Suriyeliler, Türk Kızlarını Taciz Edip Videoya Çekti! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Suriyeliler, Türk Kızlarını Taciz Edip Videoya Çekti!

rahatsiz oluyorum git diyince gideceksin
nokta
ister suriyeli olsun ister kongolu ister lichtensteinli rahatsiz oluyorum dendigi vakit usteliosan TACIZCIsindir

(...)
Bu tip haberler, insanlarin icinde yatan irkci damarlari kabartmaktan, baska birsey yapmiyor.

Yaziktir günahtir.

Çok güzel bir yorum.
Mevzuat olay değil; olayı anlatma tarzı.
Haber kaynağı açık açık siyaset görüşünü gösteriyor zaten. Bunun bilinci altında haberi okumak ve değerlendirmek şart.

Eğitimsiz / Saf üyeler ama haberin asıl hedefini anlamaya bilirler.

Son düzenleme:
Gidip numara sormak normal sorabilirsin ama utanma yok sanki hala iki kisi bakip duruyorla, biraz medeniyet istenebilir yani.

Internet´den gördüklerini yapmak istiyorlar, beceriksizler iste aga. Medeni de degiller, olmak zorunda da degiller.
Bir kiza karsi zorlama, yada tek basina tenhada kovalama, gibi suc ifade eden seyler yoksa, bunlar büyütecek olaylar degil. Genclik arasinda da anormal degil yani.

Bu sekilde hedef göstermek ise hem insanlik, hemde ülke acisindan zararli. Bir mülteci suc isliyorsa bile, bunun cezasi 9 masum mülteciye ödetilmemeli. Istanbul´da yasananlar ortada.

Internet´den gördüklerini yapmak istiyorlar, beceriksizler iste aga. Medeni de degiller, olmak zorunda da degiller.
Bir kiza karsi zorlama, yada tek basina tenhada kovalama, gibi suc ifade eden seyler yoksa, bunlar büyütecek olaylar degil. Genclik arasinda da anormal degil yani.

Bu sekilde hedef göstermek ise hem insanlik, hemde ülke acisindan zararli. Bir mülteci suc isliyorsa bile, bunun cezasi 9 masum mülteciye ödetilmemeli. Istanbul´da yasananlar ortada.

Ben sadece bu konuda konusuyorum bu bir, diger konulari bilmiyorum.
Ama medeni olmak zorundasin yoksa bu tacize girer zaten. Iki kisi durup kiz ''Hayir gidermisin'' dedigi anda hala durmak nedir allah askina? Turklerde yapiyor bunu ama direk hayvanlik.

"Hayır. Gider misin, rahatsız oluyorum" diyen kızları rahatsız etmeye devam etmişler ısrarla. Ancak haber başlığı ve dili bence de kötü ve art niyetli hazırlanmış.

Peki bu cok olagin disi bir durum mu ? Kiz ayarlamak icin neler yapanlar var, kimi zamanda basarili oluyorlar bu sekilde. Mülteciler ile özdelestirilecek bir durum degil.

Bunlar cok masul hareketler... Burada beteri yasandi. Suriyeli mültecilere yüzme bedava, ve dus alanlari bir birinden cok fazla ayri degil. Ellediler, video cektiler felan... Bir dalgalanma oldu, ama orada bile bukadar provokatif haberler yapilmadi. Ve bu yine, bu sucu isleyen mültecileri baglar.

Ben bu haberlerin bilincli, kiskirtma niyetli yapildigini düsünüyorum.

Ama medeni olmak zorundasin yoksa bu tacize girer zaten. Iki kisi durup kiz ''Hayir gidermisin'' dedigi anda hala durmak nedir allah askina? Turklerde yapiyor bunu ama direk hayvanlik.
Fark şu:

İki kişi diyelim aynı hareketi yapıyor ve video çekiyor.
Birisi Türk öteki Suriyeli.

Bir Türk delikanlısı yapsa...haber de "Türk gençleri yine taciz peşinde " olur mudyu sence ? Hayır. Bir XY yaşlarında genç böyle şöyle yapti haber yapılırdı. Belki hiç haber olmazdı bile.... Sonuçta yapılan yanlış hareket kişisel bazında yargılanırdı.

Suriyeli yaptı vakit bütün mülteciler/Suriyeliler suçlu oluyor. Burda çifte standart var.
Zaten normal bir gazete haberi değil...haber kaynağı belli.

Son düzenleme:

Burada diskoda, erkek direk götüne giriyor kizin dans ederken, peki bu ne ? Kiz cocugu begenirse devam ediyorlar, etmezse belli ediyor bunu. Kiz ayarlamanin medeniyet ile alakasi yok. Gercek hayattan bahsediyorsak, bu olaylarin böyle medenice böyle ricalar istenerek, yürümedigini biliyoruz. Bundan dolayi da nice guylar, genelde kizlarda basarisiz oluyorlar.

Yukaridaki örnek de türkiyedeki durumdan cok farkli birsey degil. Elleme felan olsa, kültür farki dersin. Ama o hayvan gibi durup bakmayi, zaten bizimkilerde yapiyorsa, bu haberi mültecileri kitlesel hedef olarak göstermeye yönelik yapmak, arti niyettir.

Son düzenleme:
nokta
ister suriyeli olsun ister kongolu ister lichtensteinli rahatsiz oluyorum dendigi vakit usteliosan TACIZCIsindir
Yahu biraz gerizekalilik var bu iste amaclarinin hadi taciz edelim oldugunu sanmiyorum 2 sene sonradan geliyorlar. Kizlarla konusup numarani ver, opuselik, seviselim muhabbeti yapip videoya alma akimi 2 sene once falandi. Bu salaklarda dil olmadigi icin akiskan bir konusma icine girememisler usteledikce ustelemisler.

İc niyetlerini bilemem ama fazlasiyla linc ortami olustu tum sosyal medyada

Peki bu cok olagin disi bir durum mu ? Kiz ayarlamak icin neler yapanlar var, kimi zamanda basarili oluyorlar bu sekilde. Mülteciler ile özdelestirilecek bir durum degil.

Bunlar cok masul hareketler... Burada beteri yasandi. Suriyeli mültecilere yüzme bedava, ve dus alanlari bir birinden cok fazla ayri degil. Ellediler, video cektiler felan... Bir dalgalanma oldu, ama orada bile bukadar provokatif haberler yapilmadi. Ve bu yine, bu sucu isleyen mültecileri baglar.

Ben bu haberlerin bilincli, kiskirtma niyetli yapildigini düsünüyorum.
Olağandışı bir durum. Bu hanzolar video çekme amaçlı olarak kızları rahatsız ediyorlar. Bu da tacizdir. Taciz'in anlamı 'rahatsız etmek' zaten.

Haberin art niyetli yapıldığını düşündüğümü söyledim zaten, bence hiç hoş değil bütün Suriyelilerin zan altında bırakılması. Ama açıkçası Türk halkının Suriyelilere antipati beslemesi de çok şaşılacak bi durum değil bu mültecilerin geliş biçimleri olsun, elde ettikleri ayrıcalıklar, bu tip veya farklı şekilde sebep oldukları rahatsızlıklar göz önünde bulundurulunca. Yine de bir gazetenin böylesine provokatif bi dil kullanmasını doğru bulmuyorum.

Yahu biraz gerizekalilik var bu iste amaclarinin hadi taciz edelim oldugunu sanmiyorum 2 sene sonradan geliyorlar. Kizlarla konusup numarani ver, opuselik, seviselim muhabbeti yapip videoya alma akimi 2 sene once falandi. Bu salaklarda dil olmadigi icin akiskan bir konusma icine girememisler usteledikce ustelemisler.

dogru

Türkiye´de gercek ve güclü bir sol´un olmadigini gösteren bir durum bu. Bu tip haberler mültecilere karsi cogalmaya basladiginda, hemen solcular ayaga kalkip mültecilere destek kampanyasi baslatir. Bizde olay kötü yerlere gidiyor.

nokta

Aynen bir de kızlara '' Bu ne ya herşeye hayır hayır'' gibi bir şey söylüyor, kız terslediği halde zorlamaya devam ediyor. Bu taciz değilde nedir?

Kız tek başına oturuyor hayvan gibi 2 kişi birden tip tip bakıyor kıza falan

Bu normal bir şey değil bunlar savaştan kaçıp bu ülkeye sığındılar,Türkiye almasa hiç kimse almazdı ve ölürlerdi, misafir gibi davranacaklarına her bulundukları yere pislik götürüyorlar. Rahat durmaları ve ülkenin kurallarına uymaları gerekir ama nerde.. İktidar kendi vatandaşından çok bunlara değer veriyor gerçi normal bu halka müstehak bu durumlar

Bu ülkenin vatandaşlarını öldürüyorlar tecavüz,taciz vs bu ne la böyle

Ben ülkemizdeki Afrikalılardan şikayetçi olanını çok nadir gördüm, genelde seviliyorlar ama herkes bu Suriyelilerden yaka silkiyor neden acaba?

Tayyo çok büyük bela açtı bu ülkenin başına öyle böyle değil

Son düzenleme:
Fark şu:

İki kişi diyelim aynı hareketi yapıyor ve video çekiyor.
Birisi Türk öteki Suriyeli.

Bir Türk delikanlısı yapsa...haber de "Türk gençleri yine taciz peşinde " olur mudyu sence ? Hayır. Bir XY yaşlarında genç böyle şöyle yapti haber yapılırdı. Belki hiç haber olmazdı bile.... Sonuçta yapılan yanlış hareket kişisel bazında yargılanırdı.

Suriyeli yaptı vakit bütün mülteciler/Suriyeliler suçlu oluyor. Burda çifte standart var.
Zaten normal bir gazete haberi değil...haber kaynağı belli.

Türk yapsa benim icin ayni, benim icin cogu türk erkekleride hayvan gibidir ve bu yüzdende hele Danimarka'daki türklerin pek sansi olmuyor. Kültür farki mi artik yoksa karakterlerinde mi kabalik var bilemiyecem.

Üstüne basa basa diyorum benim icin nationality hic fark etmez yaptiklari yanlis ve sinir bozucu benim icinde.

Burada diskoda, erkek direk götüne giriyor kizin dans ederken, peki bu ne ? Kiz cocugu begenirse devam ediyorlar, etmezse belli ediyor bunu. Kiz ayarlamanin medeniyet ile alakasi yok. Gercek hayattan bahsediyorsak, bu olaylarin böyle medenice böyle ricalar istenerek, yürümedigini biliyoruz. Bundan dolayi da nice guylar, genelde kizlarda basarisiz oluyorlar.

Yukaridaki örnek de türkiyedeki durumdan cok farkli birsey degil. Elleme felan olsa, kültür farki dersin. Ama o hayvan gibi durup bakmayi, zaten bizimkilerde yapiyorsa, bu haberi mültecileri kitlesel hedef olarak göstermeye yönelik yapmak, arti niyettir.

Nasil yani kiz ayarlamanin medeniyetle alakasi yok. Gidip tecavuz edelim diskoda o halde sonucta hayir demedigi icin bu da tecavuz sayilmaz demi?
Abicim sen takmisin iste mülteciler türkler arasinda. Bunlarin yaptigi hayvanlik bu net, kiz hayir gidermisiniz demis bunlarda hala durup mal baglamis bakiyorlarsa eger bu tacizdir. Utanmada yok.
Yav hergün haberleri cikiyor nasil olsa, bizim türk milleti cok mu farkli sürelilerden ama fark su ki bazi Türklerin medeniyet anlayasi var ben suana kadar gördügüm mültevicelerde yok o. Evet bi tane ile konusdum her defasindada düsüncelerinden igrendim, kaba buldum. Ama benim gördügüm 3 5 süreyeli insanlardan genelleme yapamazsin elbette,

Son düzenleme:
Türkiye´de gercek ve güclü bir sol´un olmadigini gösteren bir durum bu. Bu tip haberler mültecilere karsi cogalmaya basladiginda, hemen solcular ayaga kalkip mültecilere destek kampanyasi baslatir. Bizde olay kötü yerlere gidiyor.
Bu tür haber şekli Almanya da mesela...en son Nazi Almanya zamanında yapılıyordu, Jahudilere karşı.
Modern zamanda ise: ultra - sağ siyaset akımlarından.

Millet anlamıyor..kimse burda çocukların avukatlığını yapmıyor. Olay habercilik de kullanılan (bilerek / art niyetli) seçilmiş provokatif ve yanlış dil.

Son düzenleme:
Olağandışı bir durum. Bu hanzolar video çekme amaçlı olarak kızları rahatsız ediyorlar. Bu da tacizdir. Taciz'in anlamı 'rahatsız etmek' zaten.

Ozaman bu tip videolari yapan insanlara genel bir tepkin mi var ? Cünkü bunlar baya bir moda sosyal medyada... Bunlar baya kötü bir versiyonunu cekmisler.

O vakit "taciz" de en azindan benim yasadigim yerde cok normal bir durum. Erkekler genelde "tacisci" o vakit, olay kiz ayarlamaya geldiginde... Yapisiyorlar resmen. Kizlari cok büyük saygi duyanlar ise, genelde eli bos kaliyor.

Haberin art niyetli yapıldığını düşündüğümü söyledim zaten, bence hiç hoş değil bütün Suriyelilerin zan altında bırakılması. Ama açıkçası Türk halkının Suriyelilere antipati beslemesi de çok şaşılacak bi durum değil bu mültecilerin geliş biçimleri olsun, elde ettikleri ayrıcalıklar, bu tip veya farklı şekilde sebep oldukları rahatsızlıklar göz önünde bulundurulunca. Yine de bir gazetenin böylesine provokatif bi dil kullanmasını doğru bulmuyorum.

Herkes tepkili aga... Türkiye´de daha ekstrem bir durum var, ama kimse istemiyor ülkesinde kendi kültüründen uzak, dil bilmeyen insan.

Ama bu insanlarin savastan kacmalarinin arka planinda, bu ülkeler de büyük rol oynuyor. UN oraya bir comak soktu, ve ari gibi cikiyorlar artik insanlar.

Daha önce de yazdigim gibi, türkiye güclü bir sol eksikligi de var.

Ozaman bu tip videolari yapan insanlara genel bir tepkin mi var ? Cünkü bunlar baya bir moda sosyal medyada... Bunlar baya kötü bir versiyonunu cekmisler.

O vakit "taciz" de en azindan benim yasadigim yerde cok normal bir durum. Erkekler genelde "tacisci" o vakit, olay kiz ayarlamaya geldiginde... Yapisiyorlar resmen. Kizlari cok büyük saygi duyanlar ise, genelde eli bos kaliyor.
O diger videolardaki fark su ki gidip sorular evet/hayir cikiyor, hayir cikincada eyvallah tamam yuruyup gidiyorlar. Hayir cikip hala okuz gibi orda biseyler deniyorsan, hele kiz git istemiyorum seni diyorsa tacizdir. Ya anlamiyorum su dedigin mantigi, ben otobus durakda beklerken birisi bana gelse, bende git desem gitmezse o adami iterim ya, sinirlenirim.

Ya Adem abi simdi seni kotulemek anlaminda degil ama kiz ayarlama kizi boyle ikna etmek gibi geliyorsa gercekten yanlis dusunuyorsun. Sahsen bir kizla konusmak istedigimde diger tarafin hic hoslanma olmadigini anlayip uzaklasirim, ha onunda bir ilgisi varsa bana hos gozle bakarsa bende devam ederim.

Üst Alt