tanju özcan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

tanju özcan

nasıl yok yaw
pttye pul almaya mı gidiyorlar her ay
bunlar çok kolay ulaşılabilir bilgiler rengo.

kimisi fon ki malum iktidar o parayı da mültecilere vermiyor
göç idaresinin de suriyelilere maaş bağlanmadığı yönünde açıklamaları vardı

yani maaş falan yok. çalışarak geçiniyorlar

rtas senin söylediğin bilgiler doğru değil.

mültecilere devlet tarafından bağlanan aylık yok. dolayısıyla çalışmak zorundalar. çalışma izni de patron başvurusuyla alınabiliyor. yani mülteciler patron ne derse onu yapmak zorunda. kayıtdışı çalışma da yaygın olduğu için suriyeli işçinin ücreti türk işçiden çok daha az. sorunun kaynağı burada yatıyor. daha çok çalışıp daha az ücret alıyor. ücretleri de suriyeliler değil patronlar düşürüyor.
Devlet tarafından bağlanan aylık mevcut. Senin ülkende 10 milyon kişi işsiz gezerken, geçim sıkıntı yüzünden intiharlar ederken kalkıp bunları kaçak da olsa düşük ücrete çalıştıramazsın. Patronun işine geliyor sigortayla 5 verecek yere sigorta hariç 1,5 veriyor, adam paşa paşa geliyor. Yazık günah bu mesele artık göçmen meselesi değil, sürüklendiğimiz uçurumun daha da büyümesi.

Adamlar 3+1 evde 8-9 kişi yaşayabiliyorlar. Her biri çalışıyor, kira, fatura sıkıntısı yok. Ev sahiplerinin işine geliyor. Ucuz iş gücü sağlıyorlar, asgari ücretten düşük çalışıyorlar, işverenlerin işine geliyor. Sigortasız işçi çalıştıran, kira fiyatlarını arttıran kişiler hiç mi suçlu değil şimdi?

bunlar çok kolay ulaşılabilir bilgiler rengo.

kimisi fon ki malum iktidar o parayı da mültecilere vermiyor
göç idaresinin de suriyelilere maaş bağlanmadığı yönünde açıklamaları vardı

yani maaş falan yok. çalışarak geçiniyorlar
esenyurtta 1 sene bunların içinde kaldım. ptt de işimi göremiyordum sıra gelmiyordu bunlardan
keyfi olarak ordaydılar herhalde devlet ab fonunu bile vermiyorsa

Devlet tarafından bağlanan aylık mevcut. Senin ülkende 10 milyon kişi işsiz gezerken, geçim sıkıntı yüzünden intiharlar ederken kalkıp bunları kaçak da olsa düşük ücrete çalıştıramazsın. Patronun işine geliyor sigortayla 5 verecek yere sigorta hariç 1,5 veriyor, adam paşa paşa geliyor. Yazık günah bu mesele artık göçmen meselesi değil, sürüklendiğimiz uçurumun daha da büyümesi.
mevcut değil. dilden dile yayılan bir yanlış.

10 milyon işsizin sorumlusu suriyeliler ya da başkaları değil. ülkeyi yöneten iktidarın kendisi.
2002den sonra gelen sıcak parayı inşaata değil, reel sektöre yatırıp istihdam yaratsaydı bugun bu halde olmayacaktık.
uçurumun sebebi politikalardır, mülteciler sebep değil sonuç

esenyurtta 1 sene bunların içinde kaldım. ptt de işimi göremiyordum sıra gelmiyordu bunlardan
keyfi olarak ordaydılar herhalde devlet ab fonunu bile vermiyorsa
Uluslararası Af Örgütü Mülteci Hakları Koordinatörü Volkan Görendağ, mültecilere maaş bağlanması gibi bir durumun olmadığını da belirtti.

Uluslararası Af Örgütü Mülteci Hakları Koordinatörü ya da göç idaresi yalan söylemiyordur heralde rengo
ptt'de zaten yoksul sırası oluyor mülteci sırasından ziyade
200 lira yardım için insanlar sıraya giriyor orada

Uluslararası Af Örgütü Mülteci Hakları Koordinatörü Volkan Görendağ, mültecilere maaş bağlanması gibi bir durumun olmadığını da belirtti.

Uluslararası Af Örgütü Mülteci Hakları Koordinatörü ya da göç idaresi yalan söylemiyordur heralde rengo
ptt'de zaten yoksul sırası oluyor mülteci sırasından ziyade
200 lira yardım için insanlar sıraya giriyor orada
gördüğüme inanırım üstat
mersinde istanbulda suriyelilerin içinde yaşadım yıllarca. sizin gibi bakamıyorum olaya.
izole 7/24 güvenlikli bir sitede yaşasaydım fikrim değişebilirdi belki.

gördüğüme inanırım üstat
mersinde istanbulda suriyelilerin içinde yaşadım yıllarca. sizin gibi bakamıyorum olaya.
toplumdan izole 7/24 güvenlikli bir sitede yaşasaydım fikrim değişebilirdi belki.
suriyeliler her yerde var ben de dediğin gibi bir yerde yaşamıyorum ama gerçek bu
zaten mülteciler artık burada geri dönmeleri gibi bir durum söz konusu değil. ben de fikrimi söylüyorum. düşmanlaşmak bir şeyi çözmeyecek. düşmanlaşmak sadece bazı siyasetçilerin ve işverenlerin ekmeğine yağ sürmek olur

suriyeliler yardım alıyor göç idaresinde çalışan tanıdığım var, hükümetin sene 2021 açıklamasına inanıyorsak işimiz yaş. Bunun dışında yardım önceliğinde ilk sıradalar. Hastane ücretsiz. Şehir hastanelerine uğrayın bir her yer suriyeli dolu başka ülkeye gitmiş zannedersiniz.

işssizliğin ekonomiden sonra en büyük sebebi göçmenler, ucuz iş gücü sağlık sigortası yok ıvırı zıvırı yok.

ekonomide keza büyük sorunlar bizzat tayip kaç milyar dolar harcadık dedi

normal yaşama gelmedim. sahiller, turistik yerle gırla mülteci. hamamböceği gibi işgal etmişler.

uyuşturucu işinde kullanıyorlar,insan kaçakcılığı, organ mafyası her türlü bok var.

daha ne saymam lazım gelip boğazımı kesmedikleri kaldı, onuda yaptılar bir tane şansız vatan evladına denk geldi.

Unutmadan ülkenin 81 ilinde kira sorunu var bizzat sorunun sahibi mülteciler.

vergi filan yok at koşturuyorlar.

Her yönden senin yaşam kaliteni etkiliyorlar.

Aynı şekil benimde birebir görüşmüş olduğum suriyeliler var. Destek aldıkları doğru. Bu arada bu mevzuya sesimi çıkarmadan durup 10 yıl sonra bazı şehirlerde Türklerin azınlık olduğunu görmektense düşmanca tavır sergilemeyi yeğlerim.

suriyeliler her yerde var ben de dediğin gibi bir yerde yaşamıyorum ama gerçek bu
zaten mülteciler artık burada geri dönmeleri gibi bir durum söz konusu değil. ben de fikrimi söylüyorum. düşmanlaşmak bir şeyi çözmeyecek. düşmanlaşmak sadece bazı siyasetçilerin ve işverenlerin ekmeğine yağ sürmek olur
senin gerçeklerinle benimkiler pek uyuşmuyor üstat. iyi forumlar dilerim

suriyeliler yardım alıyor göç idaresinde çalışan tanıdığım var, hükümetin sene 2021 açıklamasına inanıyorsak işimiz yaş. Bunun dışında yardım önceliğinde ilk sıradalar. Hastane ücretsiz. Şehir hastanelerine uğrayın bir her yer suriyeli dolu başka ülkeye gitmiş zannedersiniz.

işssizliğin ekonomiden sonra en büyük sebebi göçmenler, ucuz iş gücü sağlık sigortası yok ıvırı zıvırı yok.

ekonomide keza büyük sorunlar bizzat tayip kaç milyar dolar harcadık dedi

normal yaşama gelmedim. sahiller, turistik yerle gırla mülteci. hamamböceği gibi işgal etmişler.

uyuşturucu işinde kullanıyorlar,insan kaçakcılığı, organ mafyası her türlü bok var.

daha ne saymam lazım gelip boğazımı kesmedikleri kaldı, onuda yaptılar bir tane şansız vatan evladına denk geldi.

Unutmadan ülkenin 81 ilinde kira sorunu var bizzat sorunun sahibi mülteciler.

vergi filan yok at koşturuyorlar.

Her yönden senin yaşam kaliteni etkiliyorlar.
rengo işsizliğin sebebi göçmenler değil. türkiye ekonomisi zaten kronik olarak istihdam yaratamayan bir ekonomi. inşaatlar bitince işsizlik baş gösteriyor işte.

verdikleri yardım türkiye hazinesinden değil, AB parası.
o da şu:
"Yardım almak için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Örneğin 3 ve üzeri çocuğu olan kişiler sosyal yardımlaşmadan kişi başı 150 lira yardım alır. İki çocuk sahibi olsak bile yardım alamıyor. Kesinlikle 3 ve üzeri olacak."

meselenin adli boyutu var ona katılıyorum. ama türkiye'de de az pislik dönmüyor taciz, tecavüz, cinayet, uyuşturucu, mafya... bunlar zaten türkiye'de bolca var. en son bir mafya ifşaatları döktü ortaya orada suriyelilerin adı yoktu. memleketi kravatlılar soyuyor sokaktaki mülteciler değil

Bu doğru değil renktaş.Bu insanlar multeci değil sığınmacı.Ersan şen bu akşam teke tek yayında ustune basa basa söyledi.Turkiyenin doğusundan gelenler sığınmacı kabul ediliyor imzaladığımız anlaşmaya göre.Suriye de guvenli bölge oluştuğu zaman da hepsi olmasa da bir kısmı gidecek.Bu sorunu yaratan elbette bu insanlar değil.İktidar sorumlu ama onların derdi sadece para gelsin.Biz suriyede yanlış politikamızın bedelini 5 milyon sığınmacı alarak ödedik, ya avrupa ?

bu arada geçen ekşide görmüştüm bizim ülkemize gelen mülteciler geri gönderilebiliyormuş, geçmişte biz şart koymuşuz bizde bunlar geçici sığınmacı filan mı ne kabul ediliyormuş diye. Yani göndermezsiniz mevzusu hikaye gibi. Doğruluğunu bilmiyorun.

Bu doğru değil renktaş.Bu insanlar multeci değil sığınmacı.Ersan şen bu akşam teke tek yayında ustune basa basa söyledi.Turkiyenin doğusundan gelenler sığınmacı kabul ediliyor imzaladığımız anlaşmaya göre.Suriye de guvenli bölge oluştuğu zaman da hepsi olmasa da bir kısmı gidecek.Bu sorunu yaratan elbette bu insanlar değil.İktidar sorumlu ama onların derdi sadece para gelsin.Biz suriyede yanlış politikamızın bedelini 5 milyon sığınmacı alarak ödedik, ya avrupa ?
iktidar bir ara bilinçli olarak sığınmacı kavramını kullanıyordu. mülteci kavramı hukuki olarak statü anlamına geliyor bu da kimi hakların verilmek zorunda kalınması demek. ama ben hukuktan ziyade bu insanları göndermenin mümkün olmadığını düşünüyorum iyice yerleşik hale gelecekler suriye ve ırak'ta yüksek işsizlik enflasyon vs. nedeniyle
dönmek için savaşın bitmesi yetmiyor çünkü

rengo işsizliğin sebebi göçmenler değil. türkiye ekonomisi zaten kronik olarak istihdam yaratamayan bir ekonomi. inşaatlar bitince işsizlik baş gösteriyor işte.

verdikleri yardım türkiye hazinesinden değil, AB parası.
o da şu:
"Yardım almak için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Örneğin 3 ve üzeri çocuğu olan kişiler sosyal yardımlaşmadan kişi başı 150 lira yardım alır. İki çocuk sahibi olsak bile yardım alamıyor. Kesinlikle 3 ve üzeri olacak."

meselenin adli boyutu var ona katılıyorum. ama türkiye'de de az pislik dönmüyor taciz, tecavüz, cinayet, uyuşturucu, mafya... bunlar zaten türkiye'de bolca var. en son bir mafya ifşaatları döktü ortaya orada suriyelilerin adı yoktu. memleketi kravatlılar soyuyor sokaktaki mülteciler değil
Dayı zaten 1.sebebi değiller ama sebeplerinden biriler. Valla sp ifşalarına göre birileri oraya sehem kurmuş zaten malum partinin başının izniyle. Suriyelilerin dönmesi en çok onların işlerini bozar.Onların derdi para. Organ mafyalığı işi mülteciler sonra coştu. Bizzat yapanda kendi insanları.

Dayı zaten 1.sebebi değiller ama sebeplerinden biriler. Valla sp ifşalarına göre birileri oraya sehem kurmuş zaten malum partinin başının izniyle. Suriyelilerin dönmesi en çok onların işlerini bozar.Onların derdi para. Organ mafyalığı işi mülteciler sonra coştu. Bizzat yapanda kendi insanları.
yapar rengo sürpriz olmaz
adamın parası yoksa gayrimeşru yapacak maalesef böyle bu işler

Üst Alt