Tekyumruk'tan Açıklama - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tekyumruk'tan Açıklama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Tekyumruk'tan Açıklama

ideolojik olarak karşı çıktığını çok belli ediyorsun çünki yazıda hiçbişey yok milletin yazdığına bakıp yorum yapıyorsun gibi geldi.

Yazımda sadece Herkesin istedğini söylebilir, Önemli olan Bu adamlara gelmeden Galatasaray'ın sahipleri var demek istediğim ortada. ne ideolojik bi düşüncem var nede başka bi amacım. Kouları çok çarpıtıyorsunuz. Bana sadece benimle konuşmak, tartışmak için yazdıgını düşünüyorum. Bu açıklamalarımda bir düşünce sistemim yok oda ayrı bi konu nasıl cıkardın m.ettim.

Tek yumruk alternatif bir taraftar topluluğudur bırakın konuşsunlar meydan iyice uA'ya kalmasın....

Spora siyasetin karıştırılmaması gerektiği içi boş bir söylem. Bu söylemin ana kaynağı bireysel olarak spor yapmanın hedefinde siyasetin bulunmaması. Ancak söz konusu taraftarlık diğer bir değişle "insan" olunca siyasetin giremeyeceği yer yoktur. Sonuçta bu arkadaşların bir siyasi görüş paydasında bir araya gelerek bir gurup kurması ve ortak haraket etmelerinde bir yanlışlık yok. Hatta faydası bile var klübe, senin de yukarda belirttiğin bunun nedenlerinden birisi mesela. Tek parti iktidarının getirdikleri kadar götürdükleri de vardır. Tek parti hükümdarlığında kararlar daha hızlı ve etkili uygulamaya geçer ancak yapılaak yanlışlarda da etkisi büyük olur (bknz: uA - Arda , uA- Yönetim olayları). Kimileri çıkıp çok partili sistemin faydalarını savunabilir ancak onun da kendine göre sakıncaları vardır. Küçük küçük bir çok taraftar gurupları olması demek çok seslilik demektir ama bu çok sesliliğin ortak bir söylemde birleşmesi zor olur. (örnek: İslamcı GS Gençlik, Tek Yumruk, Atatürkçü Aslanlar bir araya gelip ortak bir deklerasyon hazırlamaları yıllar alabilir)

Her ne kadar Tek Yumruk gurubuna karşı olmasam da ( ki eminim çok değerli insanlardan oluşuyordur) kendilerine solculuklarını daha anlamlı yerlere park etmelerini tavsiye ederdim. Kavramsal olarak bana çok komik geliyor.

Not: Belkide kendileride bu tezatlığın farkındalar. Sanırım GS üzerinden solculuk reklamı yapıp, yandaş kazanmayaçalışıyorlar. Amaçları bu olsa bile kızamassın arkadaşlara. İçi boş kova olmaktansa bir siyasi görüş sahibi olmayı yeğlerim..

Yahu kardesim, madem siyasetle ilgilenmek istiyorlar gitsinler siyasi gorus paydasinda Galatasaray ismi gecmeyen bir grup kursunlar. Galatasaray'in bir cok irktan, bir cok dinden, bir cok dilden, bir cok siyasi gorusten milyonlarca taraftari var. Her kes kendi ideolojisini trubunlere mi yansitsin? Icine etmeyin Galatasarayliligin. Yok, siyaset hayatin her yerindeymis, cart curt... Yok oyle sey. Ben Galatasaray forumunda kendimle farkli siyasi goruste olan renktasimla siyasi olarak tartismak yerine Galatasaray uzerine sohbet etmek istiyorum. Olay bu kadar basit.

Evet spora siyaset karışmasın söylemi çok boş bir söylem. Spora siyaset karışsın. Sağ görüşlüler batı üst, sol görüşlüler doğu alt, başka görüşü olanlar güney, siyasetle işi olmayanlarda pegasusta olsun. Hatta maçların son beş dakikasında herkes siyasi görüşüne göre bağırsın. (!)

Böyle düşünceye sadece gülüyorum. Türkiye'de yaşıyorsunuz farkında mısınız? :)

Spora siyasetin karıştırılmaması gerektiği içi boş bir söylem. Bu söylemin ana kaynağı bireysel olarak spor yapmanın hedefinde siyasetin bulunmaması. Ancak söz konusu taraftarlık diğer bir değişle "insan" olunca siyasetin giremeyeceği yer yoktur. Sonuçta bu arkadaşların bir siyasi görüş paydasında bir araya gelerek bir gurup kurması ve ortak haraket etmelerinde bir yanlışlık yok. Hatta faydası bile var klübe, senin de yukarda belirttiğin bunun nedenlerinden birisi mesela. Tek parti iktidarının getirdikleri kadar götürdükleri de vardır. Tek parti hükümdarlığında kararlar daha hızlı ve etkili uygulamaya geçer ancak yapılaak yanlışlarda da etkisi büyük olur (bknz: uA - Arda , uA- Yönetim olayları). Kimileri çıkıp çok partili sistemin faydalarını savunabilir ancak onun da kendine göre sakıncaları vardır. Küçük küçük bir çok taraftar gurupları olması demek çok seslilik demektir ama bu çok sesliliğin ortak bir söylemde birleşmesi zor olur. (örnek: İslamcı GS Gençlik, Tek Yumruk, Atatürkçü Aslanlar bir araya gelip ortak bir deklerasyon hazırlamaları yıllar alabilir)

Her ne kadar Tek Yumruk gurubuna karşı olmasam da ( ki eminim çok değerli insanlardan oluşuyordur) kendilerine solculuklarını daha anlamlı yerlere park etmelerini tavsiye ederdim. Kavramsal olarak bana çok komik geliyor.

Not: Belkide kendileride bu tezatlığın farkındalar. Sanırım GS üzerinden solculuk reklamı yapıp, yandaş kazanmayaçalışıyorlar. Amaçları bu olsa bile kızamassın arkadaşlara. İçi boş kova olmaktansa bir siyasi görüş sahibi olmayı yeğlerim..

himmmmm cok ilginc

avatariniz sanki bana MASON localarini animsatiyor ne hikmetse

ne sağcıyım ne solcu ama söylemleri yanlış değil.. Tekyumruk bana hiç antipatik gelmiyor ayrıca (şimdilik)

himmmmm cok ilginc

avatariniz sanki bana MASON localarini animsatiyor ne hikmetse

Hay allahım ya, akşam akşam beni güldrdün, allah seni de güldürsün emi Kaya.

Bunu yazan adamın avatarında Masonların bir numaralı maşası Gladyo'nun liderinin resmi var ne hikmetse. :)

Kardeşim Kaya, Galatasaray'ın sembolü Aslan, şimdi hepimiz Moson uşakları mı oluyoruz? Dünkü avatarım Atatürk 'tü. Ben senden daha Türk'üm mü demek istiyordum acaba? Cozurttun beni valla.

O yazdıklarım sende nasıl bir etki yaratmışsa artık!

Hay allahım ya, akşam akşam beni güldrdün, allah seni de güldürsün emi Kaya.

Bunu yazan adamın avatarında Masonların bir numaralı maşası Gladyo'nun liderinin resmi var ne hikmetse. :)

Kardeşim Kaya, Galatasaray'ın sembolü Aslan, şimdi hepimiz Moson uşakları mı oluyoruz? Dünkü avatarım Atatürk 'tü. Ben senden daha Türk'üm mü demek istiyordum acaba? Cozurttun beni valla.

O yazdıklarım sende nasıl bir etki yaratmışsa artık!

hayir yazdiklarinizdan hic de etkilenmedim,kaldiki etkilenecek bir sey yok

ama avatariniz da oldugu gibi mason localari ni cagristir olmasi arti sporda siyaset olabilir diye masumane yalasmaniz evet sporda siyaset,din,propaganda ya ucu acik geldi bana,ben sadece bunu yanlis buluyorum.

avatar in ATATURK olmasindan hic bir TURK vatandasi alinmaz herhalde,evet GALATASARAY in sembolu aslan tabi ama LIONS yazisi ile o aslan resmi degil iste.

NOT:amacim polemik yapmak degil

Futbola siyasetin karışmadığı tek ülke nerdeyse Türkiye .

Fazla dayanamazlar zaten biz muhalefetten ders alacağımıza herzaman kafasını ezme taraftarı olan bir milletiz.Adnan Polat rakiplerini silmeye çalışacağına birlik çağrısında bulunup Adnan Öztürk'le bir şekilde birleşseydi belkide bugünlerde olmayacaktık.

Farklı düşünen bir taraftar grubu olacaktır olmalıdırda değişim herzaman korkutmuştur zaten bizi .Millettin düşüncelerine karşı çıkmayın bari anlamıyorum hemen cephe oluşturup silahları yığıp saldırı moduna geçenler var . Bırakın insanlar konuşsun konuştursun düşünsün düşündürsün .

En azından bağımsızlar.

Tabi en büyük sorun böyle giderlerse ergenekondan alırlar bunları malum muhaliflleri susturmak gerekli

şimdi bu arkadaş ergenekon nedir diye sorsanız google açıp ergenekon nedir diye yazacak izlenimi veren bir arkadaş.. zira yazılan yazıya bakarsanız belirli bir zümrenin söylediği ve bu arkadaşında sağdan soldan işittiği sabit bir cümle. Tek satır okumadan belirli ezber cümleler ve cümlede kullandığı kelimelerin anlamından bile habersiz bir çok insan var ortalıklarda ..aklı sıra burada propaganda yapmaya çalışanlar var gerçi tesadüfen yapmış yoksa propaganda nedir desen onuda cevablıyabilirmi sanmıyorum.. hele bazı yazıları görüyorum haber sitelerine yorum yapıyorlar iyice zıvanadan çıkıp seçimde görüşürüz türü laflar ediyorlar umud fakirin ekmeğidir yaa bir ihtimal bir kaç oy çalarız mantığı !

İMDİ...

Galatasarayı siyasete alet etmek isteyen zavallılara seslenmek istiyorum ! Galatasaray beynine yeterli oksijen gitmeyenlerin ve onların fikir ağalarına hizmet etmeyecek kadar köklü bir kulüptür !! basının belli bir bölümü galatasarayı siyasi propaganlarına alet etmiş olmaları galatasaray taraftarının bu numaraları yuttuğunu göstermez !

2 tek yumruk dediğiniz sözde taraftar grubu 210 kişilik bir guruptu ! taki malum doğan medyası bu grubu galatasarayın yegane grubuymuş gibi palazlandırıp ortalığa dökene kadar.. Ayrıca sloganlarına bakınca neden aydın doğan tayfası bu grubu böyle palazlandırdı sorusunun cevabını zaten görüyorsunuz .. haa eğer sloganlarını hiç duymamış bilmiyorsanız zaten afaki konuşuyorsunuz !

Son olarak..

GERÇEK galatasaraylı takımı siyasete alet etmez, bilgi sahibi olmadan ordan burdan duyduğu kelimeleri olur olmaz kullananlara gelince onlar zaten ciddiye alınacak insanlar değil...

ultraslanın lideri çıkıp açıkça mhpliyim derken siyaset yapmıyorda bu grup yapıyor öyle mi?oh ne ala.

Neden yadırgıyorsunuz bu grubu?

Birilerinin paralı adamı olmadıkları için mi ?Endüstriyel futbola karşı oldukları için mi?Ezilenin yanında oldukları için mi?

İyi ki var Tek Yumruk.Benim gibi Galatasaraylıları temsil eden grup.

İnşallah sonları Yürüyedur gibi olmaz.Keşke Yürüyedur tribünde kalsaydı,kalabilseydi.En azından bu iki gruba göre daha apolitiktiler.

şimdi bu arkadaş ergenekon nedir diye sorsanız google açıp ergenekon nedir diye yazacak izlenimi veren bir arkadaş.. zira yazılan yazıya bakarsanız belirli bir zümrenin söylediği ve bu arkadaşında sağdan soldan işittiği sabit bir cümle. Tek satır okumadan belirli ezber cümleler ve cümlede kullandığı kelimelerin anlamından bile habersiz bir çok insan var ortalıklarda ..aklı sıra burada propaganda yapmaya çalışanlar var gerçi tesadüfen yapmış yoksa propaganda nedir desen onuda cevablıyabilirmi sanmıyorum.. hele bazı yazıları görüyorum haber sitelerine yorum yapıyorlar iyice zıvanadan çıkıp seçimde görüşürüz türü laflar ediyorlar umud fakirin ekmeğidir yaa bir ihtimal bir kaç oy çalarız mantığı !

İMDİ...

Galatasarayı siyasete alet etmek isteyen zavallılara seslenmek istiyorum ! Galatasaray beynine yeterli oksijen gitmeyenlerin ve onların fikir ağalarına hizmet etmeyecek kadar köklü bir kulüptür !! basının belli bir bölümü galatasarayı siyasi propaganlarına alet etmiş olmaları galatasaray taraftarının bu numaraları yuttuğunu göstermez !

2 tek yumruk dediğiniz sözde taraftar grubu 210 kişilik bir guruptu ! taki malum doğan medyası bu grubu galatasarayın yegane grubuymuş gibi palazlandırıp ortalığa dökene kadar.. Ayrıca sloganlarına bakınca neden aydın doğan tayfası bu grubu böyle palazlandırdı sorusunun cevabını zaten görüyorsunuz .. haa eğer sloganlarını hiç duymamış bilmiyorsanız zaten afaki konuşuyorsunuz !

Son olarak..

GERÇEK galatasaraylı takımı siyasete alet etmez, bilgi sahibi olmadan ordan burdan duyduğu kelimeleri olur olmaz kullananlara gelince onlar zaten ciddiye alınacak insanlar değil...

Ok peki tamam .

Yav millet oturmuş işi gücü yok onu bunu eleştiriyor. Tekyumruğun kitap kampanyalarına falan neden bişey demiyorsunuz he? Ha bu adamlar koskoca Galatasaray taraftarlarını temsil edecek halleri yok. Galatasaray büyük bir camia'dır.. Her görüşten insanlarda olacaktır.. Hepsi bizim birer parçamızdır.. Neden dışlıyorsunuz ? !

Tekyumruk Galatasaray taraftarini bölmekten baska birseye yaramaz , adamlar daha dogru düzgün örgütlenmeden bile forum birbirine düstü . Yeterince destek görmeyip dagilirlar umairm bir an önce .

Galatasaray lazio gibi komünist bir siyasi idolojik taraftarın takımı değil. yada A.Bilbao gibi muhafazakar bir grubun takımıda değil. Bu tür siyasi amaçlı gruplar Galatasarayda asla barınamaz, desteklenemz. Bu kulüp Türkiyeye mal olmuş her kitle tarafından sevilen bir kulüptür. Kimse bu kulübü belli bir kesime pay biçmesin.

Yav millet oturmuş işi gücü yok onu bunu eleştiriyor. Tekyumruğun kitap kampanyalarına falan neden bişey demiyorsunuz he? Ha bu adamlar koskoca Galatasaray taraftarlarını temsil edecek halleri yok. Galatasaray büyük bir camia'dır.. Her görüşten insanlarda olacaktır.. Hepsi bizim birer parçamızdır.. Neden dışlıyorsunuz?

Vay be bu klavye ne mübarek bişeymiş arkadaş... heryaştan kullananı var.. Herkesi klavye gerisinde Polat Alemdar oluyor....Yürü be Kim tutar seni polatım benim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt