STSL 11/12 H:7 | Mersin İY 0-1 Beşiktaş | 24 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:7 | Mersin İY 0-1 Beşiktaş | 24 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:7 | Mersin İY 0-1 Beşiktaş | 24 Ekim | Maç Sonucu

Necip cok iyi oynadi, aynisi Ernst ve Cenk icin gecerli. Hilbert ve Ismail siritmadilar. Bunun en buyuk nedeni Ernst ve Necip oldu. Cenk guzel kurtarislar yapti. Ernst bildigin gibi 2009 Ernst. Necip cok iyi paslar verdi ama ilerdeki adamlar degerlendiremedi. Cok top kapti. Aslanim Necip.

Bjk icin en dogrusu Necip-Ernst.

Ernst gerektiginde tek basina bile ön libero oynayabilir.

Necip cok iyi oynadi, aynisi Ernst ve Cenk icin gecerli. Hilbert ve Ismail siritmadilar. Bunun en buyuk nedeni Ernst ve Necip oldu. Cenk guzel kurtarislar yapti. Ernst bildigin gibi 2009 Ernst. Necip cok iyi paslar verdi ama ilerdeki adamlar degerlendiremedi. Cok top kapti. Aslanim Necip.

:)

Ernst oynatilmazmi.

fabian%252Bernst.jpg

Cevap: STSL 11/12 H:7 | Mersin İY 0-1 Beşiktaş | İlk Yarı

Pektemek attı. Pektemek adına sevindim. Küvarejma'nın golden önceki pozisyonda ceza sahası içinde attığı pas nedeniyle de bir kez daha nefret ettim adamdan.

Senin önyargıların oldugun bilseydim hiç tartışmazdım.Ama bu yorumda ayıp o pozisyonu Hikmet Karaman Trt1de çok güzel açıkladı yıldız tvden bulabiliyorsan bak 23.00'a dogruydu.

Cevap: STSL 11/12 H:7 | Mersin İY 0-1 Beşiktaş | İlk Yarı

Senin önyargıların oldugun bilseydim hiç tartışmazdım.Ama bu yorumda ayıp o pozisyonu Hikmet Karaman Trt1de çok güzel açıkladı yıldız tvden bulabiliyorsan bak 23.00'a dogruydu.

Önyargım olduğu doğru değil. Önyargı görmeden karar vermektir, ben Quaresma'yı seyrettim, futbolu zevk veriyor, çok iyi oyuncu, ama zaman zaman yaptığı yanlış tercihler (artistlik, pas atmama) benim onu sevmememe neden oldu. Takım oyununu biraz daha iyi becerebilse sevmeye başlarım, ki son maçlarda beni oldukça şaşırtıyor, ve kabul etmeliyim ki bu maç çok beğendim.

15 dakikalık arayıştan sonra buldum Hikmet Karaman'ın yorumunu da. :)

O pozisyonda aynısını ben de düşündüm. Quaresma aslına bakarsan mantıklı olanı yaptı, ve koşu yoluna pas attı. Ama ordaki diğer adamın da dediği gibi, 1 metre daha yakına atması gerekirdi, Veli'nin daha rahat vurabilmesi için. Evet Veli daha yakın topa rakipten, ancak rakip yere yattığında zaten 1 metrelik mesafe kapanacak, oysa ki Veli sadece ayağıyla vuracağı için şut çekerken 50 cm'lik bi yol kat edecek (koşması hariç). Quaresma orada pas atarak çok iyi yaptı, ama Veli'ye daha yakın olmalıydı o pas.

"Ama bu yorumda ayıp" demişsin, sonuna kadar katılıyorum. Ayıp ettim. Ama sebebi de var. Bu maçı zevk için seyrediyordum, ve Quaresma ceza sahasında oraya kadar gelmişken o pozisyonun golle sonuçlanmaması sinir edecekti beni, öyle bir pozisyon harcanmamalı. Bunu Galatasaray'dan herhangi bir oyuncu yapmış olsa da tepkim iyi olmazdı. Veya aynı pası atıyorum, Agüero verseydi tamamen ilgim olmayan sırf zevk için izlediğim bi maçta, benzer bi tepki gösterirdim. Ama bu pası atan Quaresma olunca, kendisi de sevmediğim bir oyuncu olduğu için, tepkim "bir kez daha nefret ettim" oldu. Bir kez daha nefret ettim mi? Hayır, sadece o pozisyonun golle sonuçlanmamasından duyduğum üzüntü veya sinir hangisiyse artık...

Umarım anlatabilmişimdir. Yorumun için sağol, alıntıladığın yorumum tamamen aklımdan çıkmıştı. :)

Sende haklısın fakat; takımdakilerin çogu Quaresma'ya yetişemiyor.Bir oyuncu topa doğru koşarak vurursa daha sert ve düzgün gider.Quaresma bunu düşündü ama Veli sadece top önüme düşsün oldugum yerden vurayım düşüncesinde bu yanlış.Aynı pozisyonları yanılmıyorsam Antalya maçındada yaşadı hepsini kaçırdı ve taraftara kötü gözüktü.(Çoğu taraftar ben Veli'yi önceden izlediğim için ona güveniyorum). Objektif mesajından dolayıda teşekkür ederim en azından dürüst konuştun. :)

oha bjknin maçı mı vardı lan ahah :D yıl olmuş 2011 bjkye haala maç yaptırıyorlar

Sende haklısın fakat; takımdakilerin çogu Quaresma'ya yetişemiyor .Bir oyuncu topa doğru koşarak vurursa daha sert ve düzgün gider.Quaresma bunu düşündüama Veli sadece top önüme düşsün oldugum yerden vurayım düşüncesinde bu yanlış.Aynı pozisyonları yanılmıyorsam Antalya maçındada yaşadı hepsini kaçırdı ve taraftara kötü gözüktü.(Çoğu taraftar ben Veli'yi önceden izlediğim için ona güveniyorum). Objektif mesajından dolayıda teşekkür ederim en azından dürüst konuştun. :)

Aslında boldladığım kısmı göz önünde bulundurursam Quaresma hakkında daha iyi düşünebilirim sanırım. Her oyuncunun oyun zekası bir olmuyor, Quaresma'nın da oyun zekası yüksek. Belki de bu yüzden pas atmayı tercih etmiyor, takım arkadaşlarının oyun zekaları daha düşük olduğu için, doğru yere koşu yapmıyorlar ve pas atmak istemiyor. Ancak birçok kez (Porto ve MilliTakım'dayken de) müsait arkadaşlarına pas atmayıp, kendi gitmeyi seçmişti, gereksiz yere trivela'lar yapmıştı, o zaman başladı bende Quaresma'ya karşı bi negatif duygu..

Eyvallah :)

Üst Alt