teriman | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

teriman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2013. Fatih Terim
Mancini
Prandelli
Hamza Hamzaoğlu
Taffarel
Orhan Atik
Riekerink
Tudor
2017. Fatih Terim
.Yeni hoca
.Yeni hoca
.Yeni hoca
.Yeni hoca
.Yeni hoca

Evet arkadaşlar 2 mağlubiyet aldık... Tarihimizin en iyi hocasını da gömme vakti geldi hatta onu da gönderelim yerine hemen Ancelotti filan gelsin biraz daha batalım

Son düzenleme:
Her ne kadar Bosna tiyatrosu, Levent Tüzemen, Mehmet Ayan, Erhan Telli gibi parlılarını eski hocanın üstüne salması, kendisine sorulan sorualra başka bir hoca varken olursa görürsünüz demesi, ultraslan içindeki paralılarına bağırttırması hocaya yakışmasa da kendisine hocanın teknik direktörlük kapasitesine laf etmemek lazım. 6 şampiyonluk, Avrupa başarıları kötü hocayla, gazla olacak işler değil.

Ben genel olarak gidenin tekrar gelmesine karşı olduğum için gelmesine karşıydım ama bu iyi hoca değil anlamına gelmiyor.

İlla çözüm arıyorsak kendisi için her hocayı kesip biçen taraftar ve medyadaki paralıları kulübün yakasından düşerse kendisi dahi başarılı olabilir.

Yanlış yoldasın...96-2000 kadrosunu özenle kuran bizatihi kendisidir...

Detayları çok yazıldı burada. Yeri geldiğinde en çok eleştirenlerden biri olduğum mesajlarımla sabittir ayrıca...

Derwall yapılanması artı ümit milli takımda yaptığı antrenörlükle elde ettiği oyuncu profillerini bir takıma topladı. Yabancı oyuncular tamamen şans eseri. Hele Hagi ile Popescu'nun geliş tarzını araştırmanı isterim. O dönem için en iyi kadroya sahip takımdık, onun ekmeğini yedi. 2012-13te şike davası artı alınan oyuncuların kaliteside tartışılmaz. Çağımızın futboluna kesinlikle uymuyor kendileri.

Derwall yapılanması artı ümit milli takımda yaptığı antrenörlükle elde ettiği oyuncu profillerini bir takıma topladı. Yabancı oyuncular tamamen şans eseri. Hele Hagi ile Popescu'nun geliş tarzını araştırmanı isterim. O dönem için en iyi kadroya sahip takımdık, onun ekmeğini yedi. 2012-13te şike davası artı alınan oyuncuların kaliteside tartışılmaz. Çağımızın futboluna kesinlikle uymuyor kendileri.

Buna katılırım ama 96-2000 arasında da oynattığı oyun döneminin en az 10 yıl önündeydi.

Onu diyorum işte, kötü mü etmiş peki?...Bunu yapmış olması marifet değil ama kurduğu o takım kendisini hoca etmiş öyle mi?...Normal bir aklın yürütebileceği bir mantık değil bu. Umarım bir maddenin tesiri altında değilsindir!...

Onu diyorum işte, kötü mü etmiş peki?...Bunu yapmış olması marifet değil ama kurduğu o takım kendisini hoca etmiş öyle mi?...Normal bir aklın yürütebileceği bir mantık değil bu. Umarım bir maddenin tesiri altında değilsindir!...

Yok sadece Fatih Terim'in oynattığı futbol kafası var. Başka madde yok. O dönemin kadrosu olmasa Hikmet Karaman gibi olacağına hemfikirizdir umarım? Asla bir Yılmaz Vural bile olamazdı, o geçimsizliğiyle 2 farklı takım tahammül edemezdi Terim'e :asd: Şuan o kadro olsa Türkiye'de herhangi bir takımda, teknik direktörü Süperligin en kötü teknik direktörü bile olsa şampiyon yapar. Teknik direktörlüğün 'Allah yardımcınız olsun' diyerek bağırmakla olmadığını acı bir şekilde öğrendi Terim. Bir çok başarı kazansa da asla başarılı bir TD değil. Kabul edin. TR liginin çarpık düzeninde, taktiksizlik ve işbilmezliğin yarattığı biri. Bağır, çağır, adamlık tasla ve maçı kazanmayı um. Öğrencileride hep bu mantalitede yetişmiştir. Hasan, Emre, Arda vs vs. Keşke avatarındaki diğer arkadaşın yarısı kadar futbol bilgisi olsa Terim'de.

Özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki, hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarışık bir hal alırdı. Kısacası tam bir kaos... Sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...

Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, 'Costacurda, tam burada olman gerekiyor' diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, 'Ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki' demeye zorunlu hissetmiştim.

İşin daha da kötüsü, konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. Artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda acaba bunu Berlusconi'nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor diye şakalaşmaya başlamıştık.

Ancak şaka bir yana, Terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... Belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama Milan'da işlemezdi. İşlemedi zaten, Milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

Diye anlatmıştı Pirlo.

Özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki, hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarışık bir hal alırdı. Kısacası tam bir kaos... Sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...

Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, 'Costacurda, tam burada olman gerekiyor' diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, 'Ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki' demeye zorunlu hissetmiştim.

İşin daha da kötüsü, konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. Artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda acaba bunu Berlusconi'nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor diye şakalaşmaya başlamıştık.

Ancak şaka bir yana, Terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... Belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama Milan'da işlemezdi. İşlemedi zaten, Milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

Diye anlatmıştı Pirlo.

"FATİH TERİM ADAM GİBİ ADAMDIR"

Gattuso, Milan forması altında Fatih Terim ile birlikte çalıştığı dönemleri de anlatırken, "Benim için çok değerli ve başarılı bir teknik adamdır. Deyim yerindeyse adam gibi adamdır deriz. Diyalog ve iletişim gücü bambaşka tarzda idi ve çok azimli, hırslı mutlak başarılı olmak, başarıyı yakalamak için çalışırdı. Kısa süre kaldı ama yinede izlenimleri çok olumlu olmuştur. Ayrıldıktan sonra da zaman zaman gorüşme fırsatımız olmuştur. Farklı ortamlarda karşılaştık ve haberleştik. Milan'da kısa süreli görevde kalması bana göre şansızlık sayılır ama yine de biz oyuncular için güzel izlenim bıraktı diyebilirim." diye konuştu.

"TAM BİR ORGANİZASYON ADAMI"

Terim'in İtalya kariyerinde Fiorentina'da daha başarılı olmasını ise kulüp yapılarına bağlayan Gattuso, şöyle devam etti: "Fiorentina'da daha başarılı olmuştu. Çünkü o kulüpte birçok iş ona bakıyor ve bunu da o organize ediyordu ama Milan'da bu farklı. İstediği şekilde hareket etme imkanı bulamadı. Aslında tam bir organizasyon adamı, üst düzey menajer özelliği var ama Milan'da roller ve kurallar farklı. Bu ortamı bulamayınca kalma süresi de kısa olmuştur. Ama bugün geride bıraktığı izler İtalya'da özellikle Firenze'de halen konuşuluyor ve çok sevilmesi de bunun bir göstergesidir."

Demişti Gattuso.

"FATİH TERİM ADAM GİBİ ADAMDIR"

Gattuso, Milan forması altında Fatih Terim ile birlikte çalıştığı dönemleri de anlatırken, "Benim için çok değerli ve başarılı bir teknik adamdır. Deyim yerindeyse adam gibi adamdır deriz. Diyalog ve iletişim gücü bambaşka tarzda idi ve çok azimli, hırslı mutlak başarılı olmak, başarıyı yakalamak için çalışırdı. Kısa süre kaldı ama yinede izlenimleri çok olumlu olmuştur. Ayrıldıktan sonra da zaman zaman gorüşme fırsatımız olmuştur. Farklı ortamlarda karşılaştık ve haberleştik. Milan'da kısa süreli görevde kalması bana göre şansızlık sayılır ama yine de biz oyuncular için güzel izlenim bıraktı diyebilirim." diye konuştu.

"TAM BİR ORGANİZASYON ADAMI"

Terim'in İtalya kariyerinde Fiorentina'da daha başarılı olmasını ise kulüp yapılarına bağlayan Gattuso, şöyle devam etti: "Fiorentina'da daha başarılı olmuştu. Çünkü o kulüpte birçok iş ona bakıyor ve bunu da o organize ediyordu ama Milan'da bu farklı. İstediği şekilde hareket etme imkanı bulamadı. Aslında tam bir organizasyon adamı, üst düzey menajer özelliği var ama Milan'da roller ve kurallar farklı. Bu ortamı bulamayınca kalma süresi de kısa olmuştur. Ama bugün geride bıraktığı izler İtalya'da özellikle Firenze'de halen konuşuluyor ve çok sevilmesi de bunun bir göstergesidir."

Demişti Gattuso.

Karekteri için birşey diyemem gattuso karekterini yorumlamış pirlo ise futbol anlayışını.Sapla samanı karıştırmayalım.

“Fatih Terim, Adriano Galliani’nin aksine çok az yemek yerdi. Sanki ona hakaret edercesine sadece et suyuna çorba ve yanında bir bardak su. Ayrıca Terim tam bir Big Brother bağımlısıydı. Genellikle Galliani’yi sofrada tek başına bırakır ve odasına koşar, televizyonun karşısına kurulurdu. Evdeki insanların seks yapıp yapmadıklarını merak ederdi."

paylasilmasi gereken yegane quote bu olmali

Akıbetimiz ne olur bilinmez. Başarısız olur, bugün hatalıdır hepsi doğrudur ve olabilir ama taraftarın hemen her başarısız olunan anda şu takındığı uslüp devam ettikçe bir halt olmaz bizden.

Bizden demişken sadece bizim takım ve futbol özelinde değil bu dediğim. Artık iyice emin oldum ki bir 10 seneyi daha sosyal medya veya bu tarz forumlarda geçirirsem ben de tam olarak buna dönüşeceğim ve ben bunu istemiyorum.

35 yaşında hayatını sosyal medya ürünü ergenlerin kaprislerine, ve düşünmeden ürettiği fikirleri ile hayat kurtardığını sanan reflekslerine endekslemeyi istemiyorum.

Yazdığım şu şeyin bu başlığa denk gelmesi rastlantısaldır. Çünkü forumun tamamı tımarhane gibi şu an.

Menejerliğinden de bahsetmiş aslında gattuso.

menajer bir çok anlamda kullanılır.

1. Yönetici. 2. Bir sporcunun veya sanatçının mesleki işlerini düzenleyen ve yöneten kimse. 3. Bir spor takımının teknik yöneticisi.

Gattuso terim ile ilgili görüşlerinin hiçbirisinde açık açık futboldan çok iyi anlayan bir teknik adamdı çıkarımında bulunmamış zaten.O yüzden 3. tanım için değilde 1. yada 2. tanıma daha uygun bahsettiği menajerlik vasfı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt