STSL 12/13 H:9 | Galatasaray 3-0 Kayserispor | Maç Sonucu | 27 Ekim - Sayfa 58 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:9 | Galatasaray 3-0 Kayserispor | Maç Sonucu | 27 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:9 | Galatasaray 3-0 Kayserispor | Maç Sonucu | 27 Ekim

Temiz galibiyet aldık bu iyi oldu ama rakipte çok vasattı iyi moral oldu

böyle bi maça ve morale ihtiyacımız vardı ama unutmayalım ki

bugünkü kayseri = akhisar belediye

Cluj maçında cezalı olan melonun yerine Yekta oynayacaktır büyük ihtimal. Oynamasıda lazım. Bu takıma yekta lazım engin de lazım. Cluj maçında ben Fatih terimin yerinde olsam Engini hamitin yerine oynatırım.. inadı bırakıp eskisi gibi formayı adaletli dağıtırsa cluj çok basit bir av olur.

Önümüzde seri yapabiliceğimiz maçlar var ,6 tane maç

Belediye - Mersin - Karabük - Elazığ -antep - sivas . Ondan sonrada fener maçı var , 6 da 6 yapıp ondan sonra feneri arenada yensek olayı bitirsek

Moral açsından çok iyi oldu bu galibiyet rakibin çokta önemi yok bu aşamada.

Önümüzde seri yapabiliceğimiz maçlar var ,6 tane maç

Belediye - Mersin - Karabük - Elazığ -antep - sivas . Ondan sonrada fener maçı var , 6 da 6 yapıp ondan sonra feneri arenada yensek olayı bitirsek

Sivas ve belediye maçları zorlu geçecek maçlar. oralardan alınacak puanlar ekstra puanlar olur gibime geliyor.

Sivas ve belediye maçları zorlu geçecek maçlar. oralardan alınacak puanlar ekstra puanlar olur gibime geliyor.

Belediye ve Sivas bu sezon çok iyi değil zaten Şampiyonluk düğümü böyle maçlarda çözülür bu maçları kazanacağız ki Fener'i de yenip farkı açıp ligi erken bitirelim.

bende maçtaydım güzel bi maçtı hamiti hiç beğenmedim diğerlerini beğendim

9.Hafta'da böylece bitti , kaldı lig arasına 8 maç biri Fener biri Trabzon maçları önümüzde ki 6 maçı kazanıp kendi evimizde Fener'i mağlup edersek farkı açar yürür gideriz , devre arası da gelecek takviyelerle Şampiyon oluruz. Fakat önümüzde ki bu 8 maç çok önemli bu 8 maçtan 24 puan çıkarırsak önümüzde kimse duramaz açık ve net.

Tabi bu arada ŞL'de de gruptan çıkarsak harika olur , gruptan çıkmamız şu olaya bağlı biz Cluj'u yenersek ve ManU. yine Braga'ya puan vermez ise 12 puana ulaşan ManU. çıkmayı garantileyip İstanbul'a yedek kadro ağırlıklı gelecektir , İstanbul'da ManU'dan puan alırsak son maçta Braga ile de yarışabiliriz Cluj ile'de onuda kendi aralarında ki maç tayin edecek. Çıkma ihtimalimiz hala var ve kendimizi bulmak üzereyiz bu maç yeni bir başlangıç.

Haydi Aslanlar gösterin gücünüzü dünya'ya.

ne bos laflar yaziyorsunuz , inanilir gibi degil

madjukicin 2 hafta lnce kacirdigi 2 golu versem ne dersin acaba, higuanin 1 ay önceki bir macta, hatirlamiyorum simdi kacirdigi golleri göstersem, ne derdin acaba.

yahu gol kacirmayan, sacma sapan gol kacirmayan bana bir tane adam göster

Cümlemin sonunda ünlem işareti var :) Ben Burak ' ı sonuna kadar savunuyorum onu eleştirenlerle sezon sonu görüşeceğim :b5:

Cümlemin sonunda ünlem işareti var :) Ben Burak ' ı sonuna kadar savunuyorum onu eleştirenlerle sezon sonu görüşeceğim :b5:

özür müdür, herkes hayvan gibi buraka yukledi, o anda buldugum ilk mesaji alinti yaptim, cok dikkat etmedim.

burkin eksik yöneri var, kötü huylarida var.

ama cocuk gol kacirdi diye adami kazma yapanlari görünce kafayi yedim.

o pozisyonda daha yeni gördüm, kapatmistim ,d aha dogrusu kapanmisti kana bende o anda.

o pozisyonda topu 2 saniye önce atmayan amrabattada suc var az cok.

tamam, yinede gol yapmaliydi onu, ama 2 saniye önce atsa amrabat topu, cok daha sakin, rahat köseyi secip, rakipsiz, kaleciy ebakip vurus yapicak cocuk.

amrabat gec verince, hem defanstaki eleman kaymis, dokunmus hatta biraz topa sanirim, hem kaleci birseyler yapmaya calismis.

o anda burak sagla mi vurayim, solla mi vurayim falan filan derken, kacmis gol.

yani öyle rezil bir pozisyon degil

2 haftadir yaziyorum madjukicin wolfsburga karsi evinde karsi karsiya kacirdigi 2 golu, keske videosunu bulsam.

Kaç haftadır öne geçipte beraberlikle bitirdiğimiz maçlardan sonra forumun geneli niçin dengeli oynamıyoruz niçin deli gibi saldırıyoruz deniyordu.Bugün ilk yarı 3 gol attık ve ikinci yarıda dengeli bir oyun oynamaya çalıştık fazla kasmadık yani.Şimdi de ikinci yorı hiç iyi değildik güzel oynamadık cartı curttu forumda bazı arkadaşlar ne istediğini bilmiyor.Bugün skoru tutmak içn kasmadık yani haftalardır söylendiği gibi deli gibi saldırmadık ama gene yaranamamış takım:SS:

Birşey soracağım gülerken izin falan mı alacağız. İstersen butonda koyalım, izin alma butonu olsun adı da.

Türkçeyi kullanma konusunda ki tavırların komiğime gitti. Ömrünün belkide %80'ini yurt dışında geçirmiş adamlara gelip burada Türkçeyi şöyle kullan böyle kullan ben bekçisiyim diye ahkam kesemezsin.

Herkes Türkiyede oturmuyor, herkes Türkçe üzerine master falan yapmamış. İnsan kendini aktarabildiği sürece kullanmış olduğu edat,bağlaç vs diğer herşeyin hiçbir önemi yok.

Önemli olan konuda ki doğru aktarmış oldukları, insanların düşüncesini, fikirlerini eleştirebilirsiniz. Ama dil bilgisine gelince orada dur bir dakika derler adama. Bu sadece senin için değil, aynı fikirdeki herkes için geçerli.

Türkçe olmayan absürtük kelimeler dolu cümlelere bende bazen kızıyorum ama şöyle düşünmeli 5 parmağın 5'i de bir olmadığı gibi insanların bulunmuş olduğu sosyal statü ve çevre bir değil. Ha burası Fen/Edebiyat fakültesi'nin dil bilgisi/bilimi ile ilgili bir bölümü olsaydı. Senin bu tavrına kesinlikle hak verirdim ama yapmış olduğun çok yanlış geldi bana.

Forumda günde atılan belkide 10-20bin üzeri post var iken ve bunların belkide %10'luk kısımı yanlış Türkçe iken, rastgele gözüne bir adamı kestirip sallayamazsın.

Ben izin alın filan demedim, bana cevap veren arkadaş da güya kapak yapacaktı ama batırdı.. Üstüne o mesaja gülününce hata onaylanmış oldu ki ben de neye güldünüz diye sordum; tepki amaçlı.

Aslında çok yanlış bir şey yazmışsınız. Asıl insanların fikirleri eleştirilemez, sadece saygı çerçevesinde tartışılır. Neyse konu o değil. Evet Türkiye'de yaşamamıştır ama eyer değil de eğer demeyi bilemeyecek kadar mı cahil? Kesinlikle noktalama veya anlam bozuklukları gibi şeylere girmedim, giremem zaten. Beni tamamen yanlış anlayıp, yargılıyorsunuz. Ama sorarım size, ben niye İngilizceyi düzgün yazıyorum ya da başka bir dili? Ki bunu sadece gurbetçiler değil bu ülkenin insanı da yapıyor! Ben tepki vermeyim, sen tepki verme, sonra?

Dediğin gibi ileri derece hata yapan %10 anca ve ben ilk defa karşılaştım, tepkimi verdim.

Ben izin alın filan demedim, bana cevap veren arkadaş da güya kapak yapacaktı ama batırdı.. Üstüne o mesaja gülününce hata onaylanmış oldu ki ben de neye güldünüz diye sordum; tepki amaçlı.

Aslında çok yanlış bir şey yazmışsınız. Asıl insanların fikirleri eleştirilemez, sadece saygı çerçevesinde tartışılır. Neyse konu o değil. Evet Türkiye'de yaşamamıştır ama eyer değil de eğer demeyi bilemeyecek kadar mı cahil? Kesinlikle noktalama veya anlam bozuklukları gibi şeylere girmedim, giremem zaten. Beni tamamen yanlış anlayıp, yargılıyorsunuz. Ama sorarım size, ben niye İngilizceyi düzgün yazıyorum ya da başka bir dili? Ki bunu sadece gurbetçiler değil bu ülkenin insanı da yapıyor! Ben tepki vermeyim, sen tepki verme, sonra?

Dediğin gibi ileri derece hata yapan %10 anca ve ben ilk defa karşılaştım, tepkimi verdim.

Mantıksız bir tartışma olmuş. Güzelce izah edip "eyer" değil "eğer" diyebilirdin, karşındaki de anlayışla karşılardı. Ki yurt dışında yaşayan birinin "eğer" yerine "eyer" kullanması anormal bi durum değil, cahillik hiç değil. Çünkü bu adam Türkçe dersleri görmüyor, Türkçe'nin okunduğu gibi yazılan bi dil olduğunu biliyor ve "eğer" ile "eyer" kelimelerinin telaffuzunda da çok büyük bi fark yok. Mesela gurbetçiler "sevdiğiniz" gibi kelimeleri "sevdiniz" şeklinde yazıyor. Günlük hayatta kullanmadığı, ayda yılda bir kere yazdığı bi dili çok iyi yazamaması normal, bu konuda anlayışlı olmak lazım. Özellikle yurt dışına gidip, doğma büyüme oralı olan ama özünde Türk olan, Türkçe konuşabilen kişilerle karşılaşırsan bunu çok daha rahat anlayabilirsin.

Sen İngilizce dilini düzgün yazabilirsin veya başka bi dili. Ama neden yazabilirsin? Öğrenim gördüğün için. Hem de kaliteli sayılabilecek bi öğrenim gördüğün için. Ama yurt dışındaki Türkler ya Türkçe öğrenimi görmüyorlar ya da çok kaliteli olmuyor Türkçe dersleri. Normal bi durum yani Türkçe eğitimi görmemiş olup Türkçe konuşan/yazan birinin hatalarının olması. :yenieek:

Üst Alt