Süper Lig Fikstürü Çekildi - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig Fikstürü Çekildi

Cevap: Süper Lig Fikstürü Çekildi

Kritik maclar hep arkaya atilmis....ulan MAA ve LigTV sizden ne zaman kurtulacaksak.

şu sistemin bence en mantıklı hamlesi o

aynen

diyelim play offlara 3-4 takim aralarinda 2-3 puan farklarla play offlara girdi ve birinci olan takim play offlar sonrasi 3. yada 4. oldu, en azindan sampiyonlar ligine gitmeliler, yoksa buyuk bir haksizlik olur

anderlechtte oldugu gibi (1 bitirmis, play offlarda 3. olmus, sampiyonlar liginden olmus gecen sene)

aynen

diyelim play offlara 3-4 takim aralarinda 2-3 puan farklarla play offlara girdi ve birinci olan takim play offlar sonrasi 3. yada 4. oldu, en azindan sampiyonlar ligine gitmeliler, yoksa buyuk bir haksizlik olur

anderlechtte oldugu gibi (1 bitirmis, play offlarda 3. olmus, sampiyonlar liginden olmus gecen sene)

en azından bi kaç hamle güzel olmuş ama yinede saçma bi sistem olduğu gerçeğini değiştirmez..

Bence 1.bitiren takım Şampiyon ilan edilip direkt şampiyonlar ligine gitmeli...34 Haftalık emekleri boşa gitmemeli...2.3.4.5. Olan takımlar aralarında playoff oynayıp şampiyonlar ligi ön eleme vizesi almak için çarpışmalı..buda heyecanda eksiklik yaratmaz ama bence 1.bitiren takıma 34 hafta sonunda ekstra maç oynatmak mantıksız.

34 haftayı lider bitiren şampiyonlar ligi ön elemesini garantiliyormuş ama aynı takım play offta da şampiyo olursa lig 2.si mi play off 2.si mi şampiyonlar ligine gidecek onu bilmiyorum , büyük ihtimalle play off 2.si gider

Play off Lig şampiyonunu belirlemek için değil Şampiyonlar ligine gidecek olan 2.takımı belirlemek ve uefa ya katılacak takımları belirlemek için olmalıydı..34 Hafta sonunda şampiyon belirlenir ve bir kenara çekilir geri kalanlar kupalara katılma hedefiyle aralarında maçlar yaparlar..

Fenerbahcenin ilk maci ic sahada, gönderseniz ya deplasmana? Normalinde bunlar bu ligde olmamasi gerekiyor.

ben bunu bilir, bunu yazarim, birinci olan takim 2. olan takima 10 puan fark atmazsa 34 haftanin sonunda, play offlarda büyük ihtimalle sampiyonlugu kaybeder.

10 puan farki demek, play offlarda tam 5 puan önde baslamak demek.

aksi halde, yani fark 10 dan az olursa, play offlara resmen esit sansla baslamis olur 1 ve ikinco olan taklim, aradaki fark minimuma iner, minimuma. Dolayisiyla takip eden takim, yani 2. olan takim cok daha avantajli duruma gecer, cunku onlarin kaybedecekleri birsey kalmaz, daha iyi saldirir, sen ama titriyerek oynarsin, zaten minimum olan puan farki kapanmasin olur aklindaki dusunce, ve buda cogu zaman kötü sonuclaniyor

Olimpiyat stadına gitmek, hocaya takıma hoşgeldin demek, o stadı doldurmak Galatasaray taraftarının boynunun borudur. Takımımıza güven vermeliyiz. Hatta böyle bir şey için konu bile açabiliriz.

ben bunu bilir, bunu yazarim, birinci olan takim 2. olan takima 10 puan fark atmazsa 34 haftanin sonunda, play offlarda büyük ihtimalle sampiyonlugu kaybeder.

10 puan farki demek, play offlarda tam 5 puan önde baslamak demek.

aksi halde, yani fark 10 dan az olursa, play offlara resmen esit sansla baslamis olur 1 ve ikinco olan taklim, aradaki fark minimuma iner, minimuma. Dolayisiyla takip eden takim, yani 2. olan takim cok daha avantajli duruma gecer, cunku onlarin kaybedecekleri birsey kalmaz, daha iyi saldirir, sen ama titriyerek oynarsin, zaten minimum olan puan farki kapanmasin olur aklindaki dusunce, ve buda cogu zaman kötü sonuclaniyor

dostum bu nasil matematik?

diye sordum

Takimlarin puanlari bolunecek ikiye aradaki farklar ikiye bolunmeyecek ;)

Üst Alt