Tahir Kum: "Küme düşme olmayacak!" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tahir Kum: "Küme düşme olmayacak!"

Cevap: Tahir Kum: "Küme düşme olmayacak!"

şun bile federasyon tazminatla karşı karşıya !! neden mi ? trabzonspor şuan pusuda bekliyor eğer fenerbahçenin şampiyonluğu alınırsa ve düşürülürse trabzon sizin yüzünüzden cl ye doğrudan katılamadım ve para alamadıım tazminat diyecek

bu tür sebeplerde gözönünde bulundurulduğunda fenerbahçenin düşürülmesi çok büyük süpriz olur

inşallah yanılan ben olurum ama bu federasyon asla fenerbahçeyi düşüremez

clden 5 yıl men edilme falanda ne federasyonun ne fenerbahçenin nede anadolu klüplerinin umurunda değil

adaletin sarsılmaz savunucusu!!! beşiktaş şuan sus pus olmuş zira onlarda tehlikede

kısaca sadece galatasaray ve trabzon istedi diye kimse beşiktaşı fenerbahçeyi sivası mersini falan düşürmez

boşuna kendinizi beklentiye sokmayın

eksi puanla başlama söz konusu ( normal şartlar altında imkansız olmasına rağmen ) en iyimser ihtimalle

Oyle sacma sey olmaz. Kanunlar var, eger bunlari uygulamazsa federasyon da gorevini kotuye kullanmaktan suclu durumuna duser. Ayrica sadece Turkiye'yi ilgilendirmiyor bu olanlar. UEFA ve FIFA da isin icinde. Ha siz dusurmuyorsaniz, sizi 5 sene men ettik tum kupalardan demek de UEFA'nin isine gelmez, sonucta Avrupa ve Dunya futbolunda belki en onemli degilse bile oldukca onemli bir yere sahip Turk futbolu. Bence boyle bir karar cikarsa, Yunanistan'dakine benzer birsey olur ve federasyon cezaya zorlanir. Acikcasi ben hukumetin de tum ulkenin men edilmesi gibi bir cezayi goze alip risk alacagini sanmiyorum.

Tahminlerim....

Fener, Beşiktaş, Sivas küme düşürülecek ve

FB, Sivas Bank Asya'da -30 ile BJK -10 ile başlayacak.

Trabzon -30 puan ile ligde kalacak.

Eskişehir ceza almayacak veya -10 alabilir.

Malesef bende düşeceğini sanmıyorum. Nedense 2 gün önce fenerli yönetim TFF ile görüşme yaptı ve ardından 2 gündür basında fenerin transfer haberleri arttı. Belliki bazı haberleri aldılar içeriden ve çok geç olmadan transferleri tamamlamaya çalışıyorlar.

Düşmemeleri için aklanmaları lazım. Bırakın şikeyi , yönetici iki kişinin şike konuşması bile düşme sebebi. Şimdi hangi akılla MAA küme düşürmeyecek. Düşürmemesi için tek çaresi var. O da topu yargıya atıp biz bişey anlamadık diyecek.

Böylece hem belgeleri mahkeme sürecinden önce görmüş oldular. Hem de bu sayede hapistekiler de bişeyler öğrenmek için sürekli şeker komasına girme durumuna gerek kalmadan tüm her şeyi öğrendiler. MAA nın diyeceği şeyi söyleyeyim size. Elimizdeki belgeler ile cezalandırma konusunda tam mutabakat sağlanmamış olup yargı kararına göre hareket edeceğiz. Ligler şu an için FB BJK TS ile başlayacak diyecek.

Ben demiştim diye alıntı yapacağım bunu

bencede olmayacak çünki adı geçen takımlar transfere hız verdi.yazık olur Türk futbolu kaybeder.

CL'den 5 yıl men edilme falanda ne federasyonun ne fenerbahçenin nede anadolu klüplerinin umurunda değil

adaletin sarsılmaz savunucusu!!!

Bugün onun da açıklamasını tv'de yaptılar...

Olay şu : Eğer fb karardan önce C.L.'ye katılıp, karardan sonra negatif bir durum olması halinde(eksi puanla başlatma veya küme düşürme) kupadan atılır ve men cezası alır(dı).

Fakat olası karardan sonra, eğer suçsuz kabul edilirse C.L.'ye katılacaktır.UEFA yaptırım uygulamayacaktır.

Yunanistan'daki durumda oradaki takım Avrupa'da maç yapmış ve daha sonra suçlu bulunduğundan men yemiş.Yani cezadan önce maç yapmıştır.

Bizde karar fb'nin C.L. maçlarından 2 gün önce verilecekmiş. Bu da iyi hesap edilmiş zamanlama açısından.

Tahminlerim....

Fener, Beşiktaş, Sivas küme düşürülecek ve

FB, Sivas Bank Asya'da -30 ile BJK -10 ile başlayacak.

Trabzon -30 puan ile ligde kalacak.

Eskişehir ceza almayacak veya -10 alabilir.

-30 puan ağır olmaz mı? Çünkü -30 puanla başlamak demek seneye de büyük ihtimalle ligden düşmek demek.60 puan toplasa puanı anca 30 olur ve 30 puanla ligde kalmak çok zor.

tiksiniyorum artık Türk futbolundan,ligden düşürmezlerse Allah hepsinin belasını versin, Galatasaray sevdam olmasa yemin ediyorum bu ligi takip etmem....

Sadece eksi ve ri le mez . Eksi vermek demek şike var demek , cezası kümedir. Nasıl kurtaracaklar çok merak ediyorum

feneri dusumeseler, bu lige bakilmaz artik.

sike yapilmis iste.

yaziklar olsun fenerasyona.

bence alınacak masum kararlar

1. 2010-2011 sezonu kupasını mahkemeler sonuçlanana kadar donduruldu

2. tescili mahkemel bitince yapacağız ve cezaları ona göre vereceğiz

3. lig aynen başlayacaktır....

Avrupa 'daki örnekleri hiçe sayıp, hukuku hiçe sayıp, Feneri kollamak için mahkeme kararını bir bekleyelim bakalım diye küme düşürme kararı çıkmayacak haftaya.

şike olayı kesinleşir ve federasyon şike yaptığı kesinleşen takımları düşürmezse bundan sonra şike yapmayanı küme düşürmek lazım!!

bence alınacak masum kararlar

1. 2010-2011 sezonu kupasını mahkemeler sonuçlanana kadar donduruldu

2. tescili mahkemel bitince yapacağız ve cezaları ona göre vereceğiz

3. lig aynen başlayacaktır....

Dillendirilen senaryo bu. Ama o zaman sorarlar adama TFF ne ise yarar diye? Eger adli yargiyi kullanacaksak futbolda karar vermek icin, kapatalim TFF'yi. Mahkemeler baksin herseye. Saha kapatma, para cezasi, hak mahrumiyeti karari olunca hemen karar veriliyor. Kume dusurmeye cesaret edemeyince, topu taca atmak var mi?

Üst Alt