mesafesini kısıtlayan kar yığını, Eskişehirspor yetkililerinin ve sahayı maçtan önce kontrol eden hakemlerin bir ayıbıdır.

Beklerimiz Sabri ve Hakan'ın formsuzluğu bu maçta da devam etti. İkisinin de pas hataları ve defansta verdikleri açıklar, bizi gol yollarında etkisiz kılarken, zaman zaman tehlikeye de attı. Yiğit'in girmesinden sonra sağ beke geçen Kazım, herhangi bir etki gösteremese de, defansif olarak çok kötü değildi.

Kanat oyuncularımız Kazım ve Emre'nin topla buluştukları poziyonların çoğunu cömertçe harcamaları belki de zeminden kaynaklanıyordu. Orta sahamız zaten topla etkili olamıyorken kanatlarımızın da işlemiyor olması bizim için büyük bir dezavantajdı ve bu bulabildiğimiz pozisyon sayısına da yansımış oldu. Oyuna sonradan giren Sercan ve Yiğit'in de tempoyu yükseltme çabaları sonuçsuz kaldı. Elmander'in ileride tek kalması ve hava toplarında rakibin topa sahip olmaya daha yakın olması da pozisyon bulmamızda zorluğa neden oldu.

Bunun yanında da Eskişehirspor'u kutlamak gerekir. Veysel gibi önemli bir oyuncularının kart cezalısı olmasına rağmen, arkalarındaki taraftar desteğiyle bize orta sahada çok az geçit vermiş olmalarına, kanatlarının etkili şekilde pozisyon üretebilme becerileri saygıyı hak ediyor.

İki takımın da puan kaybetmemek için sahaya çıkmış olduğu izlenimi vardı maçın genelinde. Böyle bir zeminde oynanan maçtan güzel bir sonuç beklemek de haksızlık olurdu açıkçası. Ancak pozisyona dahi giremememiz Galatasaray'a yakışmadı. 9 maçlık galibiyet serisinin sona ermiş olmasının verdiği üzüntüye rağmen, oyuncularımız için büyük tehlikeye sebep olabilecek koşullardan dolayı herhangi bir sakat vermememiz sevinilecek bir nokta.

okumadim like verdim baya zaman almis

kazansaydik herhalde 10 sayfa yazardin renkdas

kotu oyunun affi yok. saha vs. bahane degil. saha etkiler diyordum da bu kadar da degil yani.

aynen cok komik bahene.....hoca bence 2.yarıya değişiklik yapmadan başlıcaktı.ilk yarı en azından ortadaydı oyun....sercan girince ortasahayı verdik...

Alper gerçekten de tam Fenerin oyuncusuymuş. Her türlü çirkefliği yaptı. Her pozisyonda yerde kalmalar üstüne her müdahalede sertlik Alper'de..

Kırmızı görmeliydi. Ki bu birşeyi değiştirmezdi ama haketti.

Alper gerçekten de tam Fenerin oyuncusuymuş. Her türlü çirkefliği yaptı. Her pozisyonda yerde kalmalar üstüne her müdahalede sertlik Alper'de..

Kırmızı görmeliydi. Ki bu birşeyi değiştirmezdi ama haketti.

keşke alsayı fb.....berbat bir oyuncu...birde bu forumda cok övenlerdı...neye göre övüyolar cok merak ediyorum...

okumadim like verdim baya zaman almis

kazansaydik herhalde 10 sayfa yazardin renkdas

Like almak için yazmadım bu yazıyı, umrumda değil çünkü like sayım. Ben sadece kendi görüşlerimi belirtmek istedim bir taraftar olarak. 1 satır da yazsam 1000 satır da yazsam görüşlerimi belirtmek istiyorum. Okuyan kişilerin de bana hak vermesi, okumayan kişilerin like vermesinden daha değerli benim için. :ka21:

409222_2512687772144_1101637642_31939995_1938008914_n.jpg

Meşalelerin etkisiyle saha dumanla kaplanıyor ama tribün görüntüsü çok güzel oluyor.

Galatasaray kötü oynadı evet ama herkez gibi bizimde Kötü oynama hakkımız var , sporun doğal kanunu bu. Zemin kötü Sabri sahada daha ne bekliyorduk ?

ben Berabere bekliyordum ve iyi maçta beklemiyordum. olay gayet açık Zeminin kötü olması futbolu etkiledi , çünkü yıllarca sakatlık veren GS artık sakatlık vermek istemiyor. 2 puanın telafisi olur zaten play off oynanacak ama Sakatlıkların telafisi zor olur hem futbolcuyu kaybederiz hemde puan kaybedebiliriz art arda.

ben Sakatlık olmadığı için bugünden memnunum , eleştirecek birşey illaki bul diyorsanız ESkişehir gibi güzel şehire halen stad yapacaz diye milleti uyutan ,Spor bakanını belediye başkanınıö Başbakanı eleştiriyorum. Süper Lig takımının amatör stadta top oynaması bana anormal geliyor

Sanki ligin son maçı ve biz şampiyonluğumuzu garantilemişizde bitsede gitsek gibi oynadık.İlk defa Galatasarayımızı bu kadar vasat oynerken gördüm.Ama büyük takımlarında kötü oynamaya hakkı var canları sağolsun.

Not:Shaqiri mutlak gerekli

Böyle bi deplasmanda yaratıcı oyuncusuz oynarsan golde atamassın.Acil dripling yapacak,çalım atacak kanat lazım.Yoksa her deplasman sıkıntılı geçer.Takım S.O.S veriyor.

Böyle bi deplasmanda yaratıcı oyuncusuz oynarsan golde atamassın.Acil dripling yapacak,çalım atacak kanat lazım.Yoksa her deplasman sıkıntılı geçer.Takım S.O.S veriyor.

Bu koşullarda dripling yapacak adam zor bulunur.

Takım 9 haftadır SOS veriyor diyorsan anlarım. Ama Baros yoktu, zemin berbattı, Sabri formsuzdu. Biraz eleştirirken nedenleri de düşünelim.

Baroş'un yokluğu en büyük engeldi.Elmander tek forvet olamaz,olamadı da.FT Sercan'a güvense 442 çıkardı ama güvenemedi.Açıkcası ben de güvenmezdim.Olmayınca olmuyor.Eboue de ayrı bir nokta.

Hava şartları kötüyse herkese kötü.onun bahanesi olmaz.

Üst Alt