Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı

Cevap: Süper Lig'de yabancı sınırı ne kadar olmalı

Yabancı sınırlaması olmamalı ama A takımda en az 10 tane Türk oyuncu bunlardan 5 i A2 den yetişmiş olma zorunluluğu gibi bişe olmalı.

Ben rakamsal olarak bir sınırlamadan ziyade sadece milli takımlar seviyesinde belli sayıda maçta forma giymiş oyuncular transfer edilebilmeli ki bu ligin kalitesini arttırır diye düşünüyorum... İngiltere'de sanırım kontenjan yok ama yalnızca kendi milli takımında en az 15 kere milli olmuş oyuncular getirilebiliyor. Buda Premier ligi Dünyanın en iyi ligi yapıyor. Ayrıca Spor Toto Süper Ligte 20 takım olmalı.

Hay şu sınırı yürürlüğe koyanın diye lafa giriyorum ve sınırsız olsun tabiki diyorum.

Bizdeki türden bir yabancı sınırı olup da çok kaliteli olan bir lig var mı ?

Sınırsız olmalı bence de. Tabii ki bazı zorunluluklarla beraber. İngiltere Ligi'ndeki sistemin uygulanması zor ancak alt yapıdan yetişmiş ve Türkiye alt yapısı olan belli miktarda oyuncunun bildirilen kadroda olma zorunluluğu gibi kurallar koyulabilir.

"Milli takımı etkiler" olayına hiç katılmıyorum. Sınırsız olmasının milli takımı daha iyi konuma getireceğini düşünüyorum.

Sayıyı bilmem ama orta saha oyuncularında yabancı uyruk zorunlu olmalı,

Başka türlü BAM'dan kurtulamayacağız.

Yabancı sınırı kalkarsa kimse Anıl Dilaver gelişsin de oynatayım diye bakmaz , gider Afrikadan ucuz adamı alır koyar kadroya yedek olarak bile düşünülse.Biz biraz hazırcı bir millet olduk ,Almanya'daki çocuklar bile bizi seçmiyor diye kıyameti koparıyoruz:sopa:.Sınır kalkarsa herkes bir Inter olma adayıdır , tek yol altyapı reformu.Güntekin Onay'dan nefis bir yazı İspanya'nın şifreleri - NTVSpor.net işte sorunumuz bu bizim.

İngilteredeki gibi bir sistem getirilmeli sadece kaliteli ve ya genç yabancılar transfer edilebilmelidir

yada 6+14 olsun yabancı sınrlaması ve külübün altyapısından çıkan yabancı sınırsız olsun...

Yabancı sınırlaması kaldırılmazsa Türk futbolcular bir adım ileri gidemez.

Süperlig'de yabancı sınırsız olmalı. Zaten globalleşen dünyada bu eninde sonunda olmak zorunda.

Kaldı ki sınırsız yabancı süperligin kalitesini arttırmanın yanısıra süper lig'de oynayamayan nispeten daha kaliteli Türk oyuncuların'da alt liglerde oynamasına neden olacağından 2. ligin de kalitesi artacaktır.

arkadaşlar kesinlikle sınırsız olmalı

ama 18 kişilik kadroda en az 4 altyapıdan gelen oyuncu olmalı o 4 oyuncudan da 2 tanesi mutlaka sahada olmalı. öbür türlü sınırla bişey olmaz işe yaramaz Türk oyunculara gereksiz servet yaptırırız böyle.

Üst Alt