Şükrü Saracoğlu kapanıyor! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şükrü Saracoğlu kapanıyor!

Cevap: Şükrü Saracoğlu kapanıyor!

Mimari açıdan Şükrü Saracoğlu stadının üstü açılır-kapanır olamaz. Hangi kolon taşıyabilir ki o çatıyı ?

Zaten Kale arkası ve kapalı tribünlerinin yükseklikleri bile farklı. Onların üstüne bir çatı daha eklenemez.

Loca sayısı arttırma,koltuk yenileme,kapasite arttırma vs bunlara ne demeli ?

Loca sayısı artırma diye bir şey yok. Kale arkasına loca koyulması antu'dan birinin fantezisinden başka bir şey değil, kapasite artırılacaktı sadece. Kapasitenin artmasının mantığı da şu; bildiğin gibi stattaki 4 tribün de aynı hizada değil, üstünü kapatmak için ilk önce 4 tribünü de aynı hizaya getirmek gerekiyor. Bundan dolayı kale arkası tribünleri yükseltilip maraton ile aynı hizaya getirilecekti. Olay bundan ibaret.

Bizim stadin temeli atildiktan birkac ay sonra fb tarafindan böyle bir proje ciktiydi. Ama sonra maliyet cok fazla diye vazgectiler.

Mesajımda da söyledim ya zaten 2007-2008 sezonu bittiği zaman proje hayata geçirilecekti ancak maliyeti yüksek olduğu için değil, 2009 UEFA Kupası finali nedeniyle statta değişiklik yapılmasına UEFA'nın izin vermemesinden ötürü vazgeçildi.

Saraçoğlu'na UEFA engeli haberi Spor Toto Süper Lig haberleri - Spor Haberleri - Tümspor.com - Sporun net adresi, Haber, Spor, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Formula, motor, tenis, hentbol, atyarışı, euro2008, iddaa, beşiktaş, besiktas, galata

Necati kapağı takmış. Bense kalıbını geçireceğim aynı şeyi savunmaya devam ederse.

Ortada kapak görmüyorum, o yüzden kalıbını geçirmeyi deneyebilirsin. Geçiremezsen ben geçiririm ama, altyapıyı da oluşturdum yukarda yazdıklarımda zaten. Sen bir dene önce, becerirsen susarım, beceremezsen devam ederim...

Koskoca çatıyı yapmak için tadilat vs yeterli olur mu hiç? Gerizekalı mısın fanatik?

Koskoca çatıyı yapmak için tadilat vs yeterli olur mu hiç? Gerizekalı mısın fanatik?

Fenerbahçe yönetimindeki inşaat mühendisi ve müteahhitlerin sayısına bakarsan "Koskoca çatıyı yapmak için tadilat vs yeterli olur mu hiç?" cümlesinin ne kadar saçma olduğunu çok daha iyi anlarsın. Hayır konuşuyorsunuz, bari mantıklı şeyler söyleyin de cevap verdiğime değsin.

Tüm tribünlerin tamamen teker teker yıkılması gerekir. O çatıyı taşımak için sağlam kolonlar gerekli.

Stadın üstünün kapatılması fikri 3 yıl öncesine dayanıyor. 2008'de yapılacaktı ancak 2009 UEFA Finali nedeniyle izin çıkmadı statta değişiklik yapılmasına UEFA'dan. Sebep de kıskançlık vs. değil, stattaki drenaj problemi. Yağmur yağdığı zaman zeminin ne hale geldiğini hatırlıyoruz hepimiz. Ona çözüm olarak üstünün kapatılması isteniyor. Kıskançlıktan filan değil...

Stadın üstünün kapanmasının zemine bir yararı olacağını sanmıyorum yağacak olan yağmur kar maç sırasındada yağar o zemini yine mahveder ( maç sırasında açılır kapanır kapakların kapalı vaziyette olmasnın yasak olduğunu bildiğini var sayıyorum) ki UEFA bunu daha önce reddetmişti stadın genel yapısını göstererek.Birde şu var zemin için kapak taktırmaya yada zemini bahane göstermeye gerek yok küçük yağmur tünelleri ve zemin altı ısıtma diye bişey yapmışlar hacı inanırmısın Sivasın bile stadının o zemini Old Trafford gibi gösteriyor öyle sağlıklı tutuyor.He olay sidik yarıştırmaksa onu bilemem saygı duyarım öyle izlerim ama yok zemin için yok bilmem ne için bunlar biraz alakasız oluyor :)

Belkide bukadar konuşmaya bile gerek yok gazetenin sayfasını doldurmak için uydurduğu şeyler olabilir malum milli maçlar arası haber lazım.

Ibrahim'i sinirlendirmeyin adam tesrif etmis bari mantikli seyler soyleyin ki antuyu aratmayin

Ya sanki sen çok mantıklı konuşuyorsun da bizim cevaplarımız boşa gitmiyor.necati noktayı koymuş sana,sen hala maliyet değilde uefa vs.diye kıvırıyorsun.Stad temelinin atılmasıyla üstünün kapatma fikrinin ortaya çıkması arasında ki bağlantı olay.Sen başka yerden ceavap vermişsin.

Ibrahim'i sinirlendirmeyin adam tesrif etmis bari mantikli seyler soyleyin ki antuyu aratmayin

Sağol reis. :tiphat:

Başvurularını UEFA reddetmişti neyi uzatıyorlarki.

Stadın üstünün kapanmasının zemine bir yararı olacağını sanmıyorum yağacak olan yağmur kar maç sırasındada yağar o zemini yine mahveder ( maç sırasında açılır kapanır kapakların kapalı vaziyette olmasnın yasak olduğunu bildiğini var sayıyorum) ki UEFA bunu daha önce reddetmişti stadın genel yapısını göstererek.Birde şu var zemin için kapak taktırmaya yada zemini bahane göstermeye gerek yok zemin altı ısıtma diye bişey yapmışlar hacı inanırmısın Sivasın bile stadının o zemini Old Trafford gibi gösteriyor öyle sağlıklı tutuyor.He olay sidik yarıştırmaksa onu bilemem saygı duyarım öyle izlerim ama yok zemin için yok bilmem ne için bunlar biraz alakasız oluyor :)

Belkide bukadar konuşmaya bile gerek yok gazetenin sayfasını doldurmak için uydurduğu şeyler olabilir malum milli maçlar arası haber lazım.

Şu an için UEFA'nın reddettiği bir başvuru yok, çünkü ortada UEFA'yı ilgilendiren bir durum yok. Werder Bremen - Shakhtar Donetsk finali oynandı ya Saraçoğlu'nda, tadilat finalden önce olacağı için UEFA karşı çıkmıştı. Bugün ortada UEFA'yı ilgilendiren bir durum da yok, karşı çıkabilmek gibi yetkisi de yok.

Alttan ısıtma fayda sağlayacak olsa çoktan uygulanırdı, stadın altında dere yatağı olduğu için drenaj problemi herkesin bildiği bir şey. Bu yıl fazla yağmur yağmadığı için sorun olmadı ama daha önceki senelerde zeminin ne hale geldiğini sizler de çok iyi biliyosunuz. Üstünün kapatılması elbet fayda sağlar, bütün gün yağan yağmurun etkisi ile 90 dakika yağan yağmurun etkisi aynı olamaz...

Dün Habertürk 'te olması lazım, stadın üstünün kapanmasının olanaksız olduğu, ama Fenerli yöneticilerin Arena 'dan çok etkilendiğinden akustiği geliştirmek için projeler yapacağı yazıyordu. Emin olun Galatasaray bu stadı yapmasaydı Fenerbahçe 2008 'den beri ertelediği konuyu yine ertelerdi. Yani bir kompleks var ki zaten bu kadar savunuluyor kendilerine yakıştıramadıklarından.

En basitinden stadı açtık boya badana, dış cepheye ekran falan bişeyler yapılmaya başlandı karşı tarafta.

Nediyelim öyle olsun bakalım hele Uefa ya tekrar başvuru yapılsın ve onay alınsında bu konu gene konuşulur.

Ancak yine diyorum milli maç arası basına haber lazım :)

Nediyelim ölyle olsun bakalım hele Uefa ya tekrar başvuru yapılsın ve onay alınsında bu konu gene konuşulur.

Ancak yine diyorum milli maç arası basına haber lazım :)

Kardeş başvuru UEFA'ya filan yapılmaz, UEFA'yı ilgilendiren durum yok çünkü ortada. Bu işlere yerel yönetimler veya bakanlık-GSGM her neyse onlar bakar, başvuru oralara yapılır. 2008'de UEFA'nın izin vermeme nedeni 2009 yılında Saraçoğlu'nda oynanan UEFA Kupası Finali'ydi, sorun çıkar ve finali tehlikeye atar diye karşı çıkmıştılar. Bu saatten sonra kimse sormaz UEFA'ya...

Dün Habertürk 'te olması lazım, stadın üstünün kapanmasının olanaksız olduğu, ama Fenerli yöneticilerin Arena 'dan çok etkilendiğinden akustiği geliştirmek için projeler yapacağı yazıyordu. Emin olun Galatasaray bu stadı yapmasaydı Fenerbahçe 2008 'den beri ertelediği konuyu yine ertelerdi. Yani bir kompleks var ki zaten bu kadar savunuluyor kendilerine yakıştıramadıklarından.

En basitinden stadı açtık boya badana, dış cepheye ekran falan bişeyler yapılmaya başlandı karşı tarafta.

Ee rekabet böyle birşey zaten zamanında Faruk Süren stad planları maketleri yaptı bir cur cuna koptu Fener stadı yaptı bitirdi.

Fener stadı yaptı bu sefer bizimkiler bunu onur meselesi yaptı çok geç bitsede bir şekilde bitti.

Bizim stada başlandı Fener stadı bakıma alındı.Geliştrildi vsvsvs

Bizim stad bitti şimdi her yere ayrı ayrı bir stad yapılıyor Bjk stadını beğenmiyor onlarda istiyor.

Şimdide kapak yarışı olacak gibi iki tarafta hala kesin olmasa bile :)

Rekabet bu işte nekadar fazla olursa ilerisi gelişmi ve yenilik daha çabuk oluyor.Güzelde oluyor hani :)

Kardeş başvuru UEFA'ya filan yapılmaz, UEFA'yı ilgilendiren durum yok çünkü ortada. Bu işlere yerel yönetimler veya bakanlık-GSGM her neyse onlar bakar, başvuru oralara yapılır. 2008'de UEFA'nın izin vermeme nedeni 2009 yılında Saraçoğlu'nda oynanan UEFA Kupası Finali'ydi, sorun çıkar ve finali tehlikeye atar diye karşı çıkmıştılar. Bu saatten sonra kimse sormaz UEFA'ya...

Doğrudur braderim aklımda kalan şeyleri söylüyorum.Hayırlısı olsun sizinkilerin bu başvurusu yada işe başlamaları bi şekilde bizim tarafıda harekete geçirir gibi.Gerçi harekete geçicek pek kimse olmasada şuanda bir tepki bi planlama tarih ortaya koyar.

Loca sayısı artırma diye bir şey yok. Kale arkasına loca koyulması antu'dan birinin fantezisinden başka bir şey değil, kapasite artırılacaktı sadece. Kapasitenin artmasının mantığı da şu; bildiğin gibi stattaki 4 tribün de aynı hizada değil, üstünü kapatmak için ilk önce 4 tribünü de aynı hizaya getirmek gerekiyor. Bundan dolayı kale arkası tribünleri yükseltilip maraton ile aynı hizaya getirilecekti. Olay bundan ibaret.

Mesajımda da söyledim ya zaten 2007-2008 sezonu bittiği zaman proje hayata geçirilecekti ancak maliyeti yüksek olduğu için değil, 2009 UEFA Kupası finali nedeniyle statta değişiklik yapılmasına UEFA'nın izin vermemesinden ötürü vazgeçildi.

Saraçoğlu'na UEFA engeli haberi Spor Toto Süper Lig haberleri - Spor Haberleri - Tümspor.com - Sporun net adresi, Haber, Spor, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Formula, motor, tenis, hentbol, atyarışı, euro2008, iddaa, beşiktaş, besiktas, galata

Ortada kapak görmüyorum, o yüzden kalıbını geçirmeyi deneyebilirsin. Geçiremezsen ben geçiririm ama, altyapıyı da oluşturdum yukarda yazdıklarımda zaten. Sen bir dene önce, becerirsen susarım, beceremezsen devam ederim...

1) Kale arkalarının düzeltilmesi mümkün değil. Bir tarafından tem geçiyor, diğer tarafında ise -yıkılacak olsa bile- okul var. Okul yıkıldıktan sonra bile bu projeyi hayata geçirmek için tek yolları stadı kaydırmak olur. Bunun içinde stadın yıkılıp baştan yıkılması gerekir.

2) Kadıköy'de çalıştığım için TT Arena açılmadan önce stad ile ilgili hiçbir yenilemenin yapılmadığınıda görüyorum. Ne zamanki biz stadı açtık ş.saraçoğlunda harıl harıl çalışmalar başladı.

3) İlk olarak dış cephe çalışmaları başladı ve bitirildi. Kanıtınıda daha önce göstermiştim;

https://www.gscimbom.com/forum/gsc-sozluk/58401-fenerbahcenin-ttarena-telasi.html

4) Ardından stadın modernizasyonu yetersiz olduğu saptandı ve Burger King'in yanına yürüyen merdiven yapıldı. Daha önce de yapılabilirdi bu ama sokağın darlığı müsade etmezdi. Gene etmedi ve yürüyen merdivenin kaplayacağı alan daraltıldı. Daracık da birşey oldu. Amaç tamamiyle göz boyamak.

5) (Yanılmıyorsam derbi haftasındaydı) koltuklar değişmeye başladı. Sebebi açık. Ezeli rakibinin stadında her tribünde açılır kapanır portatif koltuklar bulunuyor. Seninkiler ise her sene başı boyanan basit bir plastik parçası.

6) Geçen haftadan itibaren ise stadın kızıltoprak yönüne bakan cadde tarafındaki köşelerinde kurulan şantiye. Büyük ihtimal dijital reklam panoları koyacaklar.

Bu denli köklü ve hızlı bir değişimin TT Arena açıldıktan sonra yapılması Kompleks dışında hiçbirşey ile açıklanamaz. Madem böyle bir yaptırım gücün vardı stadın tam haliyle açıldığı 2006'dan beri yapardın bunları.

Üstü kapanma konusuna girmiyorum bile. Çünkü bizim TT Arenanın yapımında mimarlardan öğrendiklerimize göre yüksek teknoloji içeren bir çatı sistemini stadın kolonlarının taşıması imkansız.

;)

1) Kale arkalarının düzeltilmesi mümkün değil. Bir tarafından tem geçiyor, diğer tarafında ise -yıkılacak olsa bile- okul var. Okul yıkıldıktan sonra bile bu projeyi hayata geçirmek için tek yolları stadı kaydırmak olur. Bunun içinde stadın yıkılıp baştan yıkılması gerekir.

2) Kadıköy'de çalıştığım için TT Arena açılmadan önce stad ile ilgili hiçbir yenilemenin yapılmadığınıda görüyorum. Ne zamanki biz stadı açtık ş.saraçoğlunda harıl harıl çalışmalar başladı.

3) İlk olarak dış cephe çalışmaları başladı ve bitirildi. Kanıtınıda daha önce göstermiştim;

https://www.gscimbom.com/forum/gsc-sozluk/58401-fenerbahcenin-ttarena-telasi.html

4) Ardından stadın modernizasyonu yetersiz olduğu saptandı ve Burger King'in yanına yürüyen merdiven yapıldı. Daha önce de yapılabilirdi bu ama sokağın darlığı müsade etmezdi. Gene etmedi ve yürüyen merdivenin kaplayacağı alan daraltıldı. Daracık da birşey oldu. Amaç tamamiyle göz boyamak.

5) (Yanılmıyorsam derbi haftasındaydı) koltuklar değişmeye başladı. Sebebi açık. Ezeli rakibinin stadında her tribünde açılır kapanır portatif koltuklar bulunuyor. Seninkiler ise her sene başı boyanan basit bir plastik parçası.

6) Geçen haftadan itibaren ise stadın kızıltoprak yönüne bakan cadde tarafındaki köşelerinde kurulan şantiye. Büyük ihtimal dijital reklam panoları koyacaklar.

Bu denli köklü ve hızlı bir değişimin TT Arena açıldıktan sonra yapılması Kompleks dışında hiçbirşey ile açıklanamaz. Madem böyle bir yaptırım gücün vardı stadın tam haliyle açıldığı 2006'dan beri yapardın bunları.

Üstü kapanma konusuna girmiyorum bile. Çünkü bizim TT Arenanın yapımında mimarlardan öğrendiklerimize göre yüksek teknoloji içeren bir çatı sistemini stadın kolonlarının taşıması imkansız.

;)

Basketbol forumunda konuşuyorduk, burayı ihmal ettim o yüzden. Yazdıklarına cevap vermek biraz konsantrasyon istiyor, 1 saatlik zorlu bir tartışmadan çıktım basketbol forumunda, yorgunum o yüzden. Teslim oluyorum...

Üst Alt