Takıntı Hastalığıma Bir Çare Arıyorum - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Takıntı Hastalığıma Bir Çare Arıyorum

Cevap: Takıntı Hastalığıma Bir Çare Arıyorum

Boş Boş cevapları boşver . Sen bir psikoloğa git arkadaşım , verdiği ilaçlar vs seni rahatlatacaktır . Unutma hiç birşey hayatından önemli değil.

Seni bekleyen asıl kısmetine yönel. Onu şu an sen de bilmiyorsun ama günü geldiğinde karşına çıkacak.:b5:

51acb79b70fd2.jpg

13 yıl birşey olacaksa olurdu hocam en namuslu kızlar bile bir şekilde sevdiği kişi için yolunu yapar veya aracı sokup yolunu yaptırır.. Sizin iş olmayacak bir işmiş ama 13 yıl çok uzun süre sen kendince ne hayaller ne umutlar kurmuşsundur..Bence git kıza söyle cevabı zaten olumsuz olacaktır.. Gerçekleri duymak seni rahatlatır... Söylemediğin zaman içinde %1 bile olsa umut olacak ve o umut sana bu acıyı unutturmayacak..Bence hemen bugün söyle yıllardır onu sevdiğini (nişanlısına biraz ayıp olacak ama) en azından aldığın cevap unutmana yardımcı olacaktır.. Neticede gönül meselesi bu sen temiz niyetinle sevmişsin kızı..

Ynt: Takıntı Hastalığıma Bir Çare Arıyorum

Sen şimdi 13 yıldıe hiç bir kızla...?

Renkdaş yeni takıntı yapıcagın birini bul rusa filan git cidden unutursun

özgüvenini yükselticek bişiler yap bi zahmet.

dine falanda yönelebilirsin

Bizim toplumda erkeğin standart yapısı böyle.Başta söyleyip olumsuz bir durumda biraz acı çekeceğine,bekleyip kız birini bulana kadar çile çekmeyi tercih ediyor,ya da kız bir adım atarsa ona söyleyebiliyor.

En iyisi tersler mi,ya istemezse hastalığından kurtulup olumsuzluk halinde o an üzülüp sonra yoluna devam etmek.

Bu durum için denilecek olan denmiş zaten.Kıza mutluluklar dile ve sevebileceğin birini ara ama bulduğunda da beklemeden direkt sor arkadaşlık teklifi olarak.Bu gibi durumlarda genelde sihirli kelime merhaba dır.Sonra gerisi gelir tabi karşı taraf da bir etkileşim hissettiyse.

Bu ancak bir paradigma değişimiyle mümkün olabilir.

Bir örnek verecek olursak, etrafınızda yaramazlık yapan, gelip geçerken size çarpan, dibinizde bağıran ve sizi oldukça fazla rahatsız eden çocuklara çok kızıyorsunuz ve yanlarındaki babalarına şikayet ederken, çocukların annelerinin öldüğünü, bababın bunu henüz söyleyemediğini öğreniyorsunuz. Bu paradigma değişimi çocuklara olan kızgınlığınızı bir anda sıfırlıyor.

Yada deniz onbaşısıyla, amiralin telsizdeki rota değiştirme kavgası klasik bir örnektir. Onbaşı ısrarla Amiral 'e çarpışma olmaması için rota değiştirmesini söyler. Amiral ego yapar ve inatla kendisinin rota koruyacağını belirtir. Bu tartışma onbaşının deniz fenerinde görevli olduğu ana dek sürer, sonrasında amiral keskin bir manevra yapmak zorunda kalır. Zira kayalıklara çarpma riski taşıyan kişi olduğunu anlamıştır.

Kızı sevdin ama o sensiz bir hayatı tercih ettiyse, senin de yapacağın bu paradigma değişimi olacak. Sonuçta başka birini tercih eden biriyle senin bir işin olamaz.

Bu senin için daha çok bir görev. Onu zihninde serbest bırakmalısın. Gerek ona, gerek kendine, gerekse ona olan sevgine ispatlamanın tek yolu budur.

Bunu başarabilmek güçtür. Ancak, bu erdemi başarabilmenin verdiği huzur, hem onu unutmanı sağlar hem de kendine duyacağın özgüveni artıracaktır.

Üst Alt