Süper Lig'de Olması Gereken Takımlar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig'de Olması Gereken Takımlar

Süper Lig'de taraftarı olmayan, futbol kültürü oluşmamış ham takımların olması beni rahatsız ediyor. Bugün baktığınızda İstanbul'dan 8 tane takım var. Bunların 3 tanesi büyük kulüpler (GS, FB, BJK.) Ben Karagümrük, Ümraniye, hatta Kasımpaşa gibi takımların ligde olmasını doğru bulmuyorum.

32 yaşımdayım, benim çocukluğumda dişli Anadolu ekipleri Süper Lig'de yer alıyordu. Mesela Kocaeli-Sakarya derbisi Süper Lig seviyesinde olabilecek bir derbi. Şampiyon olmuş bir Bursaspor örneği var. Yine İzmir'den şu an hiçbir temsilci ligde bulunmuyor, halbuki en az 2 ekip olmalı ve İzmir derbileri Süper Lig seviyesinde oynanmalı. Doğu ve Güneydoğu bölgesinden de yeterince sağlam ekibin bulunmadığını düşünüyorum.

Konu üzerinde merakımı gidermek için düşünürken ekşide bir başlığa rastladım aynı minvalde: süperlig'de olması gereken 14 anadolu takımı

Sizlerin de bu konuda görüşlerini almak istedim.

Benim Süper Lig'e yakıştırdığım takımlar şöyle (4 büyükler listede yok):
  1. Göztepe
  2. Altay / Karşıyaka
  3. Sakaryaspor
  4. Kocaelispor
  5. Bursaspor
  6. Denizlispor
  7. Gaziantep FK
  8. Adanaspor / Adana Demirspor
  9. Antalyaspor
  10. Ankaragücü
  11. Gençlerbirliği
  12. Eskişehirspor
  13. Diyarbakırspor
  14. Sivasspor
  15. Kayserispor
  16. Erzurumspor
  17. Malatyaspor

Süper Lig'de taraftarı olmayan, futbol kültürü oluşmamış ham takımların olması beni rahatsız ediyor. Bugün baktığınızda İstanbul'dan 8 tane takım var. Bunların 3 tanesi büyük kulüpler (GS, FB, BJK.) Ben Karagümrük, Ümraniye, hatta Kasımpaşa gibi takımların ligde olmasını doğru bulmuyorum.

32 yaşımdayım, benim çocukluğumda dişli Anadolu ekipleri Süper Lig'de yer alıyordu. Mesela Kocaeli-Sakarya derbisi Süper Lig seviyesinde olabilecek bir derbi. Şampiyon olmuş bir Bursaspor örneği var. Yine İzmir'den şu an hiçbir temsilci ligde bulunmuyor, halbuki en az 2 ekip olmalı ve İzmir derbileri Süper Lig seviyesinde oynanmalı. Doğu ve Güneydoğu bölgesinden de yeterince sağlam ekibin bulunmadığını düşünüyorum.

Konu üzerinde merakımı gidermek için düşünürken ekşide bir başlığa rastladım aynı minvalde: süperlig'de olması gereken 14 anadolu takımı

1. Göztepe
  2. Altay / Karşıyaka
  3. Sakaryaspor
  4. Kocaelispor
  5. Bursaspor
  6. Denizlispor
  7. Gaziantep FK
  9. Antalyaspor
  10. Ankaragücü
  11. Gençlerbirliği
  12. Eskişehirspor
  13. Diyarbakırspor
  14. Sivasspor
  15. Kayserispor
  16. Erzurumspor
  17. Malatyaspor
İstikrarlı bir yönetim modeli yok hiç bir kulüpte.Mali disiplin hak getire.Bursaspor mesela şampiyon oldu futbola ilgili büyük bir şehir yeni stadı var düştüğü durum ortada.Yeni kuşaklar maça gitme konusunda isteksiz.Ancak Avrupadaki gibi ailileleri stadlara çekecek bir oluşumla dolar o da pek mümkün görünmüyor.Karagümrük ,Eyüpspor, İstanbulspor,Ümraniyespor daha iyi yönetiliyorsa varsın onlar olsun ligte.Kayseri, Antep, Malatya gibi gibi illerde modern stadlar var ve 3-4 bin kişiye oynuyorken Karagümrük maçlarına Olimpiyat stadı gibi zor şartları olan yere 400-500 kişi geliyorsa sen semt takımısın bu ligde yerin yok diyemem ben şahsen.Alanyasporda stad eski ve seyirci ortalaması düşük ama 4-5 sezondur sportif olarak gayet istikrarlı gidiyor.aslında sorunun bir kısmıda bölünmüşlük Adana, Ankara, İzmir gibi şehirlerin tek takımı olsa bu ligde kalıcı başarılar elde edebilme ihtimalleri yüksek olurdu.

Liste güzel. Benim için futbola önem verilmesi dışında en önemli kriterlerden biri de zemin. Milyonlarca lira harcayan takımların leş gibi sahalarında oyuncuların riske edilmesini istemiyorum. Futbola uygun zemine sahip bir stad en önemli kriterlerimden biri.

1. Göztepe
  2. Altay / Karşıyaka
  3. Sakaryaspor
  4. Kocaelispor
  5. Bursaspor
  6. Denizlispor
  7. Gaziantep FK
  9. Antalyaspor
  10. Ankaragücü
  11. Gençlerbirliği
  12. Eskişehirspor
  13. Diyarbakırspor
  14. Sivasspor
  15. Kayserispor
  16. Erzurumspor
  17. Malatyaspor

5li masa inat etmeyip Mansur Yavaşı açıklarsa, seçimden 2-3 sezon sonra buna yakin birseye doner zaten. Tayyip United takımları telef olur gider buyuk ihtimal, belki Başak hariç.

Üst Alt