STSL 18/19 H:3 | Beşiktaş 2-3 Antalyaspor | MS | 26 Ağustos - Sayfa 37 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Dogru ama kuralin mantigi da cok sacma diyemeyiz

Neden , bir aciklayim

Adriano muydu , topa yukselip vuruyor . Tut ki vurmasa veya karismasa idi , (illa bu pozisyondakileri degil de genel dusun) arkadan gelebilecek bir baska ofsayt olmayan oyuncunun pozisyona girme ihtimali var miydi ? Ve bu yuzden de ofsaytta olan adam kendini pasiflestirebilir miydi ? Evet

Araya girip kafayla oynayarak sen olusacak pozisyonu degistirip aslinda yeni bir pozisyon olusturuyorsun . Ve o pozisyonda da senin savunmaci olarak baslattigin ve dolayisiyla ofsayt olamayacak bir pozisyona

Eksisi artisi ile dusunulebilir bu kural . Eger oyuncu ofsaytta ise , o zaman dokunma topa savunmaci olarak

Bu karari desteklemiyorum ama mantigi yok da diyemem

Streamable - free video publishing

DljcJiwXgAEEt57

Şaka maka Talisca Bey oynasaydı muhtemelen kazanırlardı . Minimum 1 tane ceza sahası dışından bir de kafayla sallardı .

Hahahaha ben dün uyuya kalmışım bu maçı komple kaçırdım.

Şimdi gördüm skoru, ezik heriflere iyi olmuş.

sent via GSC

Bir pozisyonda top tam olarak taca çıkmadan bjk tercümanı topu alıp Caner’e vermiş. Halis de maçı direkt serbest vuruşla başlatması gerekirken, hakem atışıyla başlatmış bu yüzden de kural hatası diyorlar, maç tekrarı talebi gelebilir diyorlar.

Bu durumda mağdur olan Antalyaspor, niye tekrar olsunki?

⇉Ahmet Çakar: Kural hatası yapıldı
⇉Seçim Demirel: Kural hatası yapıldı
⇉Deniz Çoban: Kural hatası yapıldı

Deniz Çoban: "Beşiktaş - Antalyaspor maçında hakem kural hatası yaptı, maçın tekrarı talep edilebilir"

Şimdi ilk anda Antalyalı atıyor mesela ama o top Beşiktaşlı savunmacının müdahalesi ile gidiyor Antalyalı oyuncuya. Artık ofsayt verilmiyormuş buna

Bu kuralı insanlar neden saçma buluyorlar onu algılayamıyorum.

Şimdi diyelimki son defans oyuncususun ve top ayağında. Geri pas yaptın ve kalecine daha yakın olan rakip oyuncu araya girdi topu kaptı ve gol oldu.

Benim için o ile Adriano'nun pozisyonu arasında bir fark yok.

İkisi de topa isteyerek hareket katıyor.

Bu kuralı insanlar neden saçma buluyorlar onu algılayamıyorum.

Şimdi diyelimki son defans oyuncususun ve top ayağında. Geri pas yaptın ve kalecine daha yakın olan rakip oyuncu araya girdi topu kaptı ve gol oldu.

Benim için o ile Adriano'nun pozisyonu arasında bir fark yok.

İkisi de topa isteyerek hareket katıyor.

Bir miktar fark var. top bir oyuncunun kontrolunde iken hatali pas verir de rakibe kaptirirsa elbette ofsayt olmaz

Defans oyuncusuna carpip ofsayttaki oyuncuya giderse de haliyle ofsayt olur

Bu 2 durum zaten herkesce bilinir

Adrianonun pozisyonundaki ise biraz gri bir alan . Yoruma acik

Hem bilincli oynama yonunden yoruma acik , hem de bu sekilde bir oynamanin ofsayti ortadan kaldirip kaldirmamasi gerektigi acisindan yoruma acik

Cunku defans oyuncusu burada araya girmek istiyor , topu kesme amaciyla bir hamlede bulunuyor fakat bilakis hucumcunun onune dusuyor top , bunu bile isteye yapmasi mumkun degil , ama carpma da degil

Fifa nin cok hakem yorumuna dayali zor ayirt edilecek ve tartisma cikaracak kurallarindan biri acikcasi

Ceza alani icerisindeki bariz gol sansini topa mudahale niyeti ile engellersen kirmizi yerine sari verilir kurali gibi bu da , onda da ayirt etmesi zorluk iceren durumlar var

Bir miktar fark var. top bir oyuncunun kontrolunde iken hatali pas verir de rakibe kaptirirsa elbette ofsayt olmaz

Defans oyuncusuna carpip ofsayttaki oyuncuya giderse de haliyle ofsayt olur

Bu 2 durum zaten herkesce bilinir

Adrianonun pozisyonundaki ise biraz gri bir alan . Yoruma acik

Hem bilincli oynama yonunden yoruma acik , hem de bu sekilde bir oynamanin ofsayti ortadan kaldirip kaldirmamasi gerektigi acisindan yoruma acik

Cunku defans oyuncusu burada araya girmek istiyor , topu kesme amaciyla bir hamlede bulunuyor fakat bilakis hucumcunun onune dusuyor top , bunu bile isteye yapmasi mumkun degil , ama carpma da degil

Fifa nin cok hakem yorumuna dayali zor ayirt edilecek ve tartisma cikaracak kurallarindan biri acikcasi

Ceza alani icerisindeki bariz gol sansini topa mudahale niyeti ile engellersen kirmizi yerine sari verilir kurali gibi bu da , onda da ayirt etmesi zorluk iceren durumlar var

Haklılık payın var ama şöyle düşünelim. Topa Adriano dokunmadı ve top Hücum oyuncusuna geldi ama oyuncu ofsaytta olduğunu anladı ve dokunmadı. Pozisyon devam eder.

Üst Alt